چه کسی مسئول بسته شدن کارخانه است: شرکت مادر کالیفرنیا؟

ورنون، کالیفرنیا – ترزا روبلز شیفت سحرگاهی خود را بیشتر روزها در یک کارخانه فرآوری گوشت خوک در یک مسیر صنعتی در چهار مایلی جنوب مرکز شهر لس آنجلس آغاز می کند. او هشت ساعت را روی پاهایش می گذراند تا چنار را برش دهد، حرکتی تکراری که باعث می شود دائماً درد مفاصلش داشته باشد، اما درآمدی معادل 17.85 دلار در ساعت برای حمایت از خانواده اش خرج می کند.

بنابراین در اوایل ژوئن، در حالی که زمزمه هایی در میان 1800 کارگر شروع شد مبنی بر اینکه این مرکز به زودی تعطیل خواهد شد، خانم روبلز، 57 ساله، امیدوار بود که این فقط یک شایعه باشد.

اما این درست بود و حالا هر روز به آخرین روز من نزدیک می شود، او در پایان یک شیفت اخیر با ناراحتی گفت.

این گیاه 436000 فوت مربعی که ریشه های آن به حدود یک قرن پیش می رسد، قرار است در اوایل سال آینده تعطیل شود. مالک Smithfield Foods مستقر در ویرجینیا، می‌گوید تامین این منطقه از کارخانه‌های غرب میانه ارزان‌تر از ادامه فعالیت در اینجا است.

شین اسمیت، مدیرعامل اسمیتفیلد، با استناد به نرخ های آب و برق و قانون مورد تایید رأی دهندگان که نحوه نگهداری خوک ها را تنظیم می کند، گفت: «متاسفانه، افزایش هزینه های انجام تجارت در کالیفرنیا این تصمیم را می طلبد.

کارگران و مقامات شرکت یک درس اقتصادی بزرگتر را در تعطیلی قریب الوقوع می بینند. آنها فقط در مورد چیستی آن متفاوت هستند. برای خانم روبلز، این دلیلی است بر اینکه علیرغم سالها کار اغلب خطرناک، “ما فقط در نوک انگشتان آنها هستیم.” برای شرکت های بسته بندی گوشت، سیاست و مقرراتی است که بر تجارت پیشی می گیرد.

هزینه کسب و کار در کالیفرنیا یک نقطه اختلاف طولانی مدت است. سال گذشته زمانی که تسلا، سازنده خودروهای الکتریکی که داستان موفقیت آمیزی در سیلیکون ولی بود، اعلام کرد که دفتر مرکزی خود را به تگزاس منتقل می کند، ذکر شد. ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، با اشاره به قیمت مسکن و رفت و آمدهای طولانی مدت، گفت: «محدودیتی برای دسترسی شما به منطقه خلیج وجود دارد.

مانند بسیاری از استدلال های اقتصادی، این یکی نیز می تواند رنگ حزبی به خود بگیرد.

در حوالی زمان خروج تسلا، گزارشی از مؤسسه محافظه کار هوور در دانشگاه استنفورد نشان داد که شرکت های مستقر در کالیفرنیا با سرعتی شتابان ترک می کنند. بر اساس این گزارش، در شش ماه اول سال گذشته، 74 دفتر مرکزی به خارج از کالیفرنیا منتقل شدند. این گزارش نشان داد که در سال 2020، 62 شرکت جابجا شده اند.

دی دی مایرز، مشاور ارشد فرماندار گاوین نیوسام، دموکرات، با اشاره به ادامه رشد اقتصادی کالیفرنیا مخالفت کرد.

خانم مایرز، مدیر دفتر فرمانداری تجارت و توسعه اقتصادی گفت: “هر بار که این روایت ظاهر می شود، دائماً توسط واقعیت ها رد می شود.” به گفته دفتر خانم مایرز، تولید ناخالص داخلی این کشور طی پنج سال تا سال 2021 با نرخ سالانه 2 درصد رشد کرد، در حالی که تولید ناخالص داخلی کالیفرنیا 3.7 درصد رشد کرد. این کشور همچنان پایتخت فناوری کشور است.

با این حال، تولید در کالیفرنیا با سرعت بیشتری نسبت به کل ایالت کاهش یافته است. از سال 1990، ایالت یک سوم مشاغل کارخانه خود را از دست داده است – طبق آمار اداره آمار کار، اکنون نزدیک به 1.3 میلیون شغل دارد – در مقایسه با کاهش 28 درصدی در سراسر کشور.

