پوند، اوراق قرضه متزلزل می شوند زیرا برنامه های کاهش مالیات سرمایه گذاران را می ترساند

لندن – در حالی که سرمایه گذاران نگران برنامه های دولت برای کاهش مالیات بودند و بانک مرکزی انگلیس هشدار داد که نرخ های بهره را تا میزان مورد نیاز برای ضربه زدن به تورم افزایش خواهد داد، پوند انگلیس در محاصره در برابر دلار آمریکا قبل از بهبود اندکی در روز دوشنبه به پایین ترین حد خود رسید. اهداف.

اظهارات بانک مرکزی در حالی مطرح شد که بازارهای بریتانیا همچنان تحت تاثیر این نگرانی قرار داشتند که برنامه های دولت برای کاهش گسترده مالیات و هزینه های جدید تورم را افزایش داده و مالی دولت را در معرض خطر قرار می دهد.

اواخر روز دوشنبه، پس از اعلام برنامه دولت برای بزرگترین کاهش مالیات در چند دهه اخیر، پوند با 1.6 درصد کاهش به 1068 دلار رسید و کاهش 3 درصدی خود را در جمعه گذشته افزایش داد. به گزارش فکت ست، افت روز جمعه دومین فروش بزرگ ارز یک روزه از زمان رای بریتانیا به خروج از اتحادیه اروپا در سال 2016 بود.

هزینه‌های استقراض از دولت بریتانیا نیز افزایش یافت زیرا سرمایه‌گذاران شرط می‌بندند که بانک انگلستان برای مبارزه با تورم و جذب سرمایه‌گذاران به پوند باید نرخ‌های بهره را به سرعت افزایش دهد. به گزارش فکت ست، بازده اوراق یک ساله دولتی که بیشترین حساسیت را نسبت به نرخ های بانک مرکزی دارد، بیش از نیم درصد افزایش یافت و به 4.12 درصد رسید، که یکی از بزرگترین حرکت های یک روزه تا کنون است. در بازارهای اوراق قرضه دولتی که به کندی حرکت می کنند، چنین تغییر فاحشی در هزینه های استقراض معمولاً در یک دوره چند هفته یا ماه اتفاق می افتد.

آشفتگی بازار به عنوان یک چالش بزرگ برای نخست‌وزیر جدید بریتانیا، لیز تراس، شکل می‌گیرد که دولتش با رونمایی از طرح‌هایی که هدفشان تحریک رشد از طریق هزینه‌ها و مالیات‌های بالاتر است، در مقایسه با دولت‌های محافظه‌کار قبلی، چرخش شدیدی را در سیاست اقتصادی انجام داده است. به جای تمرکز بر ثبات مالی، کاهش می دهد.

کاهش مالیات بر درآمد دولت در زمانی تأثیر خواهد گذاشت که دولت طی دو سال آینده از یارانه‌های هنگفتی برای مصرف‌کنندگان و کسب‌وکارها رونمایی کرده است تا از آنها در برابر بدترین افزایش قیمت انرژی به دلیل جنگ در اوکراین محافظت کند. با در نظر گرفتن مقیاس طرح ترکیبی، بازارها مخوف هستند زیرا تورم در حال افزایش است و بانک مرکزی انگلیس به سرعت نرخ های بهره را افزایش می دهد.

این فقط عدم اطمینان جمعی در مورد این رویکرد مالی کاملاً بی پروا است. اندرو مولینر، مدیر پورتفولیوی اوراق قرضه در یانوس هندرسون در لندن، گفت تا زمانی که به نوعی تفاهم به دست نیاوریم، مردم عقب نشینی خواهند کرد.

پوند روز پر جنب و جوشی داشت که منعکس کننده نوسانات گسترده در احساسات بود. قبل از بهبودی شروع به رسیدن به پایین ترین حد خود کرده است که بخشی از آن به دلیل گزارش هایی است که بانک مرکزی با این وضعیت در آینده برخورد خواهد کرد. اما پس از صورتحساب بانکی، ارز دوباره کاهش یافت.

این بانک اعلام کرد که تحولات را به دقت زیر نظر دارد و در تغییر نرخ بهره تا حد لازم برای بازگرداندن تورم به هدف 2 درصدی در میان مدت تردیدی نخواهد داشت. اما او هیچ اقدام فوری انجام نداد.

لی هاردمن، تحلیلگر ارزی در گروه خدمات مالی MUFG، به من گفت: «ناامیدی وجود دارد که به نظر می‌رسد بانک انگلستان می‌خواهد تا جلسه بعدی MPC در ماه نوامبر قبل از انجام هرگونه اقدام سیاسی برای حمایت از پوند به تعویق بیفتد». ما می‌توانیم شاهد بدتر شدن از دست دادن اعتماد در بریتانیا باشیم و اگر زودتر اقدام نکنند، می‌تواند منجر به سقوط جدید پوند در این مدت شود.»

دولت روز دوشنبه گفت که به برخی از درخواست‌ها برای کاهش برخی از بزرگترین کاهش‌های مالیاتی برنامه‌ریزی‌شده، از جمله کاهش بالاترین نرخ مالیات بریتانیا برای افراد پردرآمد از ۴۵ درصد به ۴۰ درصد توجه نخواهد کرد.

کواسی کوارتینگ، وزیر خزانه داری بریتانیا روز دوشنبه گفت: من همیشه آرام هستم. “بازارها همیشه در حال حرکت هستند. حفظ آرامش و تمرکز بر استراتژی بلند مدت بسیار مهم است.” سخنگوی دولت بریتانیا تایید کرد که هیچ یک از این سیاست ها لغو نخواهد شد.

