چرا فراعنه مصر باستان ساخت اهرام را متوقف کردند؟ – زومیت

[ad_1]

فراعنه مصر اهرام را از زمان پادشاهی جوسر (2630 تا 2611 قبل از میلاد) که هرم پلکانی را در ساکارا ساخت تا سلطنت آهامس اول (1550 تا 1525 قبل از میلاد) که آخرین هرم سلطنتی مصر را در ابیدوس ساخت، ساختند. ، ساختند. این اهرام نمادین قدرت و ثروت فرعون را به نمایش می گذاشت و اعتقادات مذهبی او را ترویج می کرد. پس چرا مصریان باستان به محض شروع دولت جدید مصر، ساخت اهرام را متوقف کردند؟

در مصر باستان، به نظر می رسد که ساخت اهرام پس از سلطنت اهام ها کاهش یافته است و در عوض فراعنه در دره پادشاهان نزدیک تبس، پایتخت مصر باستان، که امروزه سزار نامیده می شود، به خاک سپرده شدند.

بر اساس وب سایت پروژه نقشه برداری تبان، اولین مقبره سلطنتی تایید شده در این دره توسط توتموس اول (ایالتی از 1504 تا 1492 قبل از میلاد) ساخته شد. مقبره سلف او، آمنهوتپ اول (حکومت از 1525 تا 1504 قبل از میلاد) نیز ممکن است در دره پادشاهان ساخته شده باشد. با این حال، این نکته در میان دانشمندان مصری بحث برانگیز است.

اهرام مصر

اهرام نمادین مصر در سراسر مناظر پراکنده هستند و برای هزاران سال، فرعون آنها را مقبره خود قرار داده است.

دلیل توقف ساخت اهرام مصر چه بود؟

کاملاً مشخص نیست که چرا فراعنه ساخت اهرام سلطنتی را متوقف کردند. اما نگرانی های امنیتی می تواند یک عامل باشد. پیتر در مانوئلپروفسور مصر شناسی در دانشگاه هاروارد به LiveScience گفت:

نظریه های زیادی وجود دارد. اما از آنجایی که اهرام یقیناً غارت شده بودند، دفن سلطنتی در دره‌های دورافتاده پنهان شد و در صخره‌ها حفر شد و احتمالاً توسط تعداد زیادی نگهبان محافظت می‌شد.

آیدان دادسونپروفسور مصر شناسی در دانشگاه بریستول گفت:

او قبل از اینکه ساختن هرم را برای پادشاهان متوقف کند، از قرار دادن یک اتاق دفن در زیر هرم خودداری کرد. اتاق دفن آخرین هرم پادشاه (مقبره آهامس اول در ابیدوس) بیش از نیم کیلومتر از هرم و در اتاقک بیابانی پشت آن قرار داشت.

سابقه تاریخی در این زمینه که نامبرده نکات مهمی در آن بیان کرده است آنی گفته می شود که او مسئول ساخت مقبره توتموس اول در دره پادشاهان بوده است. ایننی نوشت: “من به تنهایی حفاری مقبره اعلیحضرت صخره ها را مشاهده کردم و هیچ کس آن را ندید و نشنید.” به گفتی آن میسی روث، استاد تاریخ هنر در دانشگاه نیویورک، سوابق به وضوح نشان می دهد که پنهان کاری عامل مهمی است.

توپوگرافی طبیعی دره پادشاهان ممکن است توضیح دهد که چرا به نظر می رسد این مکان مکان ترجیحی برای مقبره های سلطنتی است. این دره دارای یک قله به نام “کرن” است که کمی شبیه به یک هرم است. میروسلاو بارتامعاون مصر شناسی دانشگاه چارلز جمهوری چک گفت: این قله شبیه یک هرم است و به نوعی مقبره های سلطنتی ساخته شده در این دره در زیر هرم قرار داشتند.

دره پادشاهان مصر / Valley of the Kings

فرعون تصمیم گرفت خود را در دره پادشاهان دفن کند، زیرا احتمالاً این مقبره ها از دید مهاجمان پنهان بود.

مارک لانرمدیر و رئیس انجمن تحقیقات مصر باستان در کتاب خود با عنوان اهرام کامل: حل باستان می نویسد: دلیل اهمیت اهرام برای فرعون این بود که آنها مکانی برای عروج و دگرگونی و مکانی برای رفتن به زندگی بعدی بودند. رمز و راز. توپوگرافی اقصر، که در زمان امپراتوری جدید (1550 تا 1070 قبل از میلاد) پایتخت مصر شد، ممکن است به زوال اهرام کمک کرده باشد. دادسون گفت:

این منطقه از نظر فضا بسیار محدود است و دارای مکان های اصلی بسیاری است. به عبارت دیگر، این پایتخت باستانی بسیار کوچک و از نظر معماری چالش برانگیز خواهد بود. به گونه ای که امکان ساخت هرم در آن وجود نداشت.

مقالات مرتبط:

تغییرات مذهبی با تاکید بر ساخت مقبره های زیرزمینی یکی دیگر از دلایل احتمالی ترک اهرام بزرگ بود. بارتا می گوید:

در طول سلطنت پادشاهی جدید، مفهوم سفر یک شبه پادشاه به عالم اموات رواج یافت و به نقشه های پیچیده ای از مقبره های حفاری شده در بستر راک نیاز داشت. مقبره های زیرزمینی حفر شده در دره پادشاهان با این مفهوم مطابقت دارد.

وقتی فرعون ساخت اهرام را متوقف کرد، افراد خصوصی ثروتمند به این کار ادامه دادند. به عنوان مثال، باستان شناسان در سال 2014 اعلام کردند که یک مقبره 3300 ساله در آبیدوس پیدا شده است که توسط نویسنده ای به نام نوشته شده است. همه ساخته شده بود و در ورودی آن هرمی به ارتفاع 7 متر داشت.

در طول هزاره اول قبل از میلاد، طرح های هرمی نیز رایج شد. این منطقه شامل سودان امروزی و بخش‌هایی از جنوب مصر است. در این منطقه اهرام برای افراد سنتی و خصوصی ساخته شد.

تعداد اهرام ساخته شده مشخص نیست. اما لهنار در کتاب خود می نویسد که حدود 180 هرم سلطنتی وجود دارد; با این حال، تحقیقات باستان شناسی اخیر نشان می دهد که اهرام بسیار بیشتری برای افراد خصوصی ساخته شده است. فرمانروایان نوبی تا حدود 1700 سال پیش به ساختن اهرام ادامه دادند.

[ad_2]

Nylah Rasmussen

قادر به تایپ با دستکش بوکس نیست. گیک الکل. دانشجوی بی عذرخواهی ایجاد کننده. کاوشگر بسیار جذاب تلویزیون نینجا. علاقه مند به وب معمولی معتاد آبجو

تماس با ما