کارخانه اسمیتفیلد نمادی از اوج صنعت کالیفرنیا است. در سال 1931، برادران بارنی و فرانسیس کلوگرتی، که در لس آنجلس و فرزندان مهاجران ایرلندی بزرگ شده بودند، یک تجارت بسته بندی گوشت راه اندازی کردند که به زودی در ورنون مستقر شد. شرکت آنها که بعداً Farmer John نام گرفت، در کالیفرنیای جنوبی به یک نام آشنا تبدیل شد و به دلیل تولید سگ دوست‌داشتنی داجر و کشیش که در حیاط خلوت آشپزی می‌کرد به رسمیت شناخته شد. در طول جنگ جهانی دوم، این شرکت به نیروهای آمریکایی در اقیانوس آرام جیره غذایی می داد.

نزدیک به 20 سال بعد، لس گرایمز، نقاش هالیوود، مأموریت یافت تا یک نقاشی دیواری در کارخانه ایجاد کند، که یک ساختار صنعتی زیبا را به منظره ای شبانی تبدیل می کند که در آن کودکان خردسال در تعقیب خوک هایی با ظاهر فرشته هستند. به مقصدی برای گشت و گذار تبدیل شده است.

اخیراً نیز نمادی از آشفتگی اجتماعی و سیاسی دولت بوده است.

در توضیح تصمیم اسمیتفیلد برای تعطیلی کارخانه، آقای اسمیت، مدیرعامل، و دیگر مقامات شرکت به یک اقدام رای گیری سراسری برای سال 2018، پیشنهاد 12، اشاره کردند که مستلزم آن است که گوشت خوک فروخته شده در ایالت از گرازهایی باشد که در مکان هایی قرار دارند که اجازه می دهد. آنها آزادانه حرکت کنند.

این اقدام هنوز اجرا نشده است و در پاییز امسال در دادگاه عالی ایالات متحده با چالش مواجه است. اگر لغو نشود، این قانون حتی در مورد گوشت بسته بندی شده در خارج از ایالت اعمال می شود – روشی که اسمیتفیلد اکنون در نظر دارد تا بازار محلی را عرضه کند – اما مقامات شرکت می گویند که در هر صورت، تصویب آن نشان دهنده آب و هوای نامطلوب برای تولید گوشت خوک کالیفرنیا است.

زمانی که فعالان حقوق حیوانات حبس و رفتار با خوک هایی که در داخل خانه ذبح می شوند را محکوم می کردند، گاهی اوقات احساسات بیرون از کارخانه شعله ور می شد. معترضان برای خوک‌ها آواز می‌خواندند و به آن‌ها آب می‌رسانند که بینی‌شان را از سرسره‌های کامیون‌های روبرو گرفته بود.

علاوه بر مخالفت‌هایش با پیشنهاد 12، اسمیتفیلد معتقد است که هزینه آب و برق برای تولید گوشت خوک کالیفرنیا چهار برابر بیشتر از 45 کارخانه دیگر این شرکت در سراسر کشور است، اگرچه از افشای چگونگی رسیدن به آن خودداری کرد. برآورد کردن.

جان گرانت، رئیس United Food and Commercial Workers Local 770، که نماینده خانم روبلز و سایر کارگران کارخانه است، گفت که اسمیتفیلد تعطیلی را درست زمانی که دو طرف قرار بود مذاکره برای یک قرارداد جدید را آغاز کنند، اعلام کرد.

آقای گرانت که در دهه 1970 در کارخانه کار می کرد، گفت: “بسیار تکان دهنده، صادقانه بگویم، تکان دهنده.”

وی افزایش دستمزدها را از اولویت های اتحادیه برای ورود به مذاکرات دانست. این شرکت به کارمندانی که تا پایان کار باقی مانده بودند، پاداشی 7500 دلاری ارائه کرد و دستمزد ساعتی را که قبلاً 19.10 دلار در بالای مقیاس بود، به 23.10 دلار افزایش داد. (نرخ در کارخانه های اتحادیه میدوست این شرکت هنوز کمی بالاتر است.)

اما آقای گرانت گفت که بستن کارخانه توهین به اعضای آن است که در طول همه گیری به عنوان کارگران ضروری کار می کردند. اسمیتفیلد در سال 2020 توسط تنظیم کننده های کالیفرنیا به دلیل عدم انجام اقدامات مناسب برای محافظت از کارگران در برابر ابتلا به ویروس کرونا، نزدیک به 60000 دلار جریمه شد.

آقای گرانت گفت: “بعد از همه کارهایی که کارمندان در طول همه گیری همه گیر انجام داده اند، آیا اکنون ناگهان فرار می کنند؟ آنها زندگی ها را خراب می کنند.” وی افزود که اتحادیه در تلاش برای یافتن مشاغل جدید برای کارگران است و امیدوار است به یافتن آنها کمک کند. خریدار برای گیاه

کارن چپل، استاد برنامه‌ریزی شهری و منطقه‌ای در دانشگاه کالیفرنیا، برکلی، گفت که این تعطیلی نمونه‌ای از «روند بزرگ‌تر صنعتی‌زدایی» در مناطقی مانند لس‌آنجلس است. او گفت: «احتمالاً منطقی نیست که من از منظر کارایی اینجا باشم. “این انتهای یک سفر طولانی است.”

