چک های صندوقدار تقلبی برای بانک ملی پاول ولی، بیگ استون گپ، ویرجینیا.

هشدار 1-2022| 3 ژانویه 2022

به من

مدیران عامل تمام بانک های ملی و انجمن های پس انداز فدرال؛ کلیه مقامات بانکی دولتی؛ رئیس شورای حکام سیستم فدرال رزرو؛ رئیس شرکت بیمه سپرده فدرال؛ کنفرانس ناظران بانک های دولتی؛ معاونان ناظر (ولسوالی ها)؛ معاون معاون نظارت؛ شوراهای شهرستان؛ و کلیه کارکنان آزمون

بانک مذکور گزارش داد که چک‌های صندوق تقلبی با شماره مسیریابی بانکی 051403818 در ارتباط با انواع کلاهبرداری‌های احتمالی فرصت‌های تجاری از جمله بسته‌بندی خودرو برای پرداخت در سراسر کشور ارائه می‌شود.

چک های جعلی مشابه کالای اصلی بانک هستند، اما با موارد زیر قابل شناسایی هستند:

 • چک‌ها دارای حاشیه مستقیم آبی تیره و نازک با حاشیه بالایی ضخیم‌تر هستند که حاوی عبارت امنیتی زیر است: “قسمت جلوی این سند دارای پس‌زمینه رنگی روی یک صفحه کاغذ سفید است.”
 • یک بیانیه امنیتی جداگانه شامل نماد قفل در امتداد حاشیه سمت راست چاپ می شود.
 • یک ویژگی ایمنی حساس به حرارت با نماد کلید در قسمت مرکزی پایین چک قرار دارد.
 • عبارت “CASHIER’S CHECK” در حاشیه سمت چپ با فونت استاندارد پررنگ ظاهر می شود.

چک هایی که تا به امروز ارائه شده اند به مبلغی بین 1490 تا 200000 دلار پرداخت شده اند و ممکن است حاوی یکی از نام های انتقال گیرندگان زیر باشد: کلوین مایکل، دنیس استوور، شارلین ترنر، مارک والترز، جک ویلسون، یا بانک ملی دره پاول.

چک‌ها از طریق پست اولویت‌دار خدمات پستی ایالات متحده برای قربانیان احتمالی ارسال شد و با یک نامه کلاهبرداری شغلی که ظاهراً از یک شرکت معروف لبنیات ارگانیک است همراه بود. این کلاهبرداری به گیرنده اطلاع می دهد که برای شرکت در کمپین 10 هفته ای بسته بندی خودرو برای تبلیغ این شرکت انتخاب شده اند. این نامه به گیرنده دستور می دهد که چک را به حساب بانکی خود واریز کند و یک کپی از فیش واریزی را ایمیل کرده و بلافاصله به کلاهبرداران پیامک ارسال کند. به دریافت کنندگان اقلام تقلبی گفته شد که 500 دلار از وجوه باید به عنوان کمک هزینه هفته اول در نظر گرفته شود. بقیه برای ارسال به تثبیت کننده های برچسب استفاده می شود. اطلاعات تماس ارائه شده توسط کلاهبرداران یک شماره تلفن همراه (424) 888-3690 فقط متنی و یک آدرس ایمیل برای [[email protected]].

برای اطلاعات بیشتر و اعتبار چک‌های صادر شده در بانک ملی پاول ولی، لطفاً با مسئول انطباق بانک به شماره (276) 346-1414، داخلی تماس بگیرید. 134، از طریق ایمیل در [email protected]، یا از طریق پست در صندوق پستی 100، جونزویل، VA 24263.

مصرف کنندگانی که کالاهای تقلبی یا جعلی و اقلام مرتبط را دریافت می کنند، باید شکایت خود را به نمایندگی های زیر ارسال کنند:

 • OCC: از طریق ایمیل به آدرس [email protected]؛ فکس به (571) 293-4925; یا از طریق تماس با بخش نظارت ویژه به شماره 649-6450 (202).
 • وزارت خزانه داری ایالات متحده، دفتر بازرس کل (OIG): با تلفن (800) 359-3898 یا با مراجعه به وب سایت OIG.
 • کمیسیون تجارت فدرال (FTC): از طریق تلفن (877) FTC-HELP یا برای ثبت شکایت الکترونیکی از طریق وب سایت FTC.
 • انجمن ملی مصرف کنندگان (NCL): از طریق تلفن (202) 835-3323 یا از طریق ایمیل. برای ثبت شکایت کلاهبرداری، به وب سایت NCL Fraud مراجعه کنید.
 • Better Business Bureau (BBB): برای یافتن BBBها در ایالات متحده، کانادا و مکزیک به وب سایت مراجعه کنید.
 • مرکز شکایت جرایم اینترنتی FBI (برای گزارش کلاهبرداری که ممکن است از اینترنت منشا گرفته باشد).
 • اگر مکاتبات از طریق خدمات پستی ایالات متحده دریافت شده است، با خدمات بازرسی پستی ایالات متحده از طریق تلفن (888) 877-7644 تماس بگیرید. از طریق پست در سرویس بازرسی پستی ایالات متحده، دفتر بازرس کل، گروه پشتیبانی عملیات، 222 S. Riverside Plaza, Suite 1250, Chicago, IL 60606-6100. یا از طریق فرم شکایت آنلاین.

برای اطلاعات بیشتر در مورد انواع دیگر کلاهبرداری های مالی، لطفاً از صفحه منابع تقلب OCC بازدید کنید، که در OCC.gov نیز قابل مشاهده است.

مونیکا آ. فریاس
مدیر پیاده سازی

لینک مرتبط

Aron Trujillo

نرد اینترنتی. ارتباط دوستانه مبشر قهوه. متخصص موسیقی بسیار متواضعانه. مدافع تلویزیون آماتور

تماس با ما