چک های صندوقدار جعلی برای بانک ملی کوئینزبورو و شرکت تراست، لوئیزویل، گا.

هشدار 2021-4| 13 سپتامبر 2021

به من

مدیران عامل تمام بانک های ملی و انجمن های پس انداز فدرال؛ کلیه مقامات بانکی دولتی؛ رئیس شورای حکام سیستم فدرال رزرو؛ رئیس شرکت بیمه سپرده فدرال؛ کنفرانس ناظران بانک های دولتی؛ معاونان ناظر (منطقه ها)؛ معاون معاون نظارت؛ شوراهای شهرستان؛ و کلیه کارکنان آزمون

بانک مذکور گزارش داد که چک‌های صندوق جعلی با شماره مسیریابی بانکی 061103975 در ارتباط با کلاهبرداری‌های اینترنتی مختلف شامل فرصت‌های خرید مرموز و برنده شدن در قرعه‌کشی برای پرداخت در سراسر کشور ارائه می‌شود.

حداقل دو نوع کالای تقلبی شناخته شده در گردش وجود دارد که مشابه اقلام اصلی بانکی است. با این حال، چک های جعلی را می توان با ویژگی های زیر شناسایی کرد:

تنوع شماره 1

 • چک ها به رنگ آبی روشن و دارای زمینه مرمری و حاشیه بالایی آبی تیره هستند.
 • داخل حاشیه بالایی عبارت ایمنی زیر است: “این سند دارای پس‌زمینه رنگی و چاپ ریز است. سمت عقب شامل یک واترمارک مصنوعی است.”
 • آرم بانک در پایین سمت چپ چک قرار دارد.
 • خط فرستنده ممکن است یکی از نام‌های زیر را داشته باشد: Amracle Shecaniah Bostick – BR6، Adalyn McMurray – BR6، Right on Time Express، LLC-BR6، Cecil Waters، یا Scott White-BR6.

تنوع شماره 2

 • چک ها به رنگ آبی روشن هستند.
 • در داخل کران بالا عبارت امنیتی زیر وجود دارد: “هشدار: این سند حاوی ویژگی های امنیتی در مقاله است.”
 • ویژگی ایمنی با جوهر آبی در امتداد حاشیه سمت راست چاپ شده است.
 • خط فرستنده ممکن است خالی یا حاوی یکی از نام‌های زیر باشد: تام بروس، الکسی کالوو، زکیه روشل کالینز، دونیل داگلاس، کولیس مدوکس، آلی مالر، روندا شانافیت، یا کارلوس اسمیت.

چک هایی که تا به امروز ارسال شده اند معمولاً بین 1000 تا 5000 دلار بازپرداخت می شوند. با این حال، حداقل یک مورد با قیمت 44000 دلار ارائه شد. ممکن است به نظر برسد که ارسال نامه از “Data Flow Systems, Inc., Melbourne, FL” یا “Marketforce Inc., Santa Ana, CA” باشد.

قربانیان احتمالی کلاهبرداری کارت هدیه خرید مرموز، مکاتبات کتبی ضعیفی را به همراه چک جعلی دریافت کردند. این مکاتبات که حاوی نام یک خرده فروش شناخته شده در سطح ملی است، قربانیان احتمالی را هدایت می کند تا دریافت بسته و واریز وجوه را با ایمیل زدن به بلیک جونز به آدرس ایمیل تایید کنند. [[email protected]] یا به شماره 267-2244 (571) پیامک دهید. این نامه به گیرنده دستور می دهد تا 300 دلار از پول سپرده شده برای پرداخت را نگه دارد و یک چک 30 دلاری صندوقدار قابل پرداخت به “انجمن سرطان آمریکا” خریداری کند. [sic]”اکثریت وجوه برای خرید چهار کارت هدیه از یک فروشگاه خرده‌فروشی معروف به هدف ادعایی که قربانی رفتار فروشنده‌ها را اسکن می‌کند، مصرف می‌شود. پس از خرید کارت‌ها، قربانی بالقوه باید کارت‌ها را خراش دهد. شماره کارت را فاش کنید و تصاویر هر کارت را برای متخلف ارسال کنید خیر هیچ دستورالعمل دیگری در رابطه با چک صندوقدار 30 دلاری پرداخت شده به “انجمن سرطان آمریکا”. [sic]نمونه ای از ارتباط پیوست شده است.

برای اطلاعات بیشتر و اعتبار چک های صادر شده در بانک ملی و تراست کوئینزبورو، لطفاً با مرکز خدمات مشتریان بانک از طریق تلفن تماس بگیرید.

(478) 625-2000، از طریق ایمیل در [email protected]، یا از طریق پست در 113 East Broad Street، Louisville, Ga., 30434.

مصرف کنندگانی که کالاهای تقلبی یا جعلی و اقلام مرتبط را دریافت می کنند، باید شکایت خود را به نمایندگی های زیر ارسال کنند:

 • OCC: از طریق ایمیل به آدرس [email protected]؛ فکس به (571) 293-4925; یا از طریق تماس با بخش نظارت ویژه به شماره 649-6450 (202).
 • وزارت خزانه داری ایالات متحده، دفتر بازرس کل (OIG): با تلفن (800) 359-3898 یا با مراجعه به وب سایت OIG.
 • کمیسیون تجارت فدرال (FTC): از طریق تلفن (877) FTC-HELP یا برای ثبت شکایت الکترونیکی از طریق وب سایت FTC.
 • انجمن ملی مصرف کنندگان (NCL): با تلفن (202) 835-3323 یا از طریق ایمیل. برای ثبت شکایت کلاهبرداری، به وب سایت NCL Fraud مراجعه کنید.
 • Better Business Bureau (BBB): برای یافتن BBBها در ایالات متحده، کانادا و مکزیک به وب سایت مراجعه کنید.
 • مرکز شکایت جرایم اینترنتی FBI (برای گزارش کلاهبرداری که ممکن است از اینترنت منشا گرفته باشد).
 • اگر مکاتبات از طریق خدمات پستی ایالات متحده دریافت شده است، با خدمات بازرسی پستی ایالات متحده از طریق تلفن (888) 877-7644 تماس بگیرید. از طریق پست در سرویس بازرسی پستی ایالات متحده، دفتر بازرس کل، گروه پشتیبانی عملیات، 222 ساوت ریورساید پلازا، سوئیت 1250، شیکاگو، ایلینوی، 60606-6100. یا از طریق فرم شکایت آنلاین.

برای اطلاعات بیشتر در مورد انواع دیگر کلاهبرداری های مالی، لطفاً از صفحه منابع تقلب OCC بازدید کنید، که در OCC.gov نیز قابل مشاهده است.

مونیکا آ. فریاس
مدیر پیاده سازی

لینک مرتبط

Claudia Larsen

پیشگام وب. خالق حرفه ای درونگرا. پزشک آبجو. شیطان متعصب تلویزیون.

تماس با ما