چه افرادی می توانند و نمی توانند فلوکستین مصرف کنند

این عملکرد دراز مدت فلوکستین برای درمان افسردگی در کسانی استفاده میشود که با استفاده روزانه از فلوکستین (منبع رسمیبیانیه رسمی)، با موفقیت درمان شدهاند. اسیتالوپرام برای درمان افسردگی و اضطراب استفاده میشود. همچنین، اگر درمان به وسیله فلوکستین نادرست باشد یا مصرف دارو به درستی قطع نشود، بیمار ممکن است دچار عوارض ترک دارو شود. اگر داروی ضد افسردگی طبق دستورالعمل مصرف نشود، اثربخش نخواهد بود و به رفع مشکل شما کمک نمیکند. آیا فلوکستین، تنها داروی ترک اعتیاد است؟ آیا نوزاد شیرخوار سالم است؟ این موارد به ندرت (از هر 100 نفر در کمتر از یک نفر) رخ می دهند، اما برخی افراد ممکن است عوارض جانبی جدی به واسطه مصرف فلوکستین را تجربه کنند. نوعی روان درمانی به نام رفتار درمانی شناختی به شما کمک می کند با استفاده از تجربه خود یاد بگیرید که علائم هراس خطرناک نیست. یا تغییرات قابل توجهی در رفتار شما، مانند اجتناب از موقعیت هایی که فکر می کنید باعث حمله وحشت می شود. درحالیکه داروهای ضد روانپریشی هنوز شکل اصلی درمان علائم مثبت اسکیزوفرنی، یعنی هذیان، توهم، اختلالات فکر است، توجه روزافزونی رد جامعه پزشکی به ترکیب داروهای ضد افسردگی با ضد روانپریشی، بهعنوان درمان علائم منفی این اختلال، وجود دارد.

قرص فلوکستین ۱۰برای چیه

به همین دلیل معمولا پزشکان در صورت تجویز این داروها از داروهای ضدافسردگی با دوز بسیار کم استفاده میکنند. پزشک معمولا دوز مصرف داروی ضد افسردگی را به تدریج کاهش دهد تا ریسک ابتلا به علائم ترک در فرد به حداقل برسد. یافتن داروی مناسب برای رفع علائم مختلف اسکیزوفرنی و بهبود کیفیت زندگی افراد مبتلا به این بیماری، چالشی همیشگی برای روانپزشکان و دیگر افراد حوزه پزشکی میباشد. فلوکستین از جمله داروهایی است که توسط روانپزشکان و برای درمان بیماریهای مرتبط با روان برای افراد تجویز میشود. برادر شما دچار علایم اضطرابی است و هرچند با شرح مختصری که نوشتهاید نمیتوان تشخیص محکمی را ارائه کرد، میتوان گفت که اگر نگرانی ایشان از مردن به شکل حملهای و با علایم شدید اضطرابی بروز میکند (یا تشدید میشود)، با حملات پانیک (panic) تطبیق میکند. این دارو با کمک به بازیابی تعادل یک ماده طبیعی خاص (سروتونین) در مغز، عمل میکند. با متعادل کردن مواد شیمیایی در مغز، این داروها احتمالا خلق و خو و اشتهای شما را بهبود می بخشند. در صورت مشاهدۀ علائمی همچون احساس بر افروختگی، تعریق، بیخوابی، بیقراری، سفت شدن یا گرفتگی عضلات، پریشانی و تغییرات خلق و خو، فوراً تا پیش از مصرف نوبت بعدی این دارو به پزشک یا مرکز درمانی مراجعه نمایید.

قرص فلوکستین ۱۰

این دارو به دسته ای از داروها به نام بنزودیازپین ها تعلق دارد که بر روی مغز و اعصاب (سیستم عصبی مرکزی) اثر می کنند و اثر آرام بخشی دارند. قرص فلوکستین یکی از داروهایی است که برای درمان افسردگی و بیماری هایی که بیشتر جنبه روحی – روانی دارند از سوی پزشکان تجویز می شود. معمولا داروهایی که در این دوران برای مادران باردار تجویز میشود سرترالین، فلوکستین، سیتالوپرام و.. کپسول فلوکستین معمولا بصورت یک بار در روز صبح ها مصرف می شود. یکی از عوارضی که برای فلوکستین در نظر گرفته میشود کاهش وزن است اما وقتی از عوارض یک دارو صحبت میشود ممکن است فقط در یک نفر رخ دهد و قرار نیست در همه کسانی که از دارو استفاده میکنند دیده شود. دکتر رنجبر معتقد است: «اگرچه فلوکستین یا همان پروزاک با مهار جذب سروتونین، باعث افزایش میزان این ماده در بدن میشود اما سبب عارضهای به نام سندروم سروتونین نمیشود.

