چرا مشتری همیشه سنگ ها را در فضا منفجر می کند؟ – زومیت

[ad_1]

ناظران آسمان شب دو سیارک مختلف را در ماه های سپتامبر و اکتبر رصد کردند که تنها با فاصله یک ماه با مشتری برخورد کردند. اگرچه این اولین بار نیست که ناظران چنین صحنه ای را می بینند، اما رصد موفقیت آمیز چنین برخوردی بسیار نادر است و بنابراین می توانیم اطلاعات زیادی در مورد منظومه شمسی به دست آوریم.

ریکاردو هوئسواین مشاهدات توسط ستاره شناسان دانشگاه کشور باسک در اسپانیا انجام شده است. او می گوید:

این فوران های آتشفشانی نادر هستند و احتمال رصد تصادفی آن بسیار کم است. امسال شاهد یک رویداد استثنایی بودیم. زیرا ما فقط هر دو سال یک بار می توانیم یکی از این برخوردها را پیدا کنیم.

برخورد پس از برخورد

اگرچه برخورد نادر است، اما اندازه سیاره باعث می شود مشتری بیشتر از سایر بخش های منظومه شمسی احتمال برخورد داشته باشد. مشتری بزرگترین هدف برخورد با قوی ترین گرانش بعد از خورشید است و این ویژگی احتمال برخورد را در مقایسه با جهان های کوچکتر افزایش می دهد.

ستاره شناسان آماتور چندین هدیه مصرف کننده را شناسایی کرده اند. حرفه ای ها نمی توانند دوربین های دوچشمی قدرتمند را روی اهداف خاص بلند مدت متمرکز کنند. با این حال، آخرین رویکرد، نجوم حرفه ای نامیده می شود به آریماتسو از دانشگاه کیوتو در ژاپن، او متوجه شد که تلسکوپ خود را به سمت گورو نشانه گرفته است. آریماتسو می گوید:

من از درخشش برنامه برخورد شگفت زده شدم. این کشف سریع نشان می دهد که یا من خوش شانس بودم یا سرعت برخورد بالاتر از حد انتظار بود.

آریماتسو برخورد را در دو طول موج متفاوت مشاهده کرد و دانشمندان را از انرژی آزاد شده و جرم برخورد مطلع کرد. این رصد دقیق تر از رصد منجمان آماتور بود. اما مشاهدات دیگر بسیار غیرمنتظره بود. فضاپیمای جونو ناسا که از سال 2016 به دور مشتری می چرخد، 28 ساعت پس از برخورد به زمین رسید و دوربین آن تصاویری از جو مشتری در 2000 کیلومتری بالای ابرها ثبت کرد.

هوئسو اضافه می کند:

در تصویر جونو، هیچ نشانه ای از برخورد نمی بینیم. در نتیجه می توان گفت که این جرم به قدری کوچک بوده که در جو مشتری پراکنده شده و بر اثر بادهای اطراف تنها در عرض چند ساعت ناپدید شده است.

برخورد سپتامبر نیز به دلیل برنامه نزدیک آن استثنایی بود. اکثر مردم این برخورد را دیده اند و درخشان ترین توپ آتش را دیده اند که در اثر برخورد با مشتری ایجاد شده است. هوسو در این باره می گوید:

این احتمالاً بزرگترین برخورد مشتری است که تا به حال دیده‌ایم، و چنین گلوله آتشین عظیمی را ایجاد کرده است که هیچ اثری قابل مشاهده بر روی سیاره باقی نمی‌گذارد. طول این توده احتمالا چند متر بوده است.

برخورد با مشتری

نمای دو طول موج مشتری آتش سوزی ناشی از برخورد با سیاره را در 15 اکتبر 2021 نشان می دهد.

