چهار پیشنهاد از انتخابات مقدماتی در ویسکانسین، ورمونت، و مینه‌سوتا

در همین حال، نماینده ایلهان عمر، یکی از اعضای گروه مترقی مینه سوتا، از یک رقابت بسیار نزدیک برای کرسی خود در مجلس نمایندگان در مینیاپولیس جان سالم به در برد.
در ورمونت، بکا بالانته، رئیس سنای طرفدار تمپور، در راه تبدیل شدن به اولین زن ایالتی است که نماینده ایالت در کنگره است.
و در کانکتیکات، فرماندار ند لامونت و سناتور ریچارد بلومنتال، رقبای جمهوریخواه خود را در رقابت‌های انتخاب مجدد که انتظار می‌رود در نوامبر برنده شوند، تضمین کرده‌اند.

در اینجا چهار یادداشت از انتخابات مقدماتی سه‌شنبه آورده شده است:

پیروزی ترامپ با سقوط تشکیلات حزب جمهوری خواه در ویسکانسین

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا روز سه شنبه بار دیگر نفوذ خود را بر حزب جمهوری خواه نشان داد، زیرا تیم مایکلز، مالک شرکت ساختمانی مورد حمایت ترامپ، ستوان ربکا کلیفیش را در انتخابات مقدماتی فرمانداری ویسکانسین شکست داد.

پیروزی مایکلز پایان یک دوره در ویسکانسین بود: کلیفیش توسط فرماندار سابق اسکات واکر حمایت می شد که یک ماشین سیاسی ساخت که در سه رقابت فرمانداری از جمله رای استیضاح برنده شد.

مایک پنس، معاون رئیس‌جمهور سابق، که در ماه‌های اخیر تلاش کرده حزب جمهوری‌خواه را از انکار انتخابات ترامپ دور کند، نیز تأیید شد.
این رقابت در هفته‌های اخیر تکرار رقابت‌های مقدماتی فرمانداری با پویایی مشابه بوده است. در آریزونا، یک نامزد مورد تایید ترامپ، که دروغ های او را در مورد تقلب در انتخابات تکرار کرده است، هفته گذشته یک نهاد تحت حمایت پنس را شکست داد. و در جورجیا، برایان کمپ، فرماندار مورد حمایت پنس، که دروغ های ترامپ درباره تقلب در انتخابات 2020 را رد کرده است، با رقیب متحد ترامپ مقابله کرد.

مایکلز اکنون آخرین جمهوری خواه است که حداقل تا حدی از انکار ترامپ در انتخابات مقدماتی برای تصدی پست ایالتی در یکی از رقابتی ترین ایالت های روی نقشه استقبال کرده است.

در یک مناظره، میشل در را برای تلاش برای لغو اعلام پیروزی جو بایدن در سال 2020 در ویسکانسین باز گذاشت و گفت که “همه چیز روی میز است.” کلیفش به دروغ انتخابات 2020 را “تقلب” خوانده بود، اما همچنین اذعان داشت که هیچ راهی برای لغو تایید ایالت از نتایج آن وجود ندارد.

مایکلز اکنون در حال آماده شدن برای رویارویی با فرماندار دموکرات تونی اورز در رقابتی است که انتظار می رود یکی از رقابتی ترین رقابت های فرماندار در انتخابات میان دوره ای نوامبر باشد.

ورمونت دمس بالانته را برای کرسی مجلس نمایندگان انتخاب کرد

بر اساس پیش‌بینی CNN، پیروزی بکا بالینت، رئیس‌جمهور سنای تیمبور در انتخابات مقدماتی دموکرات‌ها برای تنها کرسی ورمونت در مجلس نمایندگان، او را در مسیر تبدیل شدن به اولین زن این ایالت در کنگره قرار می‌دهد.

بالینت، با حمایت سناتور برنی سندرز، فرماندار ستوان مولی گری، نامزد معتدل تر مورد حمایت سناتور بازنشسته پاتریک لیهی را شکست داد.

بکا بالانته برنده نامزدی دموکرات ها برای کرسی مجلس ورمونت، پروژه های CNN
صندلی مجلس در نتیجه بازنشستگی لیهی باز شد. سی‌ان‌ان پیش‌بینی کرد که پیتر ولش، که از سال 2007 این کرسی را در اختیار دارد، در انتخابات مقدماتی دموکرات‌ها در سنا برای کرسی لیهی پیروز خواهد شد.

بالینت به عنوان پیشتاز برای کسب این کرسی وارد انتخابات عمومی در ماه نوامبر خواهد شد.