به عنوان مثال، Wellbutrin (بوپروپیون)، پروزاک (فلوکستین) و Desyrel (ترازودون) می توانند باعث پاسخ مثبت کاذب در تست اعتیاد به مخدر ایجاد نمایند. برخی مکمل های غذایی به عنوان درمانی برای اختلال هراس مورد مطالعه قرار گرفته است، اما برای درک خطرات و فواید آن تحقیقات بیشتری لازم است. یک مطالعه آزمایشگاهی نشان داد که موشهایی که درست قبل و بعد از تولد به آنها سیتالوپرام – یک داروی ضد افسردگی از دسته SSRI- داده شده بود، به ناهنجاریهای مغزی و رفتاری شدیدی مبتلا شدند. نوزاد بعد از تولد ممکن است به مشکلات ریوی مثل فشار خون بالا ریوی مبتلا گردد. با این حال، این توصیه ها ممکن است کمک کند. لازم به ذکر است که مصرف داروهای افسردگی سبب بروز اختلال دوقطبی نمیشوند، اما ممکن است حالتی را که تاکنون پوشیده مانده بوده را آشکار کند. آیا از کافئین، الکل یا داروهای تفریحی استفاده می کنید؟ اگر از دارو دیگر که سروتونین را زیاد میکند استفاده کنید.

خانوادههای زیادی عزیزانشان را از دست دادهاند، تمام این مشکلات، ضرورت توجه به بیماران روحی و روانی را چندین برابر میکند. بسیاری از افراد در طول زندگی خود فقط یک یا دو حمله وحشت دارند و مشکل از بین می رود، شاید وقتی وضعیت استرس زا تمام شود. اما ازآنجاییکه داروها در بدن هر فردی بهشکل متفاوتی روی هم اثر میکنند، نمیتوانیم تضمین کنیم که این اطلاعات تمام تداخلهای احتمالی را شامل میشوند. اگر دارو توصیه می کنید، آیا عوارض جانبی احتمالی وجود دارد؟ آیا اکنون برای کمک به مدیریت علائم می توانم کاری انجام دهم؟ تکنیک های مدیریت استرس و آرامش را تمرین کنید. آیا اقدامات خاصی برای مراقبت از خود برای مدیریت وضعیت من وجود دارد؟ آیا ممکن است یک مشکل زمینه ای پزشکی باعث علائم من شود؟ پس از مشورت با پزشک دوباره مصرف داروها را شروع کردیم، اما او میگفت من هیچ مشکلی ندارم و چند روز بیشتر داروها را ادامه نداد. پس از ارزیابی اولیه، او ممکن است شما را برای معالجه به یک روانشناس ارجاع دهد. حمله وحشت یک ترس ناگهانی و شدید است، در حالی که خطر واقعی یا علت ظاهری وجود نداشته و واکنش های جسمی شدید را به دنبال دارد. به عنوان مثال، اگر یک خرس گریزلی به دنبال شما آمد، بدن به طور غریزی واکنش نشان می دهد.

کلردیازپوکساید یک قرص خواب آور نیز است.

این دارو به عنوان یک داروی ضد اضطراب با تاثیر گذاری بر عملکرد مغز از استرس های مزمن و شدید جلوگیری می کند. علائم شدید به ندرت، و معمولا بعد از ترک دو داروی سروکزات و افکسور روی میدهند. میزان مصرف فلوکستین برای درمان اختلالات قبل از قاعدگی معمولا به صورت مصرف روزانه 20 میلیگرم در طول چرخه قاعدگی و یا 20 میلیگرم 14 روز قبل از شروع قاعدگی می باشد . مصرف کلردیازپوکساید با غذا تداخل ندارد و می توان آن را قبل یا بعد از غذا مصرف کرد. کلردیازپوکساید یک قرص خواب آور نیز است. تداخل زمانی است که یک ماده نحوه عملکرد دارو را تغییر دهد. دلیل نامگذاری داروهای ضد افسردگی سه حلقه­ای (TCAها) این است که در ساختار شیمیایی این داروها سه حلقه وجود دارد. غالبا علائم ترک داروهای افسردگی خفیف هستند. وقتی مصرف داروی ضد افسردگی را متوقف کردید، علائم ترک متداول، مثل علائم ترک سیگار را تجربه نخواهید کرد. کسانی که بیش از یک دوره عود را تجربه کرده اند باید درمان را به مدت حداقل 24 ماه ادامه دهند. فلوکستین را از دید فرزند خود دور و در یک مکان امن نگهداری کنید. آنچه اهمیت دارد این است که مهمترین و شایعترین عارضه ممکن برای هر دارو را بشناسیم تا در صورت بروز با پزشک خود مشورت کنیم.