سنگ های کوچک در منظومه شمسی

مشاهده اجرام کوچک در منظومه شمسی دشوار است. همین امر در مورد اجسام دورتر نیز صادق است. در نتیجه، زمانی که مشتری در فاصله 560 میلیون کیلومتری زمین مدارهای جرمی متعددی دارد، دانشمندان بعید به نظر می‌رسند که جرم را مستقیماً مشاهده کنند. آریماتسو می گوید:

از آنجایی که مشاهده اشیاء به طور مستقیم در فاصله چند متری از نوار اصلی دشوار است، تعداد این اشیاء ناشناخته است. مشتری به عنوان یک آشکارساز برای این اجرام کوچک عمل می کند و میزان برخورد و روشنایی آنها برای درک اندازه و چگالی آنها ضروری است.

هوئسو همچنین می گوید:

ما واقعاً نمی دانیم چند میلیون جرم به این اندازه در منظومه شمسی وجود دارد. اما اینجا صحبت از میلیون ها یا میلیون ها جنایت به این بزرگی است.

محاسبه تعاملات مشتری نیز می تواند به حل مشکلات کمک کند. Huesu تخمین می زند که حدود 20 جرم در هر سال علیه مصرف کنندگان انجام می شود. در میان آنها اجرامی هستند که با قطب های مشتری برخورد می کنند و حتی با رصد دقیق هم نمی توان آنها را رصد کرد.

مقالات مرتبط:

با این حال، درخشش نشان‌دهنده نابودی سنگ‌ها در فضا یکی از راه‌های مطالعه سیارک‌های کوچک است. هوئسو اضافه می کند:

تنها راه مطالعه اجسام کوچک، مطالعه اثر برخورد آنهاست. به عنوان مثال، اگر با سیاراتی مانند مریخ برخورد کنند، دهانه ای آزاد می کنند و اگر با غول گازی مانند مشتری برخورد کنند، درخشش ایجاد می کنند.

اثر را ترک کنید

شناخته شده ترین نتیجه برخورد مشتری 19 قسمت از دنباله دار، شوماخر لوی 9 بود که در سال 1994 به این سیاره برخورد کرد. دانشمندان خیلی سریع این شی را شناسایی کردند و توانستند تأثیر آن را روی مشتری ببینند. هوئسو می گوید:

یادم می آید اولین باری که به اینترنت وصل شدم، به دنبال تصویری بودم که با مشتری در تماس بود.

مسابقه لوی 9 شوماخر با مشتری

Dark Spots Comic Shuffle 9 اثر برخورد یک دنباله دار با مشتری را نشان می دهد

قطعات Levi’s Schumacher علامت مشخصی مانند خطوط تیره ابرها را بر روی مشتری بر جای می گذاشت که برای ماه ها قابل مشاهده بود. مشخصه این تلاطم انفجارهایی در جو دنباله دار بود که با لایه هایی از ابرها در بالا ترکیب شد. برای Huesu، دنباله برخوردها دلیل اصلی علاقه مشتریان به رویداد برخورد است. او می گوید:

این اجرام صدها میلیون سال است که با مشتری در تماس بوده و مواد مختلفی را وارد جو مشتری کرده و یا جو سیاره را آلوده کرده است.

با این حال، برخورد Levi 9 Schumacher با مشتریان بسیار نادر بود. این برخورد هنوز هم یکی از دیدنی ترین برخوردهایی است که دانشمندان تاکنون در مشتری دیده اند و یکی از معدود برخوردهایی است که تنها در چند ساعت تأثیر شگرفی بر مشتری داشته است. از آن زمان، دانشمندان شاهد برخورد اجسام کوچک با ابرهای مشتری بوده اند و از سال 2009 تاکنون حتی یک خراش هم ندیده اند. هسو نتیجه می گیرد:

لوی 9 شوماخر آخرین ملاقات مهم با مشتری بود. از آن زمان تاکنون، کاهش چشمگیری در محیط مصرف کننده مشاهده نشده است.

[ad_2]

Elyse Blake

کاوشگر هیپستر پسند. گورو بیکن دوستانه. زامبی متعصب حرفه ای. نویسنده.

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین مشاور کنکوردانشگاهGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما