چک های صندوق تقلبی: بانک ملی آمریکا و شرکت تراست

هشدار 7-2021| 17 دسامبر 2021

به من

مدیران عامل تمام بانک های ملی و انجمن های پس انداز فدرال؛ کلیه مقامات بانکی دولتی؛ رئیس شورای حکام سیستم فدرال رزرو؛ رئیس شرکت بیمه سپرده فدرال؛ کنفرانس ناظران بانک های دولتی؛ معاونان ناظر (منطقه ها)؛ معاون معاون نظارت؛ شوراهای شهرستان؛ و کلیه کارکنان آزمون

بانک مذکور گزارش داد که چک های صندوق جعلی با شماره مسیریابی بانکی 051401027 در ارتباط با کلاهبرداری های اینترنتی مختلف شامل خریدهای مرموز و فرصت های تجاری برای پرداخت در سراسر کشور ارائه می شود.

حداقل سه نوع ماکت در گردش شناخته شده است. رنگ آمیزی ناشناخته

شکل 1 – این چک مشابه کالای اصلی بانک است اما با ویژگی زیر قابل شناسایی است:

 • عبارت امنیتی زیر در کران بالایی قرار دارد: “برای تایید قابلیت اطمینان، برای توضیح یازده ویژگی امنیتی به قسمت پشتی مراجعه کنید.”

شکل شماره 2 – این چک مشابه اصل بانک است اما با ویژگی های زیر قابل شناسایی است:

 • عبارات امنیتی زیر در کران بالایی قرار دارند: “برای تایید قابلیت اطمینان، برای شرح سیزده ویژگی امنیتی به پشت آن نگاه کنید.”
 • زیر شماره چک در سمت راست بالای چک، یک شماره مسیر اختصاری “00-000 000” وجود دارد.
 • یک ویژگی ایمنی حساس به حرارت در قسمت مرکزی پایین اسکن وجود دارد.
 • شماره چک به صورت یک عدد شش رقمی بدون صفرهای ادامه دار در خط چاپ شده در انتهای چک ظاهر می شود.

واریاسیون شماره 3 – این چک شباهتی به کالای اصلی بانکی ندارد و با ویژگی های زیر قابل شناسایی است:

 • نام موسسه “AMERICAN NATIONAL BANK & TRUST CO” در سمت راست بالای چک قرار دارد.
 • نام فرستنده و آدرس پستی در سمت چپ بالای چک در کنار آرم شرکت برای Thompson Coburn LLP قرار دارد.
 • شماره چک به صورت یک عدد شش رقمی بدون صفرهای ادامه دار در خط چاپ شده در انتهای چک ظاهر می شود.

چک هایی که تا به امروز ارسال شده اند به مبلغی بین 190 تا 45000 دلار پرداخت شده اند. با این حال، اکثریت در مبالغی بین 1845 تا 2990 دلار پرداخت کرده اند. رایج ترین نام فرستنده به عنوان Rhonda C. Thomas ظاهر می شود، اما دیگران ممکن است Shamika Ford، Linda King، Matthew Roberts و Ralph Bushico باشند.

چک ها در سه شکل مختلف از پیام های کلاهبرداری Mystery Shopping در حال حاضر استفاده شده است.

 • اولین شامل عنوان “ابزار ارزیابی خدمات مشتری (CSLT)” است. این نامه اسامی شرکت‌های خرده‌فروشی معروف را فهرست می‌کند و از گیرنده می‌خواهد که کارت‌های هدیه خاصی را در مکان‌های مختلف به مبلغ دلاری مشخص خریداری کند و در عین حال بخشی از پول تقلبی را به عنوان پرداخت برای خدمات نگهداری کند. سپس از قربانی خواسته می شود تا تصاویر کارت را با اسکن کامل به آن ارسال کند [[email protected]] یا [[email protected]]. همچنین فرد ملزم به ارسال پیام متنی فوری تکمیل کار به 346-426-6337 برای دریافت جایزه است. این نامه توسط برایان کلونی امضا شده است.
 • نامه دوم از گیرنده می خواهد که به محض دریافت کالای تقلبی به کلاهبردار به شماره (346) 202-5272 پیامک یا ایمیل ارسال کند. [[email protected]]. این نامه همچنین قربانی بالقوه را تشویق می کند تا پول خود را از طریق موبایل بانک یا خودپرداز سپرده گذاری کند تا “استرس ناشی از مراجعه به بانک را کاهش دهد.”
 • سرصفحه نامه سوم به شرح زیر است: “بخش نظرسنجی و سند تحقیقاتی، بخش 1 دسته C 2021” و گیرنده به TEXT ONLY یا ایمیل تایید دریافت به شماره 669-222-4673 یا [[email protected]]. قربانی احتمالی همچنین باید مبلغ مشخصی را به عنوان پرداخت نگه دارد، یک چک صندوقدار به مبلغ 20 دلاری که به یک سازمان خیریه شناخته شده پرداخت شده است، بخرد و از وجوه باقی مانده برای خرید کارت های هدیه خاص در یک فروشگاه خرده فروشی خاص استفاده کند. تصاویر چک های خریداری شده و کارت های هدیه باید به شماره 669-222-4673 یا 669-241-1940 ارسال شود. این نامه توسط ساموئل هادسون امضا شده و حاوی پیوستی به “گروه تحقیقاتی و نظرسنجی حرفه ای Postedjobs Inc” است.

علاوه بر این، چک های جعلی در کلاهبرداری با هدف قرار دادن پیمانکاران تعمیر خانه که از طریق پورتال های آنلاین برای مشاغل پیشنهاد می کنند، استفاده می شود. مشتری که وانمود می کند جیمز هاو است، پیمانکار را استخدام می کند و چکی را به مبلغ بیشتر از درخواست پیمانکار می فرستد. وقتی پیمانکار اضافه پرداخت را گزارش کرد، آقای هاو می‌گوید که با وجوهی که برای پیمانکار دیگری که استخدام کرده بود، بیش از حد به پیمانکار پرداخت کرده است. سپس پیمانکار موظف است چک را واریز کند و وجه اضافی را برای شخص ثالث (معروف به پیمانکار اضافی) ارسال کند.

برای اطلاعات بیشتر و اعتبار چک‌های صادر شده در بانک ملی آمریکا و شرکت تراست، لطفاً با مرکز خدمات مشتریان بانک از طریق تلفن (800) 240-8190 یا از طریق پست در خیابان اصلی 628، Danville، VA 24541 تماس بگیرید.

مصرف کنندگانی که کالاهای تقلبی یا جعلی و اقلام مرتبط را دریافت می کنند، باید شکایت خود را به نمایندگی های زیر ارسال کنند:

 • OCC: از طریق ایمیل به آدرس [email protected]؛ فکس به (571) 293-4925; یا از طریق تماس با بخش نظارت ویژه به شماره 649-6450 (202).
 • وزارت خزانه داری ایالات متحده، دفتر بازرس کل (OIG): با تلفن (800) 359-3898 یا با مراجعه به وب سایت OIG.
 • کمیسیون تجارت فدرال (FTC): از طریق تلفن (877) FTC-HELP یا برای ثبت شکایت الکترونیکی از طریق وب سایت FTC.
 • انجمن ملی مصرف کنندگان (NCL): از طریق تلفن (202) 835-3323 یا از طریق ایمیل. برای ثبت شکایت کلاهبرداری، به وب سایت NCL Fraud مراجعه کنید.
 • Better Business Bureau (BBB): برای یافتن BBBها در ایالات متحده، کانادا و مکزیک به وب سایت مراجعه کنید.
 • مرکز شکایت جرایم اینترنتی FBI (برای گزارش کلاهبرداری که ممکن است از اینترنت منشا گرفته باشد).
 • اگر مکاتبات از طریق خدمات پستی ایالات متحده دریافت شده است، با خدمات بازرسی پستی ایالات متحده از طریق تلفن (888) 877-7644 تماس بگیرید. از طریق پست در سرویس بازرسی پستی ایالات متحده، دفتر بازرس کل، گروه پشتیبانی عملیات، 222 S. Riverside Plaza, Suite 1250, Chicago, IL 60606-6100; یا از طریق فرم شکایت آنلاین.

برای اطلاعات بیشتر در مورد انواع دیگر کلاهبرداری های مالی، لطفاً از صفحه منابع تقلب OCC بازدید کنید، که در OCC.gov نیز قابل مشاهده است.

مونیکا آ. فریاس
مدیر پیاده سازی

لینک های مربوطه


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم