چرا نباید در کره و عراق دلار بلوکه شود؟

[ad_1]

از زمان انتشار این خبر دو ماه پس از انتشار این خبر، دو و نیم میلیارد دلار در ایران مسدود شده است که همین نامه به گمانه زنی هایی به خصوص در مورد آزادسازی جاده های مسدود شده ایران دامن زد. با این حال، هیئت مدیره سرمایه گذاری مشترک ایران و عراق استفاده جدید از محاصره را به رسمیت نشناخته و معتقد است که توافق اخیر درباره آزادسازی دارایی های ایران در این کشور عربی محقق نشده است.

به گزارش تراست، گزارش های قبلی به ویژه در مورد احتمال برگزاری همه پرسی در سطح بحث برای آزادسازی اموال مصادره شده ایران در نیمکره جنوبی در ماه های آینده منتشر شده است. دارایی های بلوکه شده را آغاز کنید.

تخمین زده می شود 72 میلیارد فروش نفت به شبه جزیره کره جنوبی از زمان بازگشت تحریم ها مسدود شده است. هر از چند گاهی، آمریکا به ویژه به مناسبت آزادسازی چند میلیارد دلار از دارایی های بلوکه شده ایران، رگباری از بیانیه های مطبوعاتی را به راه انداخت. به عنوان مثال، در ماه مارس، خبرگزاری دولتی انسداد مرزهای مسدود شده ایران در نیمکره جنوبی را آخرین گام توصیف کرد.

اما به گفته مسئولان دلار بلوکه شد، خرج شد و در صورت آزادسازی وارد بازار نشد و تاثیری بر قیمت دلار نداشت. اما با توجه به انتشار این اخبار در راستای کاهش دلار یا ماندریش در کانال ویژه است. این هدف نیز با توجه به متغیرهای واقعی اقتصادی محقق نشده است. زیرا با افزایش تورم ماهانه و امتیاز ماهانه، تورم در بازارها نیز تکان خورد و افزایش یافت.

باز هم، این چیز جدیدی نیست.

روز گذشته نامه ای از وزارت دادگستری مبنی بر خبر محاصره ایران در عراق منتشر شد. در این نامه، وزارت دادگستری همچنین اعلام کرد: «از نظر ارزش‌های بلوکه شده ایران در بانک عراق، ظرفیت‌های ایجاد شده در بانک عراق، انجمن‌های غذایی، دارویی و بهداشتی فوراً اعلام خواهد شد. واردات فوری این اقلام».

تاریخ این نامه 5 فوریه است، اما انتشار آن با موجی از تحولات مثبت در رابطه با آزادسازی ایران در محاصره همراه بوده است.

اندکی پس از آن، سید حمید حسینی، یکی از اعضای هیئت مدیره اتاق مشترک بازرگانی و صنایع ایران و عراق گفت که از توافق جدید به ویژه در مورد آزادسازی دارایی های ایران در عراق اطلاعی ندارد. تغییر شرایط ارزش منابع ایران در عراق را ندارد. پیش از این، TBI توافق کرده بود که ایران می‌تواند برای خرید دارو از این سایت اقدام کند، اما این روند دشوار بود و افراد کمی توانستند این کار را انجام دهند.

تاجران باید این اقلام را از تجار عراقی بخرند، تجار عراقی هم پول خود را از TBI می گیرند، کار سخت می شود. ایالات متحده گفته است که در صورت موفقیت مذاکرات، منابع ایرانی در عراق و جنوب و همچنین ژاپن را آزاد خواهد کرد. وی ادامه داد: اگر این تصادف لزوماً به این معنا نیست که حتماً مواد غذایی وارد خواهیم کرد، اما اکنون تصادف جدیدی در روابط بانک‌های ایران و عراق وجود ندارد و خبری مبنی بر اینکه آمریکایی‌ها به ایران مجوز داده‌اند، وجود ندارد. “

هر چه بود مصرف شد

بدهی بانک مرکزی به متغیرهای واقعی اقتصاد تا نیمه اول سال جاری حاکی از آن است که دولت برای جبران کسری بودجه خود از بانک مرکزی استقراض کرده است و بانک مرکزی نیز حواله های ارزی به دولت ها را با بلوکه محاسبه کرده است. دلار

در سه سال اول سال مالی جاری خالص ورودی های بانک مرکزی با رشد 3 درصدی و از 1.2 میلیارد تومان به 5 میلیارد تومان رسیده است. مجموع دارایی های خارجی نظام بانکی نیز ماهانه حدود 4 هزار میلیارد تومان بود که تا پایان سال رقم خورد. با توجه به اینکه در دو سال اخیر مبادلات مالی با خریداران نفت ایران متوقف شده و امکان واردات نفت به کشور وجود ندارد، می توان به این نقطه رسید که طی سه سال و نیم حدود 7000 میلیارد تومان به سیستم بانکی خارجی سرازیر می شود ریال چاپی اضافه شد.

با فرض اینکه ریال معادل نصف نرخ ارز دولتی باشد، در عمل بین دو تا سه میلیارد برای سیستم بانکی خارجی هزینه می شود که دقیقاً همان مبلغی است که ایشان به آن اشاره کرده بودند. البته او معتقد است که این تعادل بدون پشتوانه نیست.

به گفته همتی، رئیس سابق بانک مرکزی، در حدود دو سال گذشته هیچ پولی در بانک مرکزی چاپ نشده است که هیچ واکنشی در بانک مرکزی نداشته باشد، علاوه بر این باید اطمینان حاصل شود که کشور مرکزی داشته باشد. بانک با افزایش خالص ذخایر ارزی. در نتیجه، این لایحه در حمایت از تدوین و ارزیابی لایحه منتشر می شود. علیرغم اینکه در سایر نقاط کشور هزینه می شود، هیچ کمبودی در زمینه آزادی وجود ندارد و در عین حال جلوی تغییرات اساسی که در گذشته در بازار رخ داده است.

آیا اقتصاد واکنش اینچینینی به این خبر را منعکس می کند؟

واقعیت این است که با تورم سالانه بالای 3 درصد، همان نقاط تورم و رشد ماهانه که چهار ماه متوالی قادر به ادامه آن نیستند، انتظار کاهش قیمت دلار، انتظار منطقی نیست. به ویژه در نیمه اول سال جاری رشد پولی با 2 درصد و نقدینگی یک درصد افزایش یافت و به ترتیب به 5002000 میلیارد و 40672000 میلیارد رسید. این دو متغیر ممکن است در افزایش نرخ تورم ماهانه و در چند سال آینده تأثیرگذار باشند.

به طور مشخص در سال جاری برای بانک‌ها بار مالی ارائه تسهیلات مالی به جنبش ملی مسکن بدون ضامن کاهش یافته است. علاوه بر این، آنچه سیاستمداران برنامه‌های خودخوانده می‌نامند، مانند جلوگیری از رشد نقدینگی و آنچه در عمل انجام می‌دهند، سیگنال‌هایی را به مشتاقان بازارها و به‌ویژه بازارها نشان نمی‌دهند. تصمیمات سیاستمداران در شرایط سخت و بحران اقتصادی، ضمن ایجاد ثبات در بازارها، البته با توجه به وضعیت اخیر دو بانک است که نوسانات کوتاه مدت نرخ ارز را در نظر نگرفته است.

[ad_2]

Ainsley Murphy

بشارت دهنده آبجو Wannabe. نویسنده فداکار جنرال الکل نینجا. دانشجو. متخصص زامبی خالق مستقل متعصب سفر

تماس با ما