بالینت که معلم سابق مدرسه بود، از حمایت سایر گروه‌ها و سیاستمداران پیشرو مترقی برخوردار بود. گری مورد حمایت رهبران ایالتی میانه‌روتر از جمله لیهی قرار گرفت که از صدور تاییدیه رسمی خودداری کرد اما گفت که به او رای داده است. فرمانداران سابق ورمونت هوارد دین و مادلین کونین گری نیز از آن حمایت کردند.

اما در رقابتی که تفاوت‌های سیاسی قابل‌توجهی را بین دو نامزد اصلی ارائه کرد، موفقیت بالینت در ادعای مانتو مترقی – همانطور که سناتورهای الیزابت وارن و اد مارکی از همسایه ماساچوست تأیید کردند – احتمالاً به او در میان رای‌دهندگان اولیه کمک کرد، که حتی تمایل دارند متمایل به چپ بیشتر از میانگین حزب دموکرات در ورمونت.

مسابقه سنا در ویسکانسین برگزار می شود

انتخابات سراسری سنای ویسکانسین هفته‌هاست که به طرز ماهرانه‌ای ادامه دارد. اما سه شنبه شب به طور جدی شروع شد.

سناتور جمهوری خواه رون جانسون به راحتی در انتخابات مقدماتی خود پیروز شد، در حالی که نامزد دموکرات سنا و مدیر ویسکانسین ماندلا بارنز در تلاش برای سرنگونی جمهوری خواه پیروز شد.

این رقابت به طور غیررسمی از دو هفته پیش آغاز شد، زمانی که سه دموکرات برتر در مقابل بارنز از رقابت کنار کشیدند و از معاون فرماندار حمایت کردند.

رقابت جانسون در برابر بارنز احتمالاً یکی از پربیننده‌ترین کمپین‌های انتخاباتی سال 2022 خواهد بود. این موضوع باعث تحریک یک جمهوری‌خواه می‌شود که دموکرات‌ها را با روابطش با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا و حمایت از مجموعه‌ای از تئوری‌های توطئه علیه یک دموکرات که دارای چندین موقعیت مترقی است، خشمگین کرده است. جمهوری خواهان معتقدند که او را با اکثر رای دهندگان ویسکانسین در تضاد قرار داده است.

اگرچه جانسون و بارنز از نظر سیاسی کاملاً مخالف هستند، اما آنها در واقع شروع به استفاده از زبان بسیار مشابهی برای تعریف دیگری می کنند، به طوری که یکی دیگری را “دور از ذهن”، افراطی و ناسازگار با رای دهندگان ایالتی می خواند.

ویسکانسین یکی از دو کرسی سنا در این جلسه است که در حال حاضر در ایالتی که جو بایدن، رئیس جمهور جو بایدن در سال 2020 برنده آن شد، یکی از دو کرسی سنا است. انتخابات در سال 2016

عمر از یک ناخن جویدن ناگهانی جان سالم به در می برد

سی‌ان‌ان پیش‌بینی کرد که ایلهان عمر، نماینده مینه‌سوتا از چالش اولیه روز سه‌شنبه جان سالم به در برد – اما به سختی، و نتیجه محدود ممکن است منتقدان “تیم” مترقی را تشویق کند تا دو سال دیگر دوباره تلاش کنند.
عمر، که برای سومین دوره در حوزه پنجم کنگره ایالت مینه سوتا نامزد می شود، از چالش اولیه دان ساموئلز، عضو سابق شورای شهر مینیاپولیس و سه نامزد اولیه دموکرات دیگر جلوگیری کرد.

ساموئل به عنوان یک منتقد طرفدار پلیس از فراخوان های عمر برای “خلع سلاح پلیس” نامزد شده بود. ساموئلز و همسرش با موفقیت از شهر مینیاپولیس شکایت کردند تا آن را مجبور کنند تا سطح کارکنان پلیس را به 741 افسر مورد نیاز طبق منشور شهر افزایش دهد.

پس از آن که Jacob Frey Samuels، شهردار مینیاپولیس، هفته گذشته، Jacob Frey Samuels، شهردار مینیاپولیس را تایید کرد، شتابی در پشت آنچه که به طور گسترده به عنوان یک چالش گسترده دیده می شد، ایجاد شد. همچنین توسط ساختمان اتحادیه های حرفه ای، چندین شهردار حومه شهر و رهبران میانه روتر بوندسلیگا حمایت شد. تماس نزدیک او ممکن است الهام بخش تلاش دیگری برای برکناری عمر در سال 2024 باشد.

پیروزی عمر یک هفته پس از آن صورت گرفت که دو عضو لیبرال دیگر “تیم”، کوری بوش، نماینده میسوری و رشیده طلیب، نماینده، چالش های اولیه را شکست دادند.

Heidi Avery

پنکه تی وی جنرال. کارآفرین. پیشگام زامبی مغرور. تحلیلگر. خالق شیطانی متعصب توییتر.

تماس با ما