پوشش بیمه سقط جنین در حال حاضر پیچیده تر شده است

حتی قبل از لغو قانون اساسی حق سقط جنین در ماه گذشته، پوشش بیمه درمانی برای آن سقط جنین ناقص بود. مزایای سقط جنین تا حد زیادی به محل زندگی یا کار زن بستگی دارد.

اکنون که دیوان عالی مسئولیت تنظیم سقط جنین را به ایالت ها واگذار کرده است، این عوامل اهمیت بیشتری پیدا می کنند. ترکیب فعلی پوشش احتمالاً محدودتر خواهد شد و شکاف بین ایالاتی که قبلاً مزایای مربوط به سقط جنین را ممنوع کرده‌اند و آن‌هایی که پوشش را الزامی می‌کنند، بیشتر خواهد شد.

ده ها کارفرمای بزرگ تلاش می کنند با پرداخت پول به کارگرانی که برای سقط جنین قانونی باید از مرزهای ایالتی عبور کنند، خلاءها را پر کنند، اگرچه هنوز سوالاتی در مورد میزان ریسک شرکت ها و میزان ریسک یک دولت ضد سقط جنین – یا یک دادستان کل تهاجمی وجود دارد. – می توانید آنها را خاموش کنید.

برای زنانی که از این حمایت یا پوشش اضافی برخوردار نیستند، غلبه بر چالش‌های لجستیکی جدید و هزینه‌های اضافی غیرممکن است.

سوزان ام. نش، وکیل و شریک در Winston & Strawn با تجربه مراقبت های بهداشتی، گفت: «افرادی که توانایی مالی دارند، راه هایی را برای دریافت درمانی که می خواهند یا نیاز دارند، پیدا خواهند کرد. اما افرادی که نمی توانند سفر کنند یا امکانات محدودی برای درمان خارج از برنامه بهداشتی دارند، در اینجا تحت تاثیر منفی قرار خواهند گرفت.

در اینجا نگاهی به تاثیر تصمیم Dobbs v. جکسون در مورد پوشش بیمه سراسری:

بر اساس مطالعه اخیر UCSF پیشرفت در استانداردهای جدید در سلامت باروری، متوسط ​​هزینه یک بیمار برای سقط جنین پزشکی – که شامل دو دارو است که معمولاً برای 10 تا 12 هفته بارداری مصرف می شود – در سال 2020 560 دلار بود. یک برنامه. سقط جنین در سه ماهه اول 575 دلار و در سه ماهه دوم 895 دلار بود. این شامل هزینه‌های سفر و سایر هزینه‌ها، مانند مراقبت از کودک و مرخصی کار نمی‌شود، که به طور فزاینده‌ای برای زنان در تعداد فزاینده ای از ایالت‌ها ضروری خواهد بود. هزینه ها بر اساس منطقه بسیار متفاوت بود.

تحقیقات نشان داده است که بیشتر بیماران از جیب خود پرداخت می کنند، تا حد زیادی به این دلیل که بیمه آنها این روش را پوشش نمی دهد. محققان دریافتند که حتی قبل از تصمیم دابز، 11 ایالت نوع پوشش سقط جنین را که طرح‌های بیمه درمانی خصوصی می‌توانست پوشش دهد، محدود کرده بودند و 26 ایالت همه طرح‌های موجود در بورس بیمه سلامت ایالت خود را از پوشش سقط ممنوع کرده بودند.

همانطور که قبل از صدور حکم بود، تا حد زیادی به محل زندگی شما بستگی دارد.

Medicaid، یک برنامه بهداشت عمومی که عمدتاً به خانواده های کم درآمد هدایت می شود و توسط ایالت ها اداره می شود، توسط بودجه فدرال و ایالتی تأمین می شود. حتی قبل از تصمیم دابز، قانون فدرال – معروف به اصلاحیه هاید – به صندوق های فدرال اجازه نمی داد برای سقط جنین بپردازند، مگر در شرایط محدود: اگر حاملگی نتیجه تجاوز جنسی یا زنای با محارم باشد یا باعث ایجاد یک وضعیت تهدید کننده زندگی نسبت به زن شود. سقط جنین زنان. طبق گفته بنیاد خانواده کایزر، ایالت ها می توانند از پول خود برای پرداخت هزینه سقط جنین استفاده کنند، و طبق گفته بنیاد خانواده کایزر، 16 ایالت سال گذشته چنین سیاست هایی داشتند (اگرچه 9 ایالت توسط دادگاه ها حکم داده شده اند).

اکثریت قریب به اتفاق ایالت ها برای هیچ چیزی فراتر از این شرایط محدود پرداخت نمی کنند – و طبق یک مطالعه اداره حسابرسی دولت در سال 2019، داکوتای جنوبی، برخلاف قوانین فدرال، فقط سقط جنین را در شرایط تهدید کننده زندگی پوشش می دهد.

مانند داکوتای جنوبی، فهرست فزاینده ای از ایالت هایی که سقط جنین را ممنوع می کنند – از جمله آلاباما، آرکانزاس، لوئیزیانا و میسوری – فقط زمانی استثنا قائل می شوند که جان یک زن در خطر باشد. این امر آنها را در تضاد با قوانین فدرال قرار می دهد که همچنین پوشش سقط جنین را در موارد تجاوز جنسی یا زنای با محارم الزامی می کند.

مراکز خدمات مدیکر و مدیکید گفتند که ایالت ها را در مواقعی که از الزامات فدرال تبعیت نمی کنند مطلع می کند و افزود که وزارت بهداشت و خدمات انسانی اقداماتی را برای گسترش دسترسی به سقط جنین پزشکی در آن شرایط محدود انجام می دهد. جزئیات چگونگی این اتفاق هنوز مبهم است.

بازار بیمه درمانی که تحت قانون مراقبت مقرون به صرفه ایجاد شده است، محدودیت های مشابهی دارد. برنامه های ارائه شده در بازار برای پوشش سقط جنین الزامی نیست، و بودجه فدرال – از جمله مزایای حق بیمه به شکل اعتبار مالیاتی – نمی تواند برای پرداخت آن استفاده شود. در اینجا نیز استثناهایی برای تجاوز جنسی، زنای با محارم و به خطر انداختن زندگی وجود دارد، اما جهانی نیستند.

آلینا سالگانیکوف، مدیر سیاست سلامت زنان در Kaiser، گفت که 26 ایالت وجود دارند که پوشش طرح بازار برای سقط جنین را ممنوع می کنند. او افزود که تعداد کمی از ایالت ها برای موارد تجاوز جنسی یا زنای با محارم استثنا قائل می شوند و برخی از ایالت ها اصلا استثنا قائل نمی شوند.

در مقابل، طبق گفته کایزر، بیمه‌گران در هفت ایالت ملزم هستند پوشش سقط جنین را در تمام طرح‌های فروخته شده در بازار لحاظ کنند، اما از دلار فدرال استفاده نمی‌شود.

به عنوان مثال، در ایالت هایی مانند نیویورک، که سقط جنین طبق قوانین ایالتی قانونی است، دارندگان بیمه نامه با طرح های بازار یارانه ای یک دلار از حق بیمه ماهانه خود را برای استفاده در سقط جنین و سایر خدمات جداگانه نگهداری می کنند.

اما اگر فردی با طرح بازار در ایالتی زندگی می‌کند که سقط جنین ممنوع است، سیاست آنها احتمالاً پوششی را در ایالت خود یا در سراسر ایالت ارائه نمی‌کند.

این به محل زندگی شما، نوع طرح بیمه ای که کارفرمای شما استفاده می کند و موقعیت آنها در مورد پوشش بستگی دارد.

اساساً، اگر یک شرکت هزینه مراقبت های بهداشتی کارکنان خود را از خزانه خود پرداخت کند، کارگران، حتی آنهایی که در ایالت هایی که سقط جنین غیرقانونی است، ممکن است دسترسی گسترده تری به مزایا داشته باشند. اما کارفرمایانی که برای کارگران بیمه نامه می خرند ممکن است با محدودیت های بیشتری مواجه شوند.

کارفرمایان بزرگ اغلب خودبیمه می شوند، به این معنی که سهمی از حق بیمه کارگران خود را جمع آوری می کنند و هزینه مراقبت های بهداشتی خود را پرداخت می کنند (اگرچه شرکت بیمه یا مدیر معمولاً مطالبات را رسیدگی می کند). این طرح‌ها عموماً از قوانین فدرال تحت قانون امنیت درآمد کارکنان در سال 1974، معروف به ERISA پیروی می‌کنند، که انعطاف‌پذیری گسترده‌ای را در طراحی طرح مراقبت‌های بهداشتی فراهم می‌کند.

سایر کارفرمایان از طرف کارگران خود بیمه می خرند و شرکت بیمه مسئولیت هزینه ها را بر عهده دارد. شرکت های بیمه سلامت توسط ایالت ها تنظیم می شوند و شما باید قوانین آنها را دنبال کنید – اگر سقط جنین در آنجا ممنوع باشد، احتمالاً هیچ پوششی دریافت نمی کنید، حتی اگر به خارج از ایالت سفر کنید.

