چهارمین سایت 5G امروز در تبریز افتتاح می شود

پس از راه اندازی سه سایت مخابراتی 5G در تبریز توسط اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، ایران امروز چهارمین سایت خود را در تبریز افتتاح کرد. با این افتتاح، تعداد سایت های کسب و کار موبایل 5G در ایرانسل به 106 رسید.

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، همزمان با هفته دولت و در مراسمی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که امروز سه شنبه 17 دی ماه 1401 در تالار شهید قندی برگزار می شود. 5G اول ارائه دهنده در ایران، از طریق ارتباط آنلاین با شهر تبریز، چهارمین سایت نسل پنجم تلفن همراه این شهر را افتتاح می کند.

ایرانسل که در اولین روز مردادماه 1398 موفق به راه اندازی اولین سایت تجاری 5G در ایران شد و در حال حاضر رکورددار تعداد سایت های 5G و سرعت اینترنت موبایل در ایران است و با افزایش تعداد سایت ها همچنان پیشتاز است. سایت تا 9 در سال های 1399 و 1400، این سایت پروژه توسعه جامع 5G را در ایران با هدف نصب 460 سایت 5G از تاریخ 7 اردیبهشت 1401 با راه اندازی «10» سایت جدید در سراسر کشور ادامه داد. از 7 اردیبهشت 1401 تا به امروز، 87 سایت دیگر از 460 سایت در استان های مختلف کشور نصب شده است که سه سایت آن در تبریز قرار دارد و در مراسم امروز، چهارمین سایت 5G ایران سل در تبریز است که یکصد و ششمین “سایت” سایت 5G زیرمجموعه ایرانسل در کشور است و با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح می شود.

ایرانسل همچنین در نظر داشت در توسعه شبکه نسل پنجم از فناوری «موج میلیمتری» استفاده کند که با استفاده از آن امکان پوشش شبکه در مراکز اداری و تجاری و فضاهای داخلی با سرعت بالاتری نسبت به قبل فراهم شود.

ایرانسل اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال در ایران از سال 1394 با همکاری مراکز دانشگاهی داخلی و شرکت های معتبر بین المللی مطالعه فناوری 5G را آغاز کرد و توانست در تاریخ 8 شهریور 1395 نمونه ای از شبکه کامل 5G را برای اولین بار در ایران ارائه دهد. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تست کند.

اولین وب سایت تجاری 5G موبایل در تاریخ 10 مرداد 1398 برای اولین بار در ایران توسط ایرانسل در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات راه اندازی شد. این سایت توسط رئیس جمهور وقت و در حاشیه جلسه هیئت دولت افتتاح شد.

در تاریخ 16 مرداد 1398 دومین سایت تجاری 5G ایران در ساختمان مرکزی ایران با حضور خبرنگاران توسط دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل رونمایی شد و در 30 آبان نیز سومین سایت تجاری 5G ایران که اولین سایت خارجی برای نسل پنجم که با حضور مدیرعامل ایرانسل رونمایی شد و در دانشگاه آموزش مدرس مورد استفاده قرار گرفت.

وب سایت تجاری 4G ایران در تاریخ 7 بهمن 1397 در باغ آب و آتش تهران (پل طیتاب) با حضور وزیر ارتباطات و مدیرعامل ایرانسل در غرفه ایرانسل در نمایشگاه اینترنت اشیا افتتاح شد. نمایشگاه. خدمات در دسترس عموم است.

سایت 5G ایران و ایرانسل نیز با حضور قائم مقام وزیر، رئیس سازمان تنظیم مقررات ارتباطات بی سیم و مدیرعامل ایرانسل در محوطه باز شهرداری شیراز افتتاح شد.

وب سایت 5G ایرانسل نیز روز سه شنبه 28 اسفند 1397 با حضور معاون فناوری و نوآوری ریاست جمهوری در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، رئیس سازمان منطقه آزاد کیش و مدیرعامل ایرانسل افتتاح شد.

هفتمین سایت 5G ایرانسل نیز روز چهارشنبه 6 اسفند 1397 در محوطه باز دانشگاه فردوسی مشهد با حضور معاون استاندار خراسان رضوی، مدیرکل مقررات و ارتباطات بی سیم (رگولاتوری) راه اندازی شد. منطقه شمال شرق و مدیرعامل ایرانسل، خدمات خود را در اختیار زائران قرار داده و در جوار آستان قدس رضوی، محققین و دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد قرار گرفته است.

هشتمین سایت 5G ایرانسل که اولین سایت نسل پنجم دولت سیزدهم محسوب می شد نیز در روز سه شنبه 18 آذر 1400 در جریان بازدید دکتر عیسی زریبور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ساختمان مرکزی ایرانسل وب سایت، در اینترنت، در منطقه ای پر ازدحام در شهرستان اندیشه در غرب استان تهران واقع شده است.

علاوه بر این هشت سایت، سایت ایرانسل نهمین نسل پنجم شرکت فولاد مبارکه، به عنوان اولین آزمایشی کاربرد تجاری 5G در صنعت، پس از انعقاد تفاهم نامه بین دو شرکت در اردیبهشت 1400، خدمات لازم برای تامین زیرساخت های ارتباطی از تبدیل دیجیتالی شرکت فولاد مبارکه. راه اندازی شد با برچسب “کارخانه اتصال”.

ایران سلول در اولین روز مرداد 1400 و مصادف با اولین سالگرد راه اندازی تجاری شبکه 5G خود، موفق شد بار دیگر در ایران و با حضور اصحاب رسانه و به سرعت رکورد سرعت اینترنت را به ثبت برساند. 3.909 گیگابیت بر ثانیه در شبکه 5G واقعی و تجاری. ایرانسل همچنان رکورددار سرعت و تعداد سایت های کسب و کار 5G در ایران است و به زودی با حل مشکل تخصیص فرکانس، پروژه توسعه کلی شبکه 5G در کشور را تکمیل کرده و به مشترکین خود ذوق می کند. فناوری برای به ارمغان آوردن آینده ای روشن به چشم مردم ایران و ایجاد نبض زندگی دیجیتال در دنیای مشترکین خود.

ایرانسل، اولین ارائه دهنده 5G در ایران، همزمان با گسترش پوشش شبکه نسل پنجم، مطالعه نسل ششم تلفن همراه یا همان 6G را نیز از ابتدای سال 1398 با همکاری معتبرترین مراکز دانشگاهی و با تاکید بر آغاز کرده است. بومی سازی این فناوری

Sadie Kirk

کارشناس فرهنگ پاپ. موسیقی نینجا. عاشق غذا. نویسنده. دوست حیوانات در همه جا. گورو معمولی بیکن.

تماس با ما