چرا Omicron مسری تر از سایر سویه های ویروس کرونا است؟

بعدی- سویه Omicron SARS-CoV-2 در اوایل امسال به سرعت در سراسر جهان گسترش یافت، حتی زمانی که واکسیناسیون جهانی در وضعیت بسیار بهتری بود. این امر باعث شد تا محققان موسسه گلادستون، دانشگاه کالیفرنیا، برکلی و موسسه ژنومیک نوآورانه از ذرات ویروس مانند برای شناسایی اجزای ویروسی که مسئول ترویج عفونت و انتقال هستند استفاده کنند.

به گزارش فرارو به نقل از رهنمات، ملانی اوت، مدیر مؤسسه ویروس شناسی گلادستون و نویسنده اصلی مقاله، می گوید: «مطالعه جدید روی Omicron به ما اجازه می دهد تا درک بهتری از تفاوت این سویه با گونه های دیگر در سطح مولکولی داشته باشیم. جنیفر دودنا، محقق دیگر این مطالعه، گفت: «این رویکرد برای مطالعه سریع اثربخشی آنتی‌بادی‌ها و واکسن‌های قبلی در برابر یک سویه ویروسی جدید بسیار مفید است.»

شواهد اپیدمیولوژیک نشان داده است که سویه Omicron SARS-CoV-2 که برای اولین بار در نوامبر 2021 در آفریقای جنوبی شناسایی شد، سریعتر از سویه اصلی ویروس در حال گسترش است. همچنین منجر به تعداد بیشتری از عفونت های جدید در مقایسه با سایر تغییرات در افرادی شد که قبلاً آلوده شده بودند یا به طور کامل علیه کووید-19 واکسینه شده بودند.

برای بررسی این مشکل، تیم تحقیقاتی ذرات ویروس مانند را در ماه های اولیه سال 2021 تولید کردند. این ذرات از غشای ساختار ذرات ویروسی، پوشش، پروتئین های نوکلئوکپسید و پروتئین های سنبله تشکیل شده اند.

با این حال، از آنجایی که ذرات ویروس مانند فاقد ژنوم ویروس هستند، نمی توانند انسان را آلوده کنند و خطر مقابله با آنها کمتر از ویروس های زنده است. علاوه بر این، محققان می توانند ذرات ویروس مانند جدید را بسیار سریعتر از توانایی تولید سویه های جدید ویروس های زنده برای تجزیه و تحلیل ایجاد کنند.

آنها دریافتند که جهش‌های اومیکرون در پروتئین اسپایک، ذرات ویروس‌مانند را دو برابر ذرات حاوی پروتئین اسپایک ویروس اصلی عفونی‌تر می‌کند و ذرات ویروس‌مانند حامل جهش‌های omcron در پروتئین کپسید هسته‌ای 30 برابر بیشتر از SARS-CoV-2 عفونی‌تر هستند. .

عبدالله سید، نویسنده اول این مطالعه گفت: “Omicron جهش های زیادی دارد و نتایج جدید به ما می گوید که برخی از این جهش ها واقعا برای ویروس مضر هستند.” اما این بدان معناست که اگر این موانع برداشته شوند، Omicron ممکن است پیشرفت کند و مسری تر شود.

اوت می‌گوید: «یافته‌های ما از این ایده حمایت می‌کند که Omicron نسبت به سویه‌های قبلی SARS-CoV-2 قادر به فرار از ایمنی ناشی از واکسن است. با این حال، به نظر می‌رسد واکسن‌های تقویت‌شده با mRNA درجاتی از محافظت را حتی در برابر Omicron فراهم می‌کنند.

سید می‌گوید که اگرچه هنوز با درک کامل این سویه‌ها فاصله داریم، اما این گام مهم ما را قادر می‌سازد تا درک بهتری از عملکرد سویه‌های کرونا پیدا کنیم و راه سالم‌تری برای کنترل آنها پیدا کنیم.

Mckenzie Elliott

عاشق عمومی قهوه. مزاحم خشمگینانه فروتن. Wannabe tv متعصب. حرفه ای موسیقی آزاد. بت نوجوان آینده.

تماس با ما