چرا بایرن مونیخ خرید کریستیانو رونالدو را محدود کرد؟

انتقال کریستیانو رونالدو از منچستریونایتد به یک تیم اروپایی دیگر به یکی از پیچیده ترین پرونده های این روزهای بازار تبدیل شده است. با وجود شایعاتی مبنی بر جدایی او در روزهای اخیر، حالا گفته می شود کریستیانو رونالدو و مدیر برنامه هایش منچستریونایتد به توافق رسیده اند. در مورد جزئیات این توافق صحبت های زیادی وجود دارد. برخی رسانه ها از ماندن کریس در فصل آینده در منچستریونایتد خبر دادند اما برخی می گویند او قول داده تا پایان قراردادش در یونایتد بماند و تصمیم گرفت به صورت قرضی به تیمی برود که این فصل در لیگ قهرمانان اروپا حضور دارد.

با این حال رونالدو قبل از رسیدن به این نقطه، مشتریان حرفه ای هم داشت. یکی از آنها بایرن مونیخ است. با وجود شایعات قبلی مبنی بر عدم تمایل بایرن مونیخ به جذب کریستیانو رونالدو، روزنامه بیلد فاش کرد که مسئولان این باشگاه جلسه ای را برای جذب کریستیانو رونالدو برگزار کردند.

رونالدو وارد شد
همانطور که این منبع آلمانی فاش کرد، در جلسه فوق، آنها در مورد کسب درآمد از جذب کریستیانو رونالدو صحبت کردند. کاپیتان پرتغالی چه دستاوردهایی برای بایرن مونیخ از نظر رسانه ای و تجاری می تواند داشته باشد؟ یا اینکه این باشگاه تا کجا می تواند پیراهن های کریستیانو رونالدو را در سراسر جهان بفروشد؟

اولیور کان، یکی از مدیران ارشد بایرن گفت: ما در مورد انتخاب کریستیانو رونالدو با یکدیگر صحبت کردیم و می‌خواستیم کار خود را به خوبی انجام دهیم. دروازه بان سابق تیم ملی آلمان افزود: شخصا فکر می کنم کریستیانو رونالدو یکی از بزرگترین فوتبالیست های تاریخ است.

اگرچه تایید شد که آنها برای جذب ستاره منچستریونایتد جلسه ای داشته اند، اما بایرن مونیخ محدودیت هایی را برای خرید کریستیانو رونالدو ایجاد کرده است. اولیور کان درباره علت این مشکل می گوید: “ما به این نتیجه رسیدیم که با وجود دستاوردهایی که کریستیانو رونالدو در پایان مونیخ می توانست به دست آورد، خرید او در این مقطع زمانی با فلسفه فعلی باشگاه مطابقت ندارد.”

ناسازگاری با فلسفه باشگاه
مدت زیادی از ورود بایرن مونیخ به چرخه بررسی مالی می گذرد و در این فصل، آنها دستمزدی را که به بازیکنان جدید پرداخت خواهند کرد، اصلاح کرده اند. این با انتصاب کریستیانو رونالدو موافق نیست، زیرا رونالدو فصل گذشته سالانه 29 میلیون یورو دستمزد از منچستریونایتد دریافت کرد. به نظر می رسد دستمزد بالای کریستیانو رونالدو دلیل اصلی امتناع بایرن مونیخ از جذب این ستاره پرتغالی باشد.

فوتبال 360

Nick Webster

مزاحم عمومی فن غذا. حلال مشکل بدون عذرخواهی کارآفرین. خواننده.

تماس با ما