کپسول فلوکستین

که در ادامه سعی می کنم با مهمترین داروهایی هر دسته ، موارد استفاده و عوارض جانبی آن توضیح داهم. داروهایی که باعث کاهش میل جنسی میشوند را باید در اول صبح مصرف کرد. داروهای ضد افسردگی داروهایی هستند که به تسکین علائم افسردگی، اختلال اضطراب اجتماعی، اختلالات اضطرابی و سایر انواع افسردگی کمک می کنند. ۳- از آن جا که درمان با الکتروشوک به وسیله ایجاد تشنج پیش میرود، معمولاً هنگام انجام آن داروهای ضدتشنج که برای درمان بیماریهایی مانند اختلال دوقطبی تجویز شدهاند به تدریج قطع میشود، تا الکتروشوک قابل اجرا باشد. اگر مصرف فلوکستین را ناگهان قطع کنیم یا درصورت تجویز اصلا مصرف نکنیم، چه اتفاقی میافتد؟ ۲- اگر تشنجات صرعی با مصرف این دارو بدتر شدند، مصرف دارو باید قطع شود. گاهی وقتی افراد مبتلا به اسکیزوفرنی افسرده میشوند، علائم دیگر ی ممکن است ظاهر یا بدتر شوند. همانطور که قبلا توضیح دادم اثربخشی داروهای ضد افسردگی در افراد مختلف متفاوت است و نمی توان یک داروی مشخص را به عنوان بهترین داروی ضد افسردگی مشخص کرد. محصولات گیاهی و مکمل های غذایی توسط سازمان غذا و داروی (FDA) به همان روش داروهای دیگر کنترل نمی شوند. این علائم میتوانند با افزودن یک داروی ضد افسردگی بهبود یابند.

فلوکستین برای چیست

اما در پژوهش های انجام گرفته تاکنون، هیچ اثر نامطلوبی بر رشد در تعداد کمی از نوزادان که تا یک سال تحت پیگرد قرار گرفته اند، مشاهده نشده است. بسته به اولویت، سابقه شما، شدت اختلال هراس و دسترسی شما به درمانگرانی که آموزش خاصی در درمان اختلالات هراس دیده اند، ممکن است یک یا هر دو نوع درمان توصیه شود. حداقل یکی از حملات شما به دنبال نگرانی در مورد حمله دیگری، یک ماه بعد صورت گرفته است. برخلاف تأثیر ضدافسردگی آنها که معمولاً حداقل پس از ۴ هفته قابل مشاهده است، رسیدن به اثر ضد وسواس آنها، اغلب نیاز به حداقل چند ماه (۲ تا ۴ ماه) مصرف مستمر دوز بالای دارو دارد. بدون درمان، حملات پانیک و اختلال هراس، تقریباً در همه جنبه های زندگی شما تأثیر می گذارد. ممکن است آنقدر از داشتن حملات پانیک بترسید که به طور مداوم پریشان باشید و باعث از بین رفتن کیفیت زندگی شما می شود.

اما اگر حملات مکرر، غیر منتظره ای از هراس داشته اید و مدت طولانی را در ترس مداوم از حمله دیگر سپری کرده اید، ممکن است شرایطی به نام اختلال هراس داشته باشید. در مطالعه ای مشخص شد که موش هایی که به آنها کلردیازپوکساید داده شد نسبت به گروه کنترل بیشتر خوردند و وزن بیشتری به دست آوردند. متعلق به طبقه ای از داروها بنام مهار کننده های انتخاب مجدد سروتونین (SSRI) است. بنزودیازپین ها معمولاً فقط به صورت کوتاه مدت مورد استفاده قرار می گیرند، زیرا می توانند وابستگی ایجاد کنند و باعث ایجاد وابستگی روانی و جسمی می شوند، مخصوصا اگر در مصرف مشروبات الکلی یا مواد مخدر مشکل دارید این داروها انتخاب خوبی نیستند. افراد سالمند نسبت به عوارض این دارو بخصوص خونریزی و طولانی شدن زمان QT حساس تر بوده و بیشتر از دیگران در معرض کمبود سدیم خون قرار دارند بخصوص در مواردی که از داروهای دیورتیک استفاده می کنند. تعدادی تشخیصهای افتراقی مهم علائم افسردگی در اسکیزوفرنی وجود دارند.

وقتی همه این احتمالات کنار گذاشته شوند، شواهدی وجود دارد که شاید افسردگی در اغلب موارد، جزء لاینفک روند اسکیزوفرنی است. به این معنی که شاید لازم باشد فلوکستین را همراه با سایر داروها مصرف کنید. خطر ابتلا به این سندرم نادر زمانی که از سایر داروهای افزایش سروتونین به همراه این دارو استفاده می نمایید، بیشتر نیز می شود. با ما همراه باشید. ما 19 کارآزمایی تصادفیسازی و کنترلشده (مطالعات بالینی که در آن افراد بهصورت تصادفی در یکی از دو یا چند گروه درمان قرار داده میشوند) را یافتیم که عمدتا زنان دریافتکننده دوزهای مختلف فلوکستین را مورد ارزیابی قرار دادند. اما داروهای SSRI و SNRI جزو پرتجویزترین داروهای ضد افسردگی هستند و تقریبا اکثر افراد با اسم این دسته از داروهای ضد افسردگی آشنا هستند. برخی پژوهشها نشان میدهند افرادی که از SSRI و SNRI استفاده میکنند، و به خصوص افراد زیر 18 سال، ممکن است (به ویژه دفعه اول) افکار خودکشی را تجربه میکنند. علائم شما، از جمله چه زمانی برای اولین بار رخ داده اند و چند بار آنها را تجربه کرده اید. چند بار ترس از حمله دیگر را تجربه می کنید؟ داروهای ضد افسردگی برای اولین بار در دهه 1950 تولید شدند و در 20 سال گذشته استفاده از آن­ها به تدریج افزایش یافته است.

ساعات مصرف قرص فلوکستین

در برخی موارد با قطع ناگهانی داروهای ضدافسردگی، افسردگی بازگشته و علائم شدیدتری نیز دارد. علائم افسردگی معمولا در اسکیزوفرنی اتفاق میافتد و تاثیر عمدهای بر پریشانی و ناراحتی ناشی از بیماری دارد. معمولا این دارو بایستی به صورت خوراکی و در صبح و فقط یک بار در روز، توسط بیمار مصرف شود. حدود دو سال است که داداشم هر چندوقت روی یک قسمت از بدنش وسواس میشود و تا مدتها ادامه میدهد. همچنین ممکن است انجام وسواسگونه و مکرر کارهای روزانه مانند شستن دستها، شمارش و بررسی کردن چیزها که باعث اختلال در زندگی روزمره میشود را هم کاهش دهد. یکی از بدترین چیزها در مورد حملات وحشت، ترس شدید از این است که مورد دیگری داشته باشید. درواقع بسیاری از عوارض جانبی که ذکر میشود جزوی از زیر مجموعه عارضه دیگری هستند. قرص فلوکستین یا پروزاک، دارویی از خانواده SSRI هاست و عمدتا برای درمان افسردگی استفاده میشود. درمان موفقیت آمیز همچنین می تواند در غلبه بر ترس از موقعیت هایی که به دلیل حملات وحشت از آنها دوری کرده اید، کمک کند. ارزیابی روانشناختی برای صحبت در مورد علائم، ترسها یا نگرانی های شما، موقعیتهای استرس زا، مشکلات در روابط، موقعیت هایی که ممکن است از آن اجتناب کنید و تاریخچه خانواده.

Charlie Ray

نرد سفر. علاقه مند به موسیقی. بشارت دهنده توییتر. متعصب بیکن کاوشگر Wannabe. دانشجو. گیک وب دوستانه. تمرین کننده آبجو آماتور. ارتباط دهنده.

تماس با ما