چگونه برونو فرناندز ثروت منچستریونایتد را تغییر داد | CNNCNN

در چند سال گذشته چیز زیادی برای فریاد زدن در منچستریونایتد وجود نداشته است.

موفقیت مربی افسانه ای الکس فرگوسن برای هواداران جهانی که زمانی باشگاه بزرگ او را از یک تصمیم بد به تصمیم دیگر می چرخاند، مانند یک خاطره دور به نظر می رسد.

قهرمانی در جام حذفی در سال 2016 تحت هدایت لوئیس فن خال و شکوه لیگ اروپا زیر نظر ژوزه مورینیو در سال 2017 از نکات برجسته دوره ای بود که از زمان بازنشستگی فرگوسن در سال 2013 الهام بخش نبود – و فاصله زیادی با 38 جامی که اسکاتلند در 26 عنوان به دست آورده بود. سالها در باشگاه

آینده در ژانویه خیلی روشن تر به نظر نمی رسید. این باشگاه که اکنون توسط بازیکن سابق اوله گونار سولسشر اداره می شود، تا سال جدید در رده پنجم جدول لیگ قرار گرفت.

فوتبال بد بود، جو مسموم بود و ستاره پل پوگبا، که به عنوان یک لطف نجات دهنده تلقی می شد، به نظر می رسید آماده ترک در اسرع وقت بود.

اما، هفت ماه به جلو، و اکنون نشانه هایی از زندگی جدید زیر نظر سولشایر، به ویژه از زمان ورود برونو فرناندز، وجود دارد.

بازیساز پرتغالی در ژانویه از اسپورتینگ لیسبون در اولدترافورد ظاهر شد و به تیمی پرتاب شد که فاقد خلاقیت، کیفیت و رهبری بود.

خوشبختانه برای استخدام های جدیدش، به نظر می رسد فرناندز هر سه این ویژگی ها را به وفور دارد.

یونایتد از زمان اولین بازی خود در ابتدای سال، در هیچ بازی لیگ شکست نخورده است، در جدول به رده سوم صعود کرده و برای اولین بار از فصل 19-2018 به لیگ قهرمانان اروپا در فصل آینده راه یافته است. با توجه به اینکه باشگاه با بدترین شروع یک فصل لیگ در 33 سال اخیر، این رقابت را آغاز کرد، این یک دستاورد قابل توجه بود.

علاوه بر این، فرناندز پس از سال ها نمایش بی الهام بخش و اغلب دلخراش، هیجان را به نیمه قرمز منچستر بازگرداند.

8 گل او در لیگ و 7 پاس گل نشان می دهد که یونایتد اکنون چه بازیکنی دارد.

“او هست [Fernandes] دانیلو پریرا، ستاره پورتو به سی ان ان اسپورت گفت.

دیدن تاثیر او در منچستر برای من تعجب آور نیست. فکر می کنم یونایتد می تواند با او و پوگبا و سایر بازیکنان به سال های طلایی خود برگردد.”

خواندن: به راشفورد دکترای افتخاری اعطا خواهد شد تا دولت را وادار به چرخش کند

برونو فرناندز تأثیر فوری بر منچستریونایتد داشت.

اگر چیزی به عنوان یک بازیکن معمولی منچستریونایتد وجود داشته باشد، فرناندز مطمئناً خواهد بود.

این هافبک تهاجمی خطرناک، تماشای هیجان انگیز و قادر به تحمل فشارهای شدید بازی برای یکی از بزرگترین باشگاه های جهان بود.

او از روز اول رهبر بوده است. در طول مدت کوتاهی که در باشگاه داشت، شش پنالتی را بزند (و گل بزند) – از جمله ضربه پنالتی مهم مقابل لسترسیتی که به یونایتد در راه رسیدن به لیگ قهرمانان در فصل آینده کمک کرد.

بازیکنان و کارشناسان سابق به طور یکسان در عملکرد او از زمان انتقالش به انگلیس برتری داشته اند و تقریباً در هر بازی که بازی کرده است، جایزه بهترین بازیکن مسابقه را برده است.

سسک فابرگاس ستاره سابق لیگ برتر و بازیکن فعلی موناکو به CNN Sport گفت: “می توانید ببینید که او استعداد دارد و نمی ترسد. او توپی را می خواهد که من از یک بازیکن بسیار خوب انتظار دارم.”

“اما چیزی که من دوست دارم این است که او در حرکت در زمین باهوش است. او می داند چه زمانی باید بین خطوط بپرد. او می داند چه زمانی باید به فضا برود وقتی می بیند کسی برای انجام یک سرسره در دسترس است. او به طور خارق العاده ای به خط دوم ضربه می زند.”

او از خط هافبک حمایت می کند، زمانی که آنها در حال پیشرفت هستند و کمی در حال مبارزه هستند، و زمانی که تیم ها فشار زیادی روی آنها وارد می کنند.

