چرا پروژه ها شکست می خورند؟ Mizito – روش صحیح مدیریت پروژه ها با Zomit


با وجود تمام تلاش‌ها، بسیاری از سازمان‌ها متوجه می‌شوند که پروژه‌های بزرگ به دلایل مختلفی با شکست مواجه می‌شوند. دلایلی مانند:

 • اهداف نامشخص یا خوش بینانه
 • داده های ناکافی
 • محدودیت زمانی پروژه
 • عدم مدیریت و برنامه ریزی صحیح
 • و شاید مهمترین آنها نبود ابزارهای مدیریت و کنترل پروژه مناسب باشد

برای مدیریت بهتر پروژه و نظارت دقیق بر عملیات، در نرم افزار مدیریت پروژه میزیتو ثبت نام رایگان.

در بررسی پروژه های بزرگ باید توجه داشت که 98 درصد پروژه ها دارای هزینه یا تاخیر بالا هستند. هزینه‌های تقریبی معمولاً تا 50 درصد افزایش می‌یابد و برنامه‌ها چندین ماه به تأخیر می‌افتند.

بنابراین تفاوت بین پروژه پرهزینه و بلند مدت و پروژه تحویل به موقع و در بودجه چیست؟

در بسیاری از موارد، پاسخ یک مزیت است نرم افزار مدیریت پروژه راحت است.

برای نگاهی عمیق، اجازه دهید با تعاریف اولیه شروع کنیم.

پروژه چیست؟

پایه استاندارد PMBOKپروژه تلاشی موقت برای ایجاد یک محصول، ارائه خدمات یا دستیابی به نتایج منحصر به فرد است.

با تعریف استاندارد ICB پروژه عملکردی است محدود به زمان و هزینه برای دستیابی به یک محصول یا خدمات که بر اساس استانداردهای کیفیت و الزامات مرتبط تعریف شده است.

به بیان ساده، یک پروژه کارها را در مدت زمان محدودی انجام می دهد تا به یک خروجی خاص دست یابد.

حال به تعریف دوم می پردازیم:

مدیریت پروژه چیست؟

مدیریت پروژه در واقع ایجاد فرآیندهایی برای دستیابی به اهداف خاص در یک دوره زمانی محدود است. مسائل متعددی مانند تخصیص منابع، روش های پیگیری و استراتژی های نظارت نقش مهمی در این فرآیند دارند. . به عبارت دیگر مدیریت پروژه استفاده از دانش، مهارت ها، ابزارها و تکنیک ها برای فعالیت های پروژه برای رفع نیازهای پروژه است.

به عبارت ساده، مدیریت پروژه تلاشی برای انجام یک کار است. به عنوان مثال، تکمیل یک ساختمان نمونه ساده یک پروژه موفق است.

مدیریت پروژه خود از پنج دسته فرآیند تشکیل شده است که به شرح زیر است:

 • آغاز
 • برنامه ریزی
 • کارایی
 • کنترل
 • کامل یا تمام شده

اما برای مدیریت خوب پروژه نیاز به کنترل داریم، بنابراین به تعریف بعدی می رویم.

کنترل پروژه چیست؟

کنترل پروژه فرآیند شناسایی مشکلات احتمالی در فرآیند پروژه است، البته در زمان مناسب

کنترل پروژه شامل فرآیندها، ابزارها و مهارت های مورد استفاده در پروژه ها برای تجزیه و تحلیل هزینه ها و زمان بندی داده ها برای تحویل به موقع پروژه با هزینه های برآورد شده است.

اما تفاوت بین کنترل پروژه و مدیریت پروژه چیست؟

کنترل پروژه و مدیریت پروژه یکی نیستند، در واقع کنترل پروژه کار مدیریت پروژه است.

تفاوت کلیدی بین مدیر پروژه و کنترل کننده پروژه در این است که مدیر پروژه کار تیم پروژه را هدایت می کند، در حالی که کنترل کننده پروژه به تیم و مدیر پروژه در مورد مسائلی مانند هزینه ها و برنامه ریزی مشاوره می دهد. بنابراین کنترل کننده پروژه تنها می تواند به عنوان مشاور عمل کند.

اما استفاده از ابزارهای مناسب مدیریت پروژه و کنترل پروژه را ممکن می سازد. ابزاری که به شما امکان کنترل کامل و کامل بر پیشرفت پروژه را می دهد. اما باید با ابزارهای مدیریت پروژه بیشتر آشنا شوید.