در واقع، بر اساس داده های ایالتی، تعداد مشاغل تولید مواد غذایی در شهرستان لس آنجلس از سال 2017 6 درصد کاهش یافته است.

با رها شدن این مشاغل، کارگرانی مانند خانم روبلز در تعجب هستند که بعداً چه اتفاقی خواهد افتاد.

بیش از 80 درصد از کارکنان کارخانه اسمیتفیلد اسپانیایی تبار هستند – ترکیبی از مهاجران و بومیان نسل اول. اکثر آنها بالای 50 سال سن دارند. رهبران اتحادیه می گویند امنیت و مزایا باعث شده است که افراد در مشاغل خود باقی بمانند، اما ماهیت کار استخدام کارگران جوان تر با جایگزین های بهتر را دشوار کرده است.

در یک صبح ابری اخیر، هوای ورنون با بوی آمونیاک غلیظ بود. کارگران با ماسک جراحی و عینک و کلاه ایمنی وارد کارخانه شدند. صدای زمزمه لیفتراک ها پشت حصار بلند.

انبارهای بزرگ در خیابان های این منطقه قرار گرفته اند. عده ای خالی نشسته اند. برخی دیگر محصولات پخته شده و شیرینی های محلی را به صورت عمده تولید می کنند.

خانم روبلز کارخانه اسمیتفیلد خود را چهار سال پیش راه اندازی کرد. برای بیش از دو دهه، او صاحب یک تجارت کوچک فروش محصولات در مرکز شهر لس آنجلس است. او عاشق کارش بود، اما وقتی برادرش در سال 2018 درگذشت، به پول نیاز داشت تا به آرزوی او برای فرستادن جسدش از جنوب کالیفرنیا به کولیما، مکزیک، زادگاهشان، احترام بگذارد. این شرکت دو هزار دلار فروخت، سپس کارخانه را راه اندازی کرد و ساعتی 14 دلار درآمد داشت.

او با یادآوری اولین ماه های کار جدیدش گفت: من افتخار می کردم.

خانم روبلز تنها نان آور خانواده اش است. شوهرش عوارض سلامتی زیادی دارد، از جمله زنده ماندن از حمله قلبی در ماه‌های اخیر، بنابراین او اکنون 2000 دلار وام مسکن برای خانه‌شان در محله واتس لس‌آنجلس می‌گیرد. گاهی اوقات پسر 20 ساله او که به تازگی در کارخانه شروع به کار کرده است، در هزینه ها کمک می کند.

او گفت: “اما این مسئولیت من است – این به من بستگی دارد که کمک کنم.”

خانم روبلز همیشه دعای خداوند را هر شب قبل از خواب می خواند و اکنون می بیند که اغلب در طول روز آن را برای قدرت تکرار می کند.

او گفت: «آنها ما را بدون پاسخ بیرون می کنند.

سایر کارگران، مانند ماریو ملندز، 67 ساله، که به مدت یک دهه در کارخانه کار کرده است، در این احساس سستی سهیم هستند.

او گفت که مایه افتخار است که بدانم کار او به مردم در سراسر کالیفرنیای جنوبی کمک می کند – به ویژه در روزهای تعطیل، زمانی که دنده های کارخانه، گوشت خوک و هات داگ بخشی از جشن های مردم است.

اما این کارخانه همچنین جایی است که او به ویروس کرونا مبتلا شد و به برادرش که بر اثر این ویروس جان باخت و مادرش نیز به آن مبتلا شد. ویران شد.

آقای ملندز که می‌گوید احساس می‌کند شرکت به او خیانت کرده است، گفت: “شوک وحشتناک”.

لئو ولاسکز هم همینطور.

او شیفت شب را در سال 1990 شروع کرد و ساعتی 7 دلار برای بسته بندی و آب بندی بیکن درآمد داشت. پس از چند سال، او به روزهای کاری 10 ساعته روی آورد.

آقای ولاسکوئز 62 ساله گفت: “من جانم را برای این مکان دادم.”

با گذشت سالها، بدن او شروع به فرسایش کرد. او در سال 2014 عمل جراحی تعویض شانه انجام داد. با این حال، او امیدوار بود تا زمانی که آماده بازنشستگی شود، در کارخانه ادامه دهد.

او گفت: «این اتفاق نخواهد افتاد. “از اینجا به کجا بروم، نمی دانم.”

Charlie Owens

تحلیلگر هاردکور طرفدار عمومی فرهنگ پاپ. خالق مادام العمر تنظیم کننده. اهل سفر. متخصص وب متعهد

تماس با ما