او می تواند برای مدت طولانی بازی کند، او می تواند پاس های کوتاه و کوچک بازی کند. او شخصیتی برای زدن ضربات آزاد و پنالتی دارد. او نمی ترسد. او پنهان نمی شود. من فکر می کنم منچستریونایتد یک انتخاب واقعا خوب بود. امضای خوب.»

خواندن: برای افتتاح موزه 33000 قطعه ای در فنلاند با متعصب منچستریونایتد آشنا شوید

این بازیساز به اخراج باشگاه به لیگ قهرمانان اروپا در فصل آینده کمک کرد.

سازگاری با لیگ برتر آسان نیست. معمولاً زمان می برد تا بازیکنان به ماهیت و سرعت لیگ عادت کنند، اما این مانعی برای فرناندز نبود.

اگرچه عملکرد او در پرتغال نشانه ای از اتفاقات آینده بود، این تأثیر فوری بسیاری را شگفت زده کرد.

من به بازیکن اسپورتینگ لیسبون نگاه کردم و بدیهی است که او کسی بود که گل‌های زیادی به ثمر رساند و گل‌های زیادی به ثمر رساند، اما همیشه این چالش وجود دارد که آیا آنها می‌توانند آن را به لیگی بهتر و به یک باشگاه جدید تبدیل کنند. ریچارد جولی روزنامه نگار به سی ان ان اسپورت گفت که او راهی واقع بینانه برای پایان دادن به یونایتد در جمع چهار تیم برتر بدون فرناندز نمی بیند.

اما او یک بازیکن متحول کننده و الهام بخش از نظر سرعتی بود که انجام داد، منظورم این است که او واقعا از همان روز اول بود.

“شما هم به تعداد گل ها و هم به تعداد پاس گل ها نگاه می کنید که فوق العاده است. اگر بتوانید این سطح را در تمام فصل حفظ کنید، پس بازیکن بزرگی است.”

زاها می‌گوید بازیکنان سیاه‌پوست فوتبال به دلیل توهین نژادپرستانه آنقدر “ترس” دارند که نمی‌توانند به شبکه‌های اجتماعی نگاه کنند

در حالی که درخشش فردی او مشهود است، آمدن فرناندز شاهد افزایش شکل بازیکنان اطرافش بود.

مثلث هجومی آنتونی مارسیال، میسون گرینوود و مارکوس رشفورد پس از بازگشت فوتبال از تعطیلی (تیم 22 گل در 9 بازی اخیر خود در لیگ) هر طور که می خواستند گلزنی کردند و بازیکنانی مانند پوگبا و نمانیا ماتیچ در میانه میدان مستقرتر به نظر می رسیدند. .

به خصوص پوگبا بازیکنی متفاوت از بازیکنی است که به نظر می رسد تحت فشار قرار گرفتن بزرگترین ستاره در ترکیب اصلی قرار گرفته است.

به نظر می رسید که روابط این بازیکن فرانسوی با باشگاه در اوایل این فصل به پایین ترین حد خود رسیده است و شایعات مبنی بر دوری هافبک از باشگاه همچنان ادامه دارد.

هواداران همچنین از اینکه پوگبا بیشتر فصل را روی میز درمان سپری می کند، پس از آسیب دیدگی مچ پا ناامید شده اند. وقتی در زمین او را نگاه می کردند، اغلب ناامید می شد.

اما اکنون، پس از بازگشت از مصدومیت اخیر خود پس از قرنطینه، نشانه‌های اولیه وجود داشت که همکاری با فرناندز می‌تواند شکوفا شود و برنده جام جهانی ناگهان بسیار راحت‌تر به نظر می‌رسد.

جولی گفت: «فکر می‌کنم پوگبا دوست دارد توسط بازیکنان بزرگ و شخصیت‌های بزرگ احاطه شود، و فکر نمی‌کنم او بخواهد تنها نام بزرگی باشد، بنابراین تمام فشارها روی او وارد شده است.»

فکر می‌کنم شاید او نمی‌خواهد در میانه‌ی زمین باشد، جایی که توسط بازیکنان متوسط ​​احاطه شده است. بازیکنان خوبی در اطراف او هستند.”

پل پوگبا از زمان پیوستن فرناندس به طور چشمگیری پیشرفت کرده است.

فرناندز در طول سال 2019 با انتقال به اولدترافورد مرتبط بوده است و زمانی که قرارداد به موقع برای فصل جدید تکمیل نشد، ناامیدی وجود داشت.

بنابراین هنگامی که این انتقال در ژانویه با مبلغ 61 میلیون دلار (47 میلیون پوند) از مرز عبور کرد، هواداران آماده بودند تا ببینند این همه هیاهو برای چیست. به جرات می توان گفت که آنها ناامید نشدند.