بسیاری از کارفرمایان بزرگتر به کارگرانی که برای سقط جنین باید از خطوط ایالتی عبور کنند، مزایای سفر ارائه می کنند. اغلب این گسترش سیاست های موجود است. به گفته وکلا، این طرح‌ها معمولاً برای افرادی که به دنبال درمان‌های سرطان، پیوند اعضا یا سایر درمان‌های تخصصی هستند، در صورتی که به ارائه‌دهنده‌ای در ایالت خود دسترسی نداشته باشند یا مجبور باشند برای رسیدن به آن، تعداد مایل معینی را طی کنند، مزایای سفر ارائه می‌کنند.

اما هنوز نگرانی‌هایی در مورد مسئولیت کیفری و مدنی کارفرمایان وجود دارد، به‌ویژه در ایالت‌هایی که قوانینی دارند که خواستار تعقیب کیفری هر فردی در ایالت هستند که به سقط جنین «کمک می‌کند»، حتی اگر در ایالت دیگری رخ دهد که سقط جنین قانونی است. .

کارشناسان مزایا می‌گویند که برنامه‌های بهداشتی تحت قوانین فدرال ERISA ممکن است حفاظت بیشتری در برابر اقدامات قانونی تحت قوانین ایالتی داشته باشند، تا زمانی که خدمات در ایالتی که در آن ارائه می‌شوند قانونی باشد. وکلای مدافع همچنین به تایید قاضی برت کاوانا در پرونده دابز اشاره می‌کنند که در آن او می‌گوید ممنوعیت سقط جنین نمی‌تواند مانع از مراجعه زنان به این روش در جای دیگری شود. اما در حالی که مقررات ERISA اغلب جایگزین قوانین ایالتی می شود که ممکن است در مورد طرح ها اعمال شود، این قوانین به قوانین جزایی ایالتی گسترش نمی یابد.

به گفته کارگروه حقوق باروری در مورگان لوئیس، یک شرکت حقوقی واشنگتن، “این موضوع احتمالاً موضوع دعوی و بحث های جاری خواهد بود.”

این بستگی به برنامه شما دارد.

سارا راعی گفت: اما زمانی که بیمه شده برای سقط جنین یا داروهای مرتبط به خارج از ایالت سفر می کند، ارائه دهندگان به احتمال زیاد از شبکه طرح خارج می شوند، که به طور کلی هزینه بیشتری برای بیمه شده دارد یا به این معنی است که هزینه ها با نرخ کمتری بازپرداخت می شود. یکی از همکاران ارشد مک درموت ویل و امری. وی افزود که برخی از کارفرمایان می توانند با جبران تفاوت و پوشش برخی رویه ها و خدمات خارج از شبکه با نرخ درون شبکه، این بار را کاهش دهند.

زنان در ایالت هایی که سقط جنین ممنوع است، ممکن است از طریق مراجعه از راه دور از یک ارائه دهنده واقع در کشوری که سقط جنین مجاز است، نسخه هایی برای داروهای مرتبط با سقط جنین دریافت کنند.

ممکن است آسان نباشد. حتی قبل از تصمیم دابز، برخی از ایالت‌ها ویزیت‌های بهداشتی از راه دور را از تجویز داروهای محرک سقط ممنوع می‌کردند یا قوانین دیگری داشتند که سودمندی تلویزیون را محدود می‌کرد. به گفته کایزر، شش ایالت قوانینی دارند که ارسال داروهای سقط جنین را ممنوع می کند.

با ممنوعیت گسترده تر سقط جنین، قوانین مربوط به ملاقات از راه دور و پوشش بیمه ممکن است پیچیده تر شود. مارشال ای. جکسون جونیور، شریک McDermott Will & Emery که بر مراقبت های بهداشتی دیجیتال متمرکز است، گفت: اما یک جنبه نسبتاً واضح است: مکان بیمار در طول ویزیت از راه دور تعیین می کند که آیا تجویز داروی سقط جنین در آن زمان قانونی است یا خیر. .

برای مثال، بیماری که در میسوری زندگی می‌کند، جایی که سقط جنین ممنوع است، نمی‌تواند داروهای تجویز شده برای سقط جنین را در طول مشاوره از راه دور در ایالت خود دریافت کند. او گفت، اما اگر ویزیت از راه دور در زمانی که او از دفتر کارفرمایش در ایلینویز کار می‌کرد انجام می‌شد – و دارو به صورت پستی ارسال می‌شد – به طور کلی مجاز بود.

