پیام دبیرکل سازمان ملل متحد به مناسبت روز جوان: مردم در هر سنی باید برای جهانی بهتر “به نیروها بپیوندند”

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل، که هر ساله در 12 آگوست جشن گرفته می‌شود، خاطرنشان کرد که موضوع امسال – «همبستگی بین نسل‌ها: ایجاد جهانی برای همه اعصار» – به ما یادآور یک «حقیقت اساسی» می‌شود که «ما به افراد در هر سنی، از پیر و جوان، نیاز داریم که برای ساختن دنیایی بهتر برای همه نیروهای خود را با هم متحد کنند“.

همبستگی بین نسل ها

این مقام سازمان ملل خاطرنشان کرد که اغلب اوقات، سن گرایی، تعصب و تبعیض مانع از این همکاری ضروری می شود.

او توضیح داد: “وقتی جوانان از تصمیم گیری در مورد زندگی خود محروم می شوند، یا وقتی افراد مسن از فرصت شنیده شدن محروم می شوند، همه ما از دست می دهیم.”

آقای گوترش تاکید کرد که از آنجایی که جهان با یک سری چالش‌ها مواجه است که آینده جمعی ما را تهدید می‌کند، “همبستگی و همکاری بیش از هر زمان دیگری ضروری است”.

از COVID-19 گرفته تا تغییرات آب و هوایی و درگیری تا فقر، نابرابری و تبعیض، “ما به همه دست ها در سطح نیاز داریم” برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار (SDGs) و ساختن آینده ای بهتر و صلح آمیز تر که همه برای آن تلاش می کنند.

حمایت از جوانان

دبیرکل گفت که ما باید از جوانان با سرمایه گذاری های هنگفت در آموزش و ایجاد مهارت – از جمله از طریق اجلاس آموزش در ماه آینده – حمایت کنیم.

«ما نیز نیاز داریم حمایت از برابری جنسیتی و گسترش فرصت ها برای جوانان مشارکت در زندگی مدنی و سیاسی.

دبیرکل سازمان ملل متحد تاکید کرد که فقط گوش دادن به جوانان کافی نیست، ما باید آنها را در مکانیسم های تصمیم گیری در سطوح محلی، ملی و بین المللی ادغام کنیم.

این ماهیت پیشنهاد سازمان ملل برای ایجاد دفتر جوانان جدید در این سازمان است.

دست ها با هم

در عین حال، او به اهمیت تضمین دسترسی نسل‌های قدیمی به حمایت اجتماعی و فرصت‌هایی برای بازپرداخت به جوامع خود و همچنین توانایی به اشتراک گذاشتن چندین دهه تجربه تجمعی خود اشاره کرد.

در این روز مهم، بیایید در طول نسل ها دست به دست هم دهیم تا موانع را بشکنیمو به عنوان یک نهاد برای دستیابی به جهانی عادلانه تر، عادلانه تر و فراگیرتر برای همه مردم کار کنید.”

نیاز به “رهبری جوانان” وجود دارد

در همین حال، عبدالله شهید، رئیس مجمع عمومی، در سخنرانی خود برای دانشجویان دانشگاه نظربایف در قزاقستان، در مورد اهمیت همکاری بین نسلی صحبت کرد و اذعان داشت که «اغلب این جوانان هستند که وقتی در هر دلیلی شکست می خوریم، ما را مسئول می دانند. حفاظت، صلح یا حقوق بشر.»

در حالی که ما با یک بحران جهانی تمام عیار روبرو هستیم و کشورهایی که در جریان مذاکرات خود را در «مواضع نامعقول» محبوس کرده‌اند، اظهار داشت: «این جوانان هستند که با کنشگری خود در حال صعود هستند».

وی گفت: «جوانان کسانی هستند که هدف 1.5 درجه را زنده نگه داشته اند. این جوانان هستند که بهانه‌های ما را رد می‌کنند، حتی با وجود شواهد بسیار زیاد، ما در اقدامی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و حفاظت از محیط‌زیست دیر انجام می‌دهیم.»

آقای شهید تأکید کرد که امروز جهان به «آن انگیزه و انرژی جوانی» نیاز دارد.

Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.

تماس با ما