بعداً در همان روز، خزانه‌داری بریتانیا گفت که آقای کوارتنگ در 23 نوامبر یک برنامه میان‌مدت برای مالیات‌ها و هزینه‌ها ارائه خواهد کرد که کاهش بدهی دولت به عنوان سهمی از تولید اقتصادی را به یکی از اهداف خود تبدیل می‌کند.

بسیاری از نگرانی‌های سرمایه‌گذاران لزوماً در مورد این نیست که آیا دولت بریتانیا به بدهی‌های خود عمل خواهد کرد یا خیر، بلکه این دیدگاه است که کاهش مالیات باعث افزایش نرخ‌های بهره خواهد شد و در نتیجه رشد اقتصادی زیادی را که دولت جدید امیدوار است به دست آورد، به دست آورد. کالوم پیکرینگ، اقتصاددان ارشد برنبرگ گفت.

کواسی کوارتینگ، صدراعظم خزانه بریتانیا، قصد دارد در 23 نوامبر یک طرح میان مدت برای مالیات و هزینه ارائه کند که کاهش بدهی دولت به عنوان سهمی از تولید اقتصادی را به یکی از اهداف خود تبدیل می کند.


تصویر:

جسیکا تیلور / پارلمان بریتانیا / خبرگزاری فرانسه / گتی ایماژ

به نظر من این توضیح گسترده مبنی بر اینکه بازده طلای بالاتر منعکس کننده نگرانی های بازار در مورد پایداری بدهی بریتانیا است، نادرست است. به احتمال زیاد، این افزایش منعکس کننده و متناسب با هزینه های اقتصادی مورد انتظار بسته مالی است – یعنی تورم بالاتر و تندتر BoE. آقای پیکرینگ روز دوشنبه در یادداشتی خطاب به مشتریان، مسیر نرخ بانک را نوشت.

به گفته محمد الاریان، مشاور ارشد اقتصادی آلیانز و رئیس کالج کوئینز، اگر دولت از برخی از برنامه های خود عقب نشینی نکند، بانک مرکزی باید در جلسه بعدی خود نرخ بهره را با یک درصد کامل به 3.25 درصد افزایش دهد. ، کمبریج.

او به British Broadcasting Corp گفت که این امر دولت را در تضاد با بانک مرکزی قرار می دهد، هر دو در جهت مخالف قرار می گیرند زیرا دولت پول بیشتری خرج می کند و بانک را برای استقراض پول گران تر می کند.

او در گفت وگویی به صدا و سیما گفت: باز هم تصویر رانندگی با ماشین با مشاور، پا روی پدال گاز و فرماندار، پایش روی ترمز. این راه خوبی برای تقویت اقتصاد بریتانیا نیست.»

افزایش سریع نرخ بهره می تواند برنامه رشد دولت را به خطر بیندازد. با توجه به اینکه نرخ بهره در بیشتر بازار وام مسکن بریتانیا متغیر است، هزینه‌های وام‌گیری بالاتر می‌تواند پرداخت وام مسکن را برای میلیون‌ها خانواده در سراسر کشور افزایش دهد و به طور بالقوه برخی از تخفیف‌های کاهش نرخ مالیات و صرفه‌جویی در انرژی را خنثی کند.

هزینه های بالاتر وام می تواند پرداخت وام مسکن را برای میلیون ها خانوار در بریتانیا افزایش دهد.


تصویر:

دینندرا هاریا / پرس زوما

سوال دیگر برای بازارهای بدهی این بود که آیا بانک مرکزی به برنامه‌های خود برای تخلیه سال‌ها خرید اوراق قرضه دولتی بریتانیا ادامه می‌دهد، حرکتی که می‌تواند بازار را پر از بدهی کند زیرا دولت نیز برای تأمین بودجه برنامه‌های هزینه‌ای خود به بدهی روی می‌آورد.

خانم تراس و آقای کوارتنگ گفتند که اقتصاد بریتانیا در یک دور باطل گیر کرده است که در آن رشد اقتصادی آهسته درآمد کمتری برای دولت ایجاد می‌کند و دولت را مجبور به افزایش مالیات برای پرداخت خدمات عمومی می‌کند که به نوبه خود رشد را حتی بیشتر کند می‌کند.

برنامه‌های خانم تروس برای کاهش مالیات‌ها، او را در رقابت با رقیبش، ریشی سوناک، در رقابت رهبری حزب محافظه‌کار برای جایگزینی بوریس جانسون در تابستان قرار داده است. آقای سوناک، وزیر دارایی سابق، گفت که کاهش مالیات ها در زمان تورم بالا بسیار خطرناک است و پس از تثبیت اقتصاد به دلیل همه گیر شدن و تاثیر افزایش قیمت انرژی باید مالیات های کمتری اعمال شود.

دولت جانسون هزینه ها را به شدت افزایش داد اما مالیات ها را نیز افزایش داد. پیش از این، دولت‌های محافظه‌کار به رهبری ترزا می و دیوید کامرون، کاهش هزینه‌ها را در تلاش برای تقویت مالی بریتانیا بدون افزایش مالیات‌های بزرگ به اجرا گذاشتند.

واکنش بازار به بسته مالی برخی از حزب محافظه کار را ناآرام کرده است. مل استراید، رئیس کمیته خزانه داری مجلس و یک قانونگذار محافظه کار، گفت: «عاقلانه است که ارزیابی کنیم که چگونه بازارها در طول زمان اعلامیه های اقتصادی اخیر را متعادل کرده اند، نه اینکه فوراً به موارد مشابه در کوتاه مدت اشاره کنیم.

نوشتن به دیوید لوهنو در [email protected]، متیو توماس در [email protected] و مکس کولچستر در [email protected]

حق چاپ © 2022 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق حفظ شده است 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم