چرا الان یا هرگز برای نیمار است؟

با این حال، وقتی صحبت از چراغ های درخشان بزرگترین صحنه فوتبال اروپا – لیگ قهرمانان – به میان می آید، در یک چرخه دائمی تکرار گیر کرده است.
یک برنده یک بار، بله – اما برای برخی با کمک همتایان بسیار ماهر خود در آمریکای جنوبی – لیونل مسی و لوئیس سوارز – در سه گانه معروف “MSN” بارسلونا.
در دو نوبت، بدبختی توطئه کرد تا شانس اعجوبه برزیلی را برای ربودن رقابت از پشت گردن با قرمز و آبی پاری سن ژرمن تضعیف کند.

اینجا ما در سال 2020 هستیم. آیا این سومین بار است که اینقدر خوش شانس هستیم؟ آیا این لحظه حقیقت برای نیمار است؟

اکنون سه تطابق بین “قرص قرمز” روشنگری اروپایی یا “قرص آبی” در پاورقی دیگر در صفحه طولانی ویکی پدیا این جوان 28 ساله قرار دارد.

«این سالی است که او واقعاً می‌تواند خود را بازخرید کند […] این سه بازی می توانند همه چیز را تغییر دهند […] فرناندو کالاس، روزنامه‌نگار فوتبال برزیل به CNN Sport گفت: فکر نمی‌کنم او فرصت دیگری مانند این داشته باشد.
'همه یا هیچ': گل نیمار به پی اس جی کمک کرد تا در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا در ماه مارس برابر بوروسیا دورتموند به پیروزی برسد.

بزرگترین اشتباه تاریخ ورزش

از زمان نصب پرچم خود در خیابان های سنگفرش پاریس در ژوئن 2011، سرمایه گذاران قطری در پاری سن ژرمن هدف نهایی خود – برتری قاره ای – را پنهان نکرده اند.

در داخل کشور، دورانی بود که با سلطه بی امان تعریف می شد. هفت قهرمانی لیگ برتر و پنج قهرمانی در جام حذفی فرانسه، شامل چهار هت تریک در شش فصل.

اما اگر اروپا یک گروه قفل بود، آنها بی انتها به دنبال یک قفل ساز با کلید دور از دسترس بودند. آنها هفت بار تلاش کرده اند و در شکستن کد پیچیده شکست خورده اند – هر شکست دردناک تر و تلخ تر از قبل است.

جاناتان جانسون، کارشناس فوتبال فرانسوی، توضیح می دهد: “زمان بندی مشخصی تعیین شده است و زمانی که از آن جدول زمانی فراتر می رود، به نظر می رسد پاری سن ژرمن بیشتر و بیشتر در حال پیشرفت است، بنابراین وزنی از تاریخ بر دوش ما سنگینی می کند.”

هدف از خرید جهانی نیمار از بارسلونا در آگوست 2017 – به مبلغ 263 میلیون دلار – تحویل این سوارکار با زره درخشان بود.

او دیگر خواننده پشتیبان مسی و سوارز نیست، او اکنون بازیگر اصلی با مجوز هیجان و تبدیل شدن به بهترین در جهان است.

برای برخی، این یک تغییر بازی بود. برای کالاس، این “بزرگترین اشتباه در تاریخ ورزش” باقی مانده است.

بخوانید: مالکان میلیاردر چگونه فوتبال اروپا را تغییر دادند؟

رابطه عشق و نفرت

این مهاجم با اشاره به هفته گذشته در سومین سالگرد انتقال خود نوشت: “(آنها) با دانش زیادی آمدند. من اوقات شادی و روزهای پیچیده ای داشته ام.”

رابطه او با حامیانش در شهر عشق راه خود را در تمام وضعیت های روابط در فیس بوک موج می زند: از «متاهل» تا «جدایی» تا «پیچیده است».

همه با جذابیت یک عاشق سابق کاتالونیایی که در پس زمینه باقی مانده است.

آواز طولانی، اما در نهایت ناموفق، تابستان گذشته برای جذب برزیلی به نیوکمپ باعث تنش بزرگی در پاریس شد.

پویایی عشق و نفرت در اطراف شخصیت قطبی شاید بهترین لباس را در اولین حضور این ستاره در لیگ برای فصل 20-2019 داشت.

او به مدت 90 دقیقه بی امان هو می کرد قبل از اینکه یک ضربه دوچرخه سواری فوق العاده انجام دهد که بازی را به پایان رساند – و نیمی از مخالفان خوشحال بودند. نیمه دیگر عصبانی است.

کالاس تصویری از یک هیئت منصفه در برزیل ترسیم می‌کند که به طور مشابه در وسط تقسیم‌بندی شده و بر اساس خطوط نسلی در برزیل تقسیم شده‌اند – متضاد کودکان خردسالی که «تصویر، لبخند، خالکوبی» را می‌پسندند و نگهبان قدیمی که «واقعاً به او اهمیت می‌دهد».