مارک گلدبریج، حامی و مجری کانال هواداران یونایتد موقعیت یکپارچهنمی توانم منتظر بمانیم تا ببینیم تیم چگونه پیشرفت می کند.

این شبیه کاری است که اریک کانتونا وقتی از لیدز به منچستریونایتد آمد [in 1992] و ما اولین قهرمانی خود در لیگ برتر را به دست آوردیم.» «این به نوعی شروعی برای موفقیت واقعی بود.

در حال حاضر، من نمی گویم برونو فرناندز منچستریونایتد را به همان سطح موفقیت کانتونا خواهد رساند، اما او تنها بازیکنی نیست که وارد زمین شود و ما را بزرگ کند.

او بازیکنی است که آمد و همه اطرافیانش را بهتر کرد.”

به راحتی می توان فراموش کرد که فرناندز تنها چند ماه در باشگاه بوده است، اما او قبلاً خود را به عنوان یکی از محبوب ترین هواداران تثبیت کرده است – با یک لحظه خاص، در بازی مقابل رقبای محلی منچسترسیتی، یکی از لحظات تعیین کننده دوران کوتاه او. زمان. باشگاه.

فرناندز با پپ گواردیولا درگیر شد که در نتیجه آن بازیکن پرتغالی انگشت خود را روی لبانش گذاشت و سرمربی سیتی را ساکت کرد.

گلدبریج گفت: «فکر می‌کنم برونو در مدت زمان بسیار کوتاهی قطعاً وارد عمل شده و واقعاً چیزی که منچستریونایتد در مورد آن است جذب کرده است.

“در نهایت یک خط باریک بین درک منچستریونایتد و در واقع کسی که بازی را دوست دارد، می‌خواهد بازی را درست انجام دهد و برای بردن هیجان‌زده است، وجود دارد.

من مشاجره کوچک او با پپ را زمانی که برای منچسترسیتی بازی می کردیم به یاد دارم و هواداران آن را دوست داشتند زیرا فکر می کنم فرناندز فقط می خواهد برنده شود.

خواندن: راشفورد، ستاره با استعداد منچستریونایتد که به یک فعال برجسته تبدیل شد

فرناندز در یونایتد موقعیت های بیشتری برای سه نفر جلو ایجاد کرد.

در حالی که سطح یونایتد در دو بازی آخر فصل کاهش یافته است، هواداران همچنان به نشانه هایی از زندگی دلگرم کننده نگاه می کنند به این امید که این یک طلوع کاذب دیگر در باشگاه نباشد.

مقام سوم، اگرچه با جاه طلبی واقعی باشگاه تناسبی ندارد، اما باید به عنوان پیشرفت و توجه به قهرمانی در لیگ اروپا که قرار است در 5 آگوست از سر گرفته شود، توجه شود.

یونایتد در بازی برگشت مقابل LASK در روز چهارشنبه با یک کار کوچک روبرو است، زیرا آنها از بازی اول 5-0 پیش افتادند و همه به یک چهارم نهایی صعود کردند.

اگرچه قهرمانی در جام لیگ دبیرستان در فوتبال اروپا چیزی برای لبخند زدن نیست، اما جایزه واقعی هنوز لیگ برتر است.

علیرغم همه پیشرفت‌های باشگاه در هفته‌های اخیر، شکاف بین این باشگاه و تیم‌هایی مانند لیورپول و منچستر سیتی همچنان گسترده است – این باشگاه با 33 امتیاز کمتر از قهرمان احتمالی لیورپول در این فصل به پایان رسیده است.

تابستان پربار در بازار نقل و انتقالات ممکن است همان چیزی باشد که یونایتد به آن نیاز دارد و جیدون سانچو از بوروسیا دورتموند تنها یکی از نام هایی است که با انتقال به اولدترافورد مرتبط است.

نشانه هایی از موفقیت در دوران فان خال و مورینیو در باشگاه دیده می شود، اما چیزی متفاوت در مورد یونایتد تحت هدایت سولسشر وجود دارد.

شاید بازگشت به روزهای شکوه آن چندان دور نباشد.

جولی گفت: “این احساس پایدارتر است و یکی از کارهایی که آنها انجام می دهند این است که آنها نه تنها تیم ها را شکست می دهند، بلکه اگر به آن دور برد نگاه کنید، آنها در بسیاری از آن بازی ها کاملا راحت و مطمئن پیروز می شوند.”

من فکر می‌کنم آنچه ممکن است در سال آینده ببینید لزوماً قهرمانی یونایتد در لیگ نیست، بلکه این است که آنها راحت‌تر به جمع چهار تیم برتر صعود کنند.»

Nylah Rasmussen

قادر به تایپ با دستکش بوکس نیست. گیک الکل. دانشجوی بی عذرخواهی ایجاد کننده. کاوشگر بسیار جذاب تلویزیون نینجا. علاقه مند به وب معمولی معتاد آبجو

تماس با ما