چگونه به اولین کارشناس بازی های ویدیویی سازمان ملل تبدیل شدید و بهترین شغل را در جهان به دست آوردید؟

آقای . توضیح می دهد: “اگر کاری را در یک بازی ویدیویی انجام دهید و سپس در زندگی واقعی ظاهر شود، متوجه خواهید شد که این قدرت را دارید که جامعه خود را تغییر دهید، جهان را تغییر دهید و شروع به درگیر شدن در پروژه های دیگر می کنید.”

افتخار مادرها

این مجموعه مهارت در کارگاه‌هایی که او رهبری می‌کند به خوبی استفاده می‌شود، جایی که جوانان پیشنهادات فضاهای عمومی را در پلتفرم Minecraft دوباره مهندسی می‌کنند – جایی که بازیکنان دنیای مجازی خودشان را می‌سازند و از آن مراقبت می‌کنند – و فرصتی برای دیدن این برنامه‌ها پیدا می‌کنند. تبدیل به واقعیت، تبدیل محیط های شهری نادیده گرفته شده و غیرجذاب به بخش های امن، پر جنب و جوش و محبوب شهر خوش آمدید.

او می‌گوید: «ما وارد انجمن می‌شویم، به آن‌ها یاد می‌دهیم که چگونه Minecraft بازی کنند، و سپس این اعضای انجمن هستند که فضای عمومی را به آنچه می‌خواهند یا نیاز دارند در Minecraft تغییر می‌دهند. “این بهترین شغل در جهان است! من بازی های ویدیویی بازی می کنم، سفر می کنم، با مردم ملاقات می کنم، تدریس می کنم. من سیاره زمین را بهبود می بخشم.”

با نگاهی به دوران کودکی خود که در مکزیکوسیتی بزرگ شده بود، آقای گستلوم وقتی به یاد می آورد که چگونه مادرش او را به خاطر تلف کردن وقت خود در صفحه نمایش سرزنش کرده بود، می خندد. و اکنون او به این واقعیت افتخار می کند که این فقط بازی نیست – بلکه یک تغییر دهنده بازی است.

این کارگاه‌ها توسط بنیاد بلاک بای بلاک، با همکاری مایکروسافت، موجانگ (سازندگان Minecraft) و UN-Habitat، برنامه سکونت‌گاه‌های انسانی سازمان ملل برگزار می‌شود.

دسترسی به تمامی مناطق

این بنیاد می گوید که از سال 2012 تاکنون بیش از 50 پروژه را در 30 کشور اجرا کرده است و به میلیون ها جوان اجازه می دهد به فضای عمومی که در Minecraft طراحی کرده اند دسترسی داشته باشند.

چیبرا نارنگ سوری، رئیس شعبه اقدامات شهری در UN-Habitat می گوید: «میلیون ها و میلیون ها نفر در حال بازی Minecraft هستند. و ما به کودکان شش یا هفت ساله اجازه می‌دهیم تا نظرات خود را در مورد طراحی مجدد فضاهای عمومی بیان کنند. سپس کمک می‌کنیم تا آن را در طراحی مناسب قرار دهیم و به رهبران شهر منتقل کنیم و از اجرای آن اطمینان حاصل کنیم.»

Todd Holland

متفکر. معتاد رسانه های اجتماعی متعصب الکل استاد وب. مبشر قهوه معمولی.

تماس با ما