از آن زمان جنگ سرد در پاریس گرم شده است، با درک این که بازگشت به آینده – در حال حاضر – یک احتمال قریب الوقوع نیست.

او هم در داخل و هم خارج از زمین نشان داده که به این پروژه متعهد است […] جانسون می‌گوید: «او واقعاً باید چالش بازیکن پاری سن ژرمن بودن را بپذیرد و به چیزی برسد، به‌ویژه در لیگ قهرمانان پاریس.

در حالی که ممکن است صفحه جدیدی در زمین بازی باز شده باشد، سؤالات خارج از آن باقی می مانند.

فراز و نشیب: رابطه برزیلی با پیروان پاری سن ژرمن بین دوره های عشق و نفرت موج می زد.

آیا پسر مرد می شود؟

زندگی شخصی نیمار – گاه – نشانه های یک تله نوول جذاب – مملو از دسیسه را دارد که همه توسط تعدادی از همراهان پشتیبانی می شود.

او سال گذشته پس از اینکه یک مدل برزیلی کاپیتان سابق برزیل را به تجاوز و تجاوز متهم کرد، از اتهامات نادرست تبرئه شد.
امسال او مجبور شد یک بازی لیگ را به دلیل مصدومیت از دست بدهد – دو روز پس از میزبانی یک جشن تولد مجلل در یک کلوپ شبانه پاریس.

کسانی که می خواهند او در ناامیدی موفق شود: آیا پسر هرگز مرد می شود؟

در برزیل عبارتی داریم که می گوید او (نیمار) یک وعده بی پایان است […] این “مینینو نیمار” (“نیمار بچه”) است – او پسر نیست […] در واقع باید باشد […] کالاس که آزمایشات و مصیبت های برزیلی را در داخل و خارج از زمین دنبال کرده است، می گوید: «او باید بزرگ شود.

“وقتی او در زمین است، ارائه می دهد […] من هرگز حتی یک شکایت از مربی یا بازیکن دیگری در مورد رفتارش در تمرینات، در رختکن نشنیده ام.”

و علی‌رغم تمام گل‌ها، پاس گل‌ها و جام‌هایی که تاکنون به ثمر رسیده است، تاریخ و زیست‌شناسی با انگشتان بی‌رحمانه‌ای با این ستاره پردرآمد برخورد کرده است – و او این شانس را ندارد که بتواند نظرش را در پایان رقابت‌های باشگاه‌های نخبه در فوتبال اروپا بیان کند.

فصل‌های 2018 و 2019 به دلیل مصدومیت‌های چشمگیر که مصادف با شکست پاری سن ژرمن در مرحله یک هشتم نهایی برابر رئال مادرید و منچستریونایتد بود، محو شدند.

جانسون می‌گوید: «این همان چیزی است که باقیمانده این کمپین را بسیار مهم می‌کند و چرا تحت نظارت دقیق قرار می‌گیرد».

“کار می کند یا می شکند”

همه گیری کووید-19 به طور چشمگیری تغییر کرده است – و شاید به نفع PSG – پویایی فینال مسابقات امسال.

ماجرای حذفی دو پا از مرحله یک چهارم نهایی به بعد تمام شد و به جای آن ضربات پنالتی با یک پا جایگزین شد – همه در حباب لیسبون.

بدون جدایی ادینسون کاوانی، تک تیرانداز از خفا و کیلیان امباپه که اخیراً از میادین کنار رفته، سرزمین نیمار است.
ابتدا پکیج شگفتی ساز آتالانتا در مرحله یک چهارم نهایی در انتظار است. سپس تقابل احتمالی با دعوای اتلتیکو مادرید در نیمه نهایی شدت گرفت و پس از آن چه کسی می داند در فینال برنده می شود.

در حالی که پیشرفت در رقابت – به گفته جانسون – «واقعاً به پروژه (کشور) تزریقی می‌دهد که پس از چند سال ناامیدی عظیم به آن نیاز دارد»، برای کالاس، این ماه می‌تواند شروع یک موقعیت شغلی دو ساله برای یک فرد در قلب روایت

با توجه به اینکه قرارداد بازیکن برزیلی در سال 2022 به پایان می رسد و جام جهانی قطر در همان سال، که احتمالا آخرین بازی او در پیراهن برزیل خواهد بود، این یک “موفقیت یا شکست” است.

ما همیشه می گوییم “این سال خواهد بود.” نه – این سال خواهد بود. نه – این سال خواهد بود.» […] او 28 ساله است، او باید در اوج دوران حرفه ای خود باشد اما اینطور نیست […] این آخرین فرصت اوست.”

این تله‌نوولا پیچش‌های داستانی غیرمنتظره، لحظات جنون و انفجارهایی از درخشش را تجربه کرده است. اکنون نوشتن فیلمنامه پایان نمایشش در دست قهرمان اصلی است.

Howard Gaines

مزاحم عمومی کافه قهوه. موسیقی نینجا. طرفدار فرهنگ پاپ

تماس با ما