“چرا قوانین یکسان برای گوروکول ها اعمال نمی شود”: AIMPLB BJP را هدف قرار می دهد

دهلی نو: هیئت حقوق شخصی مسلمانان هند به دولت های مرکزی و ایالتی تحت رهبری BJP به اتهام اقدامات مغرضانه و غیرقانونی در مدارس، به ویژه در ایالت های تحت رهبری BJP، حمله کرده است. AIMPLB نسبت به هدف قرار دادن ادعایی مدارس ابراز نگرانی کرد و این سوال را مطرح کرد که چرا قوانین مشابه در مورد سایر مؤسسات مذهبی مانند mutts، gurukuls و darmshalas اعمال نمی شود.

مولانا خالد سیف الله رحمانی، دبیر کل AIMPLB در بیانیه ای گفت که دولت های حزب تحت تأثیر RSS در مرکز و در برخی ایالت ها نگرش منفی نسبت به اقلیت ها به ویژه جامعه مسلمان دارند.

وی گفت: زمانی که حزبی تحت تأثیر یک ایدئولوژی خاص قدرت را در دست می گیرد، انتظار می رود جهت گیری آن بی طرفانه و در چارچوب قانون اساسی ما باشد.

این واکنش پس از آن صورت می گیرد که دولت اوتار پرادش روز چهارشنبه از بررسی مدارس دینی غیر رسمی در این ایالت خبر داد تا اطلاعاتی در مورد تعداد معلمان، برنامه های درسی و امکانات اولیه موجود در آنجا جمع آوری کند.

رحمانی همچنین در بیانیه‌ای در روز پنجشنبه اشاره کرد که نخست‌وزیر نارندرا مودی در پارلمان و جاهای دیگر درباره اهمیت نظم و قانون صحبت کرده است، اما دولت‌های مختلف ایالتی که BJP قدرت را در دست دارد، موضع آنها برعکس است.

او گفت: «روشی که دولت‌های بی‌جی‌پی در آسام و اپرا مدارس را برای تخلفات بسیار کوچک تعقیب می‌کنند و مدارس را با بستن و ویران کردن آنها و حتی آزار و اذیت افرادی که در مدارس و مساجد کار می‌کنند با ادعای تروریست بودن آنها بدون هیچ دلیلی هدف قرار می‌دهند.»

علاوه بر این، دبیرکل AIMPLB همچنین ادعا کرد که افراد برجسته ای که از خارج از کشور می آیند باید با ممنوعیت ها و محدودیت هایی روبرو شوند که این نقض آشکار قانون اساسی است.

رحمانی با تعجب گفت: «اگر تخریب ساختمان ها تنها گزینه تخلف است، چرا در برخورد با مدارس علمیه و مساجد رویکرد مشابهی در پیش نمی گیرند؟

او مدعی شد که به نظر می رسد دولت کارها را با میل و رغبت انجام می دهد و از آنچه در قانون اساسی نوشته شده پیروی نمی کند.

وی افزود: شورای حقوقی احوال شخصیه این رویکرد مغرضانه را محکوم می کند و از دولت ها می خواهد آنچه در قانون اساسی آمده است را رعایت کنند و با صبر و حوصله به آن عمل کنند.

(با ورودی آژانس)

Sam Mcknight

دانشجوی آماتور. مجموع ماون سفر. کارشناس مواد غذایی بیکن نرد. کارآفرین. فن آبجو. عاشق فرهنگ پاپ

تماس با ما