پولانسکی به اتهام افترا در فرانسه محاکمه خواهد شد

صادر شده در:

یک منبع نزدیک به این پرونده روز چهارشنبه گفت که رومن پولانسکی کارگردان کهنه کار فرانسوی-لهستانی به اتهام تهمت زدن به یک هنرپیشه بریتانیایی که او را به سوء استفاده جنسی متهم کرده بود، در دادگاهی در فرانسه حاضر شده است.

در حکم دادگاه پاریس تاریخی برای محاکمه پولانسکی 89 ساله متهم در اکتبر سال گذشته مشخص نشده است. او در طول زندگی حرفه ای خود با یک رشته اتهامات تجاوز جنسی روبرو شده است، اگرچه هرگز به خاطر آنها در فرانسه محاکمه نشده است.

پرونده افترا توسط شارلوت لوئیس، متولد 1967، که در سال 1986 در فیلم پولانسکی “دزدان دریایی” بازی کرد، مطرح شد. در سال 2010، در لس آنجلس، او را متهم به تجاوز جنسی در آپارتمانش در پاریس در دهه 1980، زمانی که او 16 سال داشت، کرد.

پولانسکی در مصاحبه ای طولانی با پاریس مچ در سال 2019 با استناد به نقل قول هایی که در مصاحبه با روزنامه بریتانیایی نیوز ورلد در سال 1999 به او نسبت داده شده بود، لوئیس را “دروغگو” و “افسانه” خواند. لوئیس ادعا می کند که نقل قول ها دقیق نبودند.

هروه تیمیم، وکیل پولانسکی، اکتبر گذشته به خبرگزاری فرانسه گفت که کیفرخواست‌ها در پرونده‌های افترا “خود به خودی” هستند و از امکان محاکمه به عنوان راهی برای کشف حقیقت استقبال کرد.

این کارگردان همچنان به دلیل تجاوز به یک دختر 13 ساله در سال 1977 در ایالات متحده تحت تعقیب است و همچنین با اتهامات دیگری مبنی بر تجاوز جنسی روبرو شده است که او آنها را رد می کند.

در سال 2019، والنتین مونیر، عکاس فرانسوی، پولانسکی را متهم کرد که در سال 1975 هنگامی که او 18 ساله بود و به عنوان مدل و بازیگر کار می‌کرد، در کلبه‌ی خود در سوئیس به او تجاوز کرد و گفت که در حالی که او را مورد ضرب و شتم قرار می‌داد به او قرص بدهد.

ستاره او همچنین در پی جنبش MeToo که هالیوود را تکان داد، کمرنگ شد و ستاره‌های فرانسوی از جمله آدل هنل، بازیگر مشهور، از جشن سالانه سینمای فرانسه، Les Cesars، در سال 2020 پس از اینکه پولانسکی جایزه‌ای را برای فیلمش «یک افسر» به خانه برد، کنار رفتند. و الف.” جاسوس”.

(AFP)

Cole Rasmussen

متخصص ترم بیکن عاشق معمولی قهوه. علاقه مند به مسافرت هاردکور ماون اینترنتی جذاب و ظریف. دانشجو.

تماس با ما