چهره های فیلتر نشده آبله میمون

هنگامی که مت فورد، بازیگر 30 ساله لس آنجلسی، در ماه ژوئن آزمایش آبله میمون مثبت شد، ویدیوهایی را در توییتر و تیک تاک منتشر کرد تا نشان دهد که چگونه است.

او با پوشیدن یک تی شرت خاکستری و خیره شدن مستقیم به دوربین، نماهایی از “لکه های درشت” در سراسر بدن خود، از جمله صورت، بازوها و شکمش به بینندگان ارائه داد. او همچنین به «برخی در مناطق حساس‌تر من اشاره کرد که دردناک‌تر هم هستند».

وی پیش از ذکر سایر علائم مانند گلودرد، سرفه، تب، لرز، تعریق شبانه و تورم غدد لنفاوی، افزود: «خیلی دردناک بود، برای اینکه بتوانم بخوابم مجبور شدم برای داروهای مسکن به پزشک مراجعه کنم.

در زمانی که مردم اغلب از رسانه‌های اجتماعی برای نمایش نسخه‌های بی‌نقص خود استفاده می‌کنند، نمایش زگیل – یا در مورد آقای فورد، بسیاری از زخم‌های تیره بیش از ۲۵ روی بدن او – ممکن است غیرعادی باشد.

او در این ویدئو گفت: “دلیل صحبت من عمدتا این است که دانستن شیوع آبله میمون یک چیز است، اما دانستن اینکه دقیقا چه معنایی برای بدن یک نفر دارد، و به ویژه اینکه اگر اتفاق بیفتد چه معنایی دارد. یک دوست یا به تو.”

سیلور استیل، 42 ساله، بازیگر فیلم بزرگسالان در هیوستون، از توییتر برای به اشتراک گذاشتن گرافیک و شخصیت آبله میمونی خود استفاده کرد. دفتر خاطراتاز جمله یک سلفی صمیمی در ماه ژوئیه که هشت زخم به اندازه بلوبری را زیر لب او نشان می داد.

همچنین در ماه جولای، کامیل ستون 20 ساله، صندوقدار یک پمپ بنزین در اسمیرنا، گا. ، بیش از 10 میلیون بازدید در مجموعه ای از پست های TikTok که جزئیات بیماری او با آبله میمون را نشان می دهد. یک نفر شروع کرد و خانم ستون با دستی دهانش را پوشانده بود و گفت: “صدای اخطار.” سپس او فاش کرد که قسمت پایین صورتش با نزدیک به دوازده زخم پوشیده شده است.

بینندگان با صمیم قلب و با تشکر از شکلک‌ها پاسخ دادند، اما واکنش‌ها همیشه دلسوزانه نبود. تئوری های توطئه فراوان است.

جفری تاد، 44 ساله، یک مدیر انتخاب بازیگر در لس آنجلس، در اواخر ژوئیه تشخیص آبله میمون را اعلام کرد، از جمله ویدئویی که در آن بانداژی را از صورت خود برداشت تا ضایعه ارغوانی را نشان دهد. یکی از مفسران او را متهم کرد که بازیگری است که برای فایزر استخدام شده است.

فراموش نکنید که Tpoxx، تنها دارویی که برای آبله میمون تجویز می شود، توسط Siga Technologies ساخته شده است. (این دارو، که فقط برای آبله تایید شده است، بدون برچسب استفاده می‌شود، و فقط به مقدار کم استفاده می‌شود.) آقای تاد گفت که ویدیوی او به‌طور موقت توسط TikTok حذف شده است، اما زمانی که وی ویدیوی دیگری در خطاب به افراد نفرت‌انگیز ساخت، بازیابی شد.

از برخی جهات، این ویدئوها تداعی کننده روزهای اولیه ایدز هستند، زمانی که زنانی مانند الیزابت گلسر و آلیسون گرتز به لری کرامر فعال و هنرمند کیت هرینگ به عنوان سخنگویان برجسته افراد مبتلا به HIV پیوستند.

اما توانایی جلب توجه به اچ‌آی‌وی و نشان دادن چهره انسانی به این بیماری به دلیل شرایط جوی که در آن مخالفت خارجی با همجنس‌گرایی از نظر اجتماعی بسیار قابل قبول‌تر از اکنون بود، محدود شد و پلتفرم‌های کمی برای دور زدن رسانه‌های جریان اصلی وجود داشت.

سرعتی که افراد مبتلا به آبله میمون از سایه بیرون می‌آیند، می‌توانند هم لحظه حال و هم لحظه‌های آشنا را حس کنند. در واقع، مانند فعالان ایدز قبل از آنها، بسیاری از بیماران آبله میمون می گویند که برای افزایش آگاهی و اعتراض به واکنش کند دولت به مردم مراجعه می کنند.

آقای استیل گفت: “چهل سال پیش، ما یک ویروس داشتیم و مردم سکوت کردند و ترسیدند.” این بار خوشبختانه کشنده نیست، اما من از سکوت خودداری می کنم. عصبانی هستم. احساس می کنم دولت بایدن کند شده است.

تقریباً غیرممکن بود که تاریخ واکسن تهیه شود، تا حدی به این دلیل که مقامات دولتی هفته‌ها منتظر بودند تا محموله‌هایی را سفارش دهند که در دانمارک با سازنده آن، باواریا نوردیک، بلااستفاده باقی ماندند. بقیه منقضی می شوند. در 4 اوت، تقریباً دو ماه پس از ظهور موارد در نیویورک و ماساچوست، دولت بایدن آبله میمون را یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی اعلام کرد. این امر حدود دو هفته پس از انتشار اطلاعیه مشابهی توسط سازمان بهداشت جهانی صورت گرفت.

چرا اعلام وضعیت اضطراری اینقدر طول کشید؟ آقای استیل گفت. ما می‌توانستیم پول را برای سرعت بخشیدن به تولید و توزیع واکسن اختصاص دهیم، و من نمی‌توانم شباهتی بین ایدز و این موضوع را ببینم. مردان همجنس گرا در وهله اول تحت تأثیر قرار می گیرند، دنیا پاهای خود را می کشد، سپس دو بچه مبتلا می شوند و ناگهان تبدیل به یک بحران می شود. چرا وقتی مردان همجنسگرا آن را تجربه کردند، بحران نبود؟ “

آقای تاد، مدیر انتخاب بازیگران لس آنجلس، گفت که او نیز با آنچه به عنوان بی‌عملی دولت می‌دید، انگیزه داشت. او گفت: «در ابتدا قصد نداشتم چیزی بگویم. “این ناجور بود، من با آن برخورد می کردم و آرام می ماندم.”

اما زمانی که در ماه ژوئیه دچار علائم شد، برای آزمایش به اورژانس رفت. شش روز بعد، آقای تاد هنوز تشخیص داده نشده بود و پس از تماس های مکرر، به او اطلاع داده شد که آزمایشگاه نمونه خون او را به دلیل سوء استفاده از یک پیک تخلیه کرده است. او گفت: «احساس می‌کردم جامعه پزشکی واقعاً مرا رها کرده تا خشک شوم. احساس می کردم هیچ کس در دولت از من حمایت نمی کند.

همانطور که او در یک ویدیو گفت: “متاسفانه ما اینجا تنها هستیم. اکنون این به ما بستگی دارد که خود را آموزش دهیم و هوشیار باشیم.”

برخی دیگر می خواهند افسانه ها و شرم در مورد این بیماری را که به طور نامتناسبی بر مردانی که با مردان رابطه جنسی دارند، از بین ببرند.

ماکسیم سابوژنیکوف، 40 ساله، مدیر عامل مد به مکس، یک شرکت خدمات خلاق مستقر در میلان، که در ماه ژوئن شروع به مستندسازی سفر خود در اطراف آبله میمون در اینستاگرام کرد، گفت: “می خواهم این ننگ را بشکنم.”

اما این کار آسانی به خانواده‌اش نمی‌داد که با او قرارداد بسته است. آقای سابوژنیکوف گفت: «تا زمانی که بهتر نشدم به آنها چیزی نگفتم. در واقع، من آنها را برای حدود یک هفته در اینستاگرام بلاک کردم.

خانم ستون که در ماه ژوئیه یکی از اولین زنانی در جورجیا بود که برای آبله میمون آزمایش شد، می خواست این تصور را که زنان مصون هستند را از بین ببرد. او در یکی از ویدئوهای خود گفت: بله، بیشتر آنها مرد هستند. اما او می گوید که رابطه جنسی بین مردان “تنها راه برای رسیدن به آن نیست.”

خانم ستون که حدود یک ماه نمی‌توانست سر کار برود، یک حساب GoFundMe راه‌اندازی کرد که بیش از 17000 دلار جمع‌آوری کرد و او را قادر ساخت که کرایه و قبوض پزشکی خود را بپردازد، اگرچه بیمه او بسیاری از آنها را پرداخت می‌کند. او گفت: «حمایتی که دریافت کردم فراتر از اتفاقات بدی بود که در حال رخ دادن بود.

با این حال، برخی از بینندگان او، بدون مدرک، حدس می‌زنند که آبله میمون یک فریب است یا اینکه او به دلیل ترنس بودن به این بیماری مبتلا شده است. (خانم ستون تراجنسیتی نیست، او فقط موهای کوتاهی دارد.) در پاسخ، وی ویدیویی از سال 2019 منتشر کرد که نشان می دهد او پس از زایمان در بیمارستان است. او گفت: “واقعی باش.” “این دختر من است.”

و همچنان ویدیوهایی را منتشر می کند که هشدار دهنده شیوع ویروس بدون معاینات، واکسیناسیون و آموزش بیشتر است. شواهدی وجود دارد که ممکن است حق با او باشد.

نانسی نیدهام، مدیر ارتباطات وزارت بهداشت عمومی جورجیا، گفت که اگرچه 98 درصد از 544 مورد هفته گذشته در این ایالت در میان مردان بودند، اما 6 زنی که تست ویروس آنها مثبت بود در دو هفته گذشته این کار را انجام دادند.

خانم نیدهام گفت: «با ریتم منظم‌تری می‌آید.

Markus Bennett

مشکل ساز هیپستر پسند. متعصب غذا موزیکال. علاقه مندان به سفر. طرفدار زامبی برنده جایزه

تماس با ما