چاد: سیل بی سابقه بیش از 340000 نفر را تحت تاثیر قرار داد

طوفان رودخانه ها نزدیک به 2700 هکتار از محصولات زراعی و زمین های کشاورزی و همچنین صدها خانه را از بین برده است، در حالی که بارندگی های بی سابقه در ماه گذشته امنیت غذایی و معیشت را تهدید می کند.

جمع آوری داده ها

سازمان بین المللی مهاجرت (IOM) از تلاش های ملی و بشردوستانه برای پاسخ به شرایط اضطراری و ارائه کمک های فوری به افراد آسیب دیده حمایت می کند.

از طریق ماتریس ردیابی جابجایی (DTM)، این آژانس با مقامات محلی و بازیگران برای توسعه و استقرار مکانیزم جمع‌آوری داده‌های سیل برای ثبت میزان سیل و تعداد تلفات، از جمله آواره‌ها، همکاری می‌کند.

داده‌های جمع‌آوری‌شده شامل اطلاعاتی در مورد اثرات سیل بر جمعیت و زیرساخت‌های کلیدی مانند خانه‌ها، مدارس و مراکز بهداشتی و همچنین اطلاعاتی در مورد مشخصات جمعیت آسیب‌دیده و نیازهای اولیه خواهد بود تا اطلاعات بهتری برای پاسخ انسان دوستانه،” او گفت. یاکین موانزا از IOM، هماهنگ کننده ماتریس ردیابی جابجایی چاد.

مکانیسم جدید شامل یک پلت فرم اشتراک گذاری اطلاعات است تا بازیگران کلیدی و افشاگران را قادر می سازد تا داده های مفید سیل را به طور منظم گزارش و منتشر کنند.


باران شدید در چاد، پایتخت، نجامنا جاری شد.

سازمان بین المللی مهاجرت

باران شدید در چاد، پایتخت، نجامنا جاری شد.

وی افزود: «این مکانیسم جدید جمع‌آوری داده‌های سیل توسط عوامل خوشه‌ای و مقامات محلی اجرا می‌شود و هر ساله در طول فصل سیل فعال می‌شود تا پاسخ‌های نجات بخش در مراحل اولیه سیل ارائه شود.»

باران بی سابقه

به گفته سازمان بین‌المللی مهاجرت، اگرچه بخش‌هایی از چاد هر ساله بارندگی شدیدی را تجربه می‌کند، اما میزان بارندگی در سال 2022 بی‌سابقه است.

الگوهای آب و هوایی شدید اثرات منفی تغییرات آب و هوایی را در منطقه نشان می دهد.

آنها با افزایش موج طوفان و درجه بالایی از تنوع مشخص می شوند، که منجر به سیل های شدیدتر با عواقب شدید برای جمعیت، به ویژه در مناطق روستایی می شود.

با ادامه بارش، انتظار داریم افراد بیشتری آواره شوند – مسئول سازمان بین المللی مهاجرت

بودجه محدود

با وجود فوریت این وضعیت، کمک های مالی مانند سرپناه، غذا و اقلام غیر خوراکی برای افراد آسیب دیده همچنان به دلیل بودجه ناکافی با مشکل مواجه است.

آن کاترین شیفر، رئیس هیئت بین المللی چاد، گفت: “فصل بارانی تا اکتبر ادامه دارد، اما وضعیت انسانی که اکنون شاهد آن هستیم، بحرانی است.”

با ادامه بارش ها، ما انتظار داریم افراد بیشتری آواره شوند، اما همه عوامل بشردوستانه در حال حاضر ذخایر اضطراری برای کمک به مردم تمام شده اند.

از این ماه، فعالان بشردوستانه در محل فقط 33 درصد از بودجه بشردوستانه 2022 مورد نیاز برای چاد را دریافت کرده اند.

در یک فراخوان مشترک، دولت چاد و جامعه بشردوستانه 5.2 میلیون دلار برای تامین سرپناه، مایحتاج اولیه و حفاظت برای افراد آسیب دیده از سیل درخواست کردند.

Yareli Estes

دانش آموخته مواد غذایی هاردکور. حلال مشکل لاعلاج متعصب الکل متخصص توییتر پیشرو پرشور اینترنت.

تماس با ما