ابزارهای مدیریت پروژه چیست؟

ابزارهای مدیریت پروژه به کنترل کننده پروژه کمک می کند تا وضعیت پیشرفت را بر اساس داده های دقیق بررسی کند و انحرافات احتمالی را بررسی کرده و به مدیر اطلاع دهد. بهترین ابزار کنترل پروژه نرم افزار مدیریت پروژه است که پروژه ها و چرخه ها را به صورت آنلاین تعریف می کند و همزمان گزارش های آنلاین ایجاد می کند.

مروری بر ابزارهای مدیریت پروژه

اگرچه این ابزارها ابزارهای مدیریت پروژه نامیده می شوند، اما استفاده از آنها به مدیران پروژه محدود نمی شود. این ابزارها را می توان در اندازه های مختلف و برای رفع نیازهای تیم ها برای اهداف مختلف استفاده کرد.

بیایید برخی از ویژگی ها را یاد بگیریمازو ویژگی های ابزارهای مدیریت پروژه درست چک کنید

 1. امکان برگزاری جلسات از راه دور

جلسات فیزیکی متعدد باعث کاهش سرعت پروژه می شود. کارگران ماهر در حال حاضر پراکنده هستند و مدیریت می تواند بسیار مشکل ساز باشد. با ابزارهای مدیریت پروژه که دارای جلسات آنلاین هستند، مدیریت پروژه از راه دور آسان‌تر است زیرا به مدیران کمک می‌کند تیم خود را به طور مؤثر رهبری کنند.

 1. امکان اشتراک گذاری فایل ها

آپلود فایل ها به شما امکان می دهد فایل های مورد نیاز همکاران خود را به اشتراک بگذارید و آنها را برای مدت طولانی تری در اسناد و مکالمات پروژه خود اضافه و نگهداری کنید.

 1. مدیریت ریسک و به حداقل رساندن خطر انحراف از اهداف پروژه

یک ابزار خوب مدیریت پروژه با نمودارهای گرافیکی خود به شما در مورد خطرات احتمالی انحراف از پروژه هشدار می دهد و به مدیر پروژه فرصت می دهد تا تصمیم درستی برای بهبود روند پروژه بگیرد.

 1. افزایش بهره وری

یکی دیگر از مزایای اصلی ابزار مدیریت پروژه این است که فرآیند تصمیم گیری شما را بهینه می کند و بهره وری در کار را بهبود می بخشد. از آنجایی که تمام جزئیات مهم را می توان در یک مکان یافت، همیشه می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن تصمیمی آگاهانه بگیرید.

 1. برنامه ریزی عالی

برنامه ریزی پروژه با استفاده از ابزارهایی مانند تقویم و تابلوهای پروژه یا سایر ابزارهای مدیریتی بسیار ساده تر است. این ابزار یک رویکرد ساده و سیستماتیک برای برنامه ریزی پروژه ارائه می دهد که شما را قادر می سازد به اهداف پروژه خود دست یابید.

 1. با مشتریان ارتباط برقرار کنید

ابزارهای مدیریت پروژه هر روز بهتر می شوند. این اپلیکیشن ها اکنون دارای ویژگی هایی هستند که به مشتریان امکان دسترسی به پیشرفت پروژه را می دهند. نرم‌افزار مدیریت پروژه قیف‌هایی (مانند قیف‌های فروش) برای تیم ایجاد می‌کند تا با وظایف و پروژه‌ها برای مشتریان شما و سایر ذینفعان، چه داخلی و چه خارجی، تعامل داشته باشند. به عنوان مثال، می توانید مشتری را مستقیماً در تمام مراحل پروژه درگیر کنید تا با آگاهی کامل به کار با شما ادامه دهند.

 1. شما از شبکه اجتماعی خود استفاده می کنید

نرم افزار ارتباط موازی شرکت را حذف کنید تا ارتباطات داخلی سازمان کاملا تجاری و بدون مرز باشد. ابزار مناسب مدیریت پروژه ابزاری است که به شما امکان می دهد ارتباطات داخلی را نیز ایمن کنید. به راحتی با همکاران خود چت کنید و فایل های خود را به اشتراک بگذارید.

میزیتو

الف به عنوان میزیتو نرم افزار مدیریت پروژه میزبان 26000 اتحادیهازکار کنید است.

برای ثبت نام رایگان و استفاده از امکانات ابزار مناسب و کارآمد مدیریت پروژه و همچنین دریافت مشاوره رایگان از همکاران ما به سایت میزیتو مراجعه کنید. میزیتوir در راس.

منابع:

1- کنترل های پروژه چیست و چگونه از این 9 تا برای بدست آوردن کنترل توسط بن استون استفاده کنیم

2- کنترل های پروژه: عوامل کلیدی، مزایا و چالش ها

3- ابزارهای مدیریت پروژه چیست؟

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم