چرا یک داروی 158000 دلاری با مزایای نامشخص به کل سیستم سلامت آسیب می رساند

مانند بسیاری از بیماران مبتلا به اسکلروز جانبی آمیوتروفیک یا ALS – که به عنوان بیماری لو گریگ نیز شناخته می شود – لین اولیف زمانی برای تلف کردن نداشت.

حتی قبل از اینکه Relyvrio در اواخر ماه گذشته توسط سازمان غذا و دارو تایید شود، روش خود را انجام دهید: او سدیم فنیل بوتیرات را به شکل مایع از داروخانه NJ و taurursodiol آنلاین از آمازون دریافت می کند. این برای او بیش از 7000 دلار در سال هزینه دارد، اما او می‌گوید ارزشش را داشت، زیرا احساس می‌کند این ترکیب به تثبیت بیماری کمک کرد که اغلب در عرض چند سال باعث مرگ می‌شود.

اکنون که داروی ترکیبی این دو ترکیب شناخته شده در ایالات متحده تایید شده است، قیمت فهرست رسمی 158000 دلار برای یک عرضه عمومی یا بیش از 20 برابر آن چیزی است که هزینه می کرد.

در حالی که این ممکن است خبر خوبی برای Amylyx باشدو

AMLX 5.24٪

چیزی که این دارو را می سازد و سهام آن در شش ماه گذشته 159 درصد افزایش یافته است، برچسب قیمت گزاف خبر بدی برای سیستم مراقبت های بهداشتی ایالات متحده است. بیماران تمام صورت‌حساب را خودشان پرداخت نمی‌کنند – بیمه‌گران بیشتر برگه را برمی‌دارند، که پس از تخفیف‌هایی توسط شرکت‌های دارویی برای پوشش دارو تکمیل می‌شود. البته، در دسترس قرار دادن دارو از طریق کانال‌های مناسب، راهی مطمئن‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر برای بیماران برای مصرف دارو خواهد بود، به‌ویژه کسانی که نمی‌توانند آن را از جیب خود تهیه کنند. روش غیر متعارف اما زیر نظر پزشک.

افکار خود را به اشتراک بگذارید

چگونه مزایای یک دارو را در مقابل هزینه آن می سنجید؟ به گفتگوی زیر بپیوندید.

اما تفاوت فاحش در قیمت ها نشان می دهد که چگونه قیمت دارو در ایالات متحده آنقدر از کنترل خارج شده است که هر بار که یک دارو در استراتوسفر قیمت گذاری می شود، سابقه ای را برای تولید کننده بعدی ایجاد می کند که همین کار را انجام دهد و هزینه های دارو را بدون واقعی افزایش دهد. سرپوش به جز اعتراض عمومی. .

جاش کوهن و جاستین کلی، مدیران عامل Amylyx، در بیانیه ای گفتند که Relyvrio “اولین دارویی است که برای ALS تایید شده است که مزایای آماری قابل توجهی را بر عملکرد در یک کارآزمایی بالینی نشان می دهد، و همچنین سود قابل توجهی برای بقا در یک دوره طولانی مدت دارد. اصطلاح، پس از تجزیه و تحلیل.”

آنها افزودند که این شرکت برنامه‌های گسترده‌ای برای پرداختن به هزینه‌های از جیب افراد مبتلا به ALS دارد، از جمله با ارائه کمک مالی به افرادی که دارای بیمه تجاری هستند و با ارائه دارو بدون هیچ هزینه‌ای به کسانی که بیمه نیستند یا تحت بیمه هستند. تمام گزینه های دیگر را خسته کرده اند.

Amylyx قیمت درمان خود را کمتر از 171000 دلار در سال برای یکی دیگر از داروهای ALS که قبلاً تأیید شده است، Edaravone است، که مشخص شده است تأثیر متوسطی دارد. Amylyx بر اساس داده‌های یک کارآزمایی کوچک فاز 2 تاییدیه دریافت کرد، اگرچه خود سازمان غذا و داروی آمریکا عدم اطمینان در مورد مزایای این دارو را تایید کرده است. در طی جلسه ای در ماه مارس، گروهی از مشاوران FDA در ابتدا داده ها را ناکافی دانستند، اما گروه دوم کمیاب ماه گذشته تصمیم گرفتند به دلیل کمبود درمان های موجود، از تاییدیه حمایت کنند.

آرون کسلهایم، استاد دانشگاه هاروارد که سال گذشته به دلیل تایید جنجالی داروی آلزایمر از کمیته مشورتی FDA استعفا داد، می‌گوید: «این فقط یک نمونه واضح از عدم وجود ارتباط بین قیمت دارو و اثر ادعایی آن است. آقای Kesselheim در بررسی Amylyx شرکت نداشت.

این بدان معنا نیست که Amylyx نباید از نوآوری بهره مند شود که می تواند عمر بیماران را چندین ماه افزایش دهد. آقای اولیو که از ویلچر استفاده می‌کند، می‌گوید ترکیب داروهایی که مصرف می‌کند به او کمک می‌کند تا به تمریناتش روی دستگاه قایقرانی پایبند بماند.

اما نوآوری را می توان با قیمت بسیار کمتری پاداش داد: موسسه بررسی بالینی و اقتصادی می گوید قیمت مناسب برای Relyvrio بین 9100 تا 30600 دلار در سال خواهد بود.

دیوید ریند، مدیر ارشد پزشکی ICER می‌گوید با قیمتی که Amylyx می‌خواهد، ضرر برای جامعه بیشتر از منافع آن است. قیمت گزاف دارو، بیمه گران را مجبور می کند که حق بیمه خود را افزایش دهند، که می تواند اقشار آسیب پذیر اقتصادی را از بیمه خارج کند. این به معنای مراقبت کمتر برای برخی و ورشکستگی پزشکی برای برخی دیگر است.

این به توضیح اینکه چرا ایالات متحده در میان کشورها از نظر امید به زندگی در رتبه پایینی قرار دارد، کمک می کند، حتی اگر رتبه اول را در هزینه های مراقبت های بهداشتی دارد. همچنین هزینه پوشش سلامت را برای کسانی که توانایی پرداخت آن را دارند افزایش می دهد و ارزش را از بقیه اقتصاد خارج می کند.

Amylyx که اکنون مجوز عرضه داروی خود را در ایالات متحده و کانادا دارد، به دنبال تایید در اتحادیه اروپا و در نهایت کشورهای دیگر نیز هست. بر اساس رویه گذشته، دولت‌های خارج از ایالات متحده به احتمال زیاد برای پوشش این موضوع تقاضای کاهش قابل توجه قیمت‌ها را دارند.

با این حال، بیمه‌گران، بیماران و مالیات‌دهندگان ایالات متحده باید بالاترین قیمت را برای دارویی بپردازند که در آمریکا توسط دو دانشجوی دانشگاه براون طراحی و ساخته شده است و به طور موثر از مراقبت از بیماران ALS در سراسر جهان پشتیبانی می‌کند.

دکتر رند می‌گوید: «شاید این بیماران ALS نباشند که مستقیماً از این آسیب می‌بینند، اما شما به دسته‌ای از افراد دیگر در سیستم آسیب می‌زنید.

اولیو که قبلاً خودش به عنوان داروساز کار می کرد، می گوید امیدوار است بتواند دارو را از طریق Medicare اکنون که تأیید شده است دریافت کند، اگرچه او می گوید که گاهی اوقات محدودیت هایی اعمال می شود. او می‌گوید که اگر به هر دلیلی نتواند با بیمه‌اش این کار را انجام دهد، به روش DIY خود پایبند خواهد بود.

به دیوید واینر در [email protected] بنویسید

حق چاپ © 2022 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق حفظ شده است 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Todd Holland

متفکر. معتاد رسانه های اجتماعی متعصب الکل استاد وب. مبشر قهوه معمولی.

تماس با ما