این به موقعیت مکانی شما نیز بستگی دارد.

امی ام. گوردون، شریک و ذینفع یک وکیل در وینستون و استراون، گفت: «اگر در ایالتی که در آن زندگی می‌کنید قانون کیفری وجود دارد، باید نگران باشید. این بستگی به این دارد که دادستان‌ها تا چه اندازه در تعقیب کسانی که خارج از ایالت خود هستند، پرخاشگر باشند.

فرض کنید در کشوری زندگی می‌کنید که سقط جنین ممنوع است، اما برای دریافت نسخه‌ای برای داروهای محرک سقط جنین یا انجام این عمل به ایالت دیگری سفر می‌کنید. هنگامی که از مزایای طرح برای پرداخت استفاده می شود، این اطلاعات عموماً تحت قانون قابل حمل و پاسخگویی بیمه سلامت، که در غیر این صورت به عنوان HIPAA شناخته می شود، قانون فدرال که حریم خصوصی سوابق سلامتی بیمار را کنترل می کند، محافظت می شود.

اما سوابق پزشکی و صورتحساب که معمولا به صورت خصوصی نگهداری می شوند را می توان بدون اجازه کتبی بیمار در پاسخ به حکم دادگاه یا احضاریه آزاد کرد.

خانم گوردون گفت: «کارفرمایی که از یک طرح بهداشتی گروهی حمایت می‌کند، می‌تواند استدلال کند که این اطلاعات بهداشتی محافظت شده است و بنابراین نباید تحویل داده شود. “با این حال، این ضد گلوله نیست. مقرراتی در قانون قابل حمل و پاسخگویی بیمه سلامت (HIPAA) وجود دارد که به مجریان قانون که به دنبال اجرای قانون هستند، اجازه افشای اطلاعات را می دهد.”

آره. دولت فدرال مردم را تشویق می‌کند تا از reproductiverights.gov دیدن کنند، که شامل پیوندهایی به منابع دیگری است که می‌تواند به کاربران کمک کند تا ارائه‌دهندگان سقط جنین و به اصطلاح صندوق‌های سقط جنین را پیدا کنند، که می‌تواند کمک مالی ارائه کند.

به گفته موسسه Guttmacher، یک گروه تحقیقاتی بهداشت باروری که از حقوق سقط جنین حمایت می کند، بیش از 80 صندوق سقط جنین وجود دارد که به بیمارانی که به دنبال این روش یا دارو هستند کمک می کند. گروه های دیگر، از جمله اتحاد بریجید، به ارائه سفر، اقامت و پشتیبانی لجستیکی برای بیماران کمک می کنند.

پوشش پیشگیری از بارداری مشمول حکم نمی شود. به گفته الین مونتز، مدیر مرکز اطلاعات مصرف کننده و مرکز نظارت بر بیمه، اکثر برنامه های بهداشتی خصوصی، از جمله آنهایی که در بازار بیمه سلامت هستند، باید پیشگیری از بارداری و مشاوره، از جمله پیشگیری از بارداری اضطراری را که توسط ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی تعیین می شود، پوشش دهند. برای خدمات پزشکی و درمانی

او افزود که این طرح‌ها باید این خدمات را بدون پرداخت هزینه مشترک یا بیمه مشترک در صورت ارائه توسط یک ارائه‌دهنده درون شبکه پوشش دهند – حتی اگر کسی این کاهش را برآورده نکند.

اما نگرانی هایی وجود دارد که برخی از انواع درمان های ناباروری که به طور فزاینده ای تحت پوشش بیمه کارفرما قرار می گیرند، بسته به زبان قانونی درگیر در ممنوعیت سقط جنین محدود شوند.

کارشناسان حقوقی می گویند که قوانین جدید تهدیدی فوری برای بیماران نابارور، ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی و جنین های آزمایشگاهی ایجاد نمی کند، اما بسته به نحوه اجرای ممنوعیت جدید سقط جنین، این ممکن است به سرعت تغییر کند.

خانم حامی از McDermott Will & Emery گفت: “این می تواند مرز بعدی باشد، زیرا ایالت ها سعی می کنند این قوانین را علیه بیماران، ارائه دهندگان، کارفرمایان، مالیات دهندگان یا دیگران اجرا کنند.”

Charlie Owens

تحلیلگر هاردکور طرفدار عمومی فرهنگ پاپ. خالق مادام العمر تنظیم کننده. اهل سفر. متخصص وب متعهد

تماس با ما