چگونه حساب گوگل خود را برای همیشه حذف کنیم؟

بعدی-امروزه، اگر می خواهید از خدمات گوگل استفاده کنید، باید یک حساب کاربری گوگل داشته باشید. اما اگر شرایطی پیش آمد که بخواهید برای همیشه اکانت گوگل خود را حذف کنید، باید بدانید که این امکان وجود دارد. در این مقاله نحوه حذف دائمی اکانت گوگل را به شما آموزش می دهیم.

به گزارش فردا؛ قبل از تصمیم گیری نهایی در مورد حذف اکانت گوگل، بهتر است بدانید که این اقدام عواقبی نیز دارد؛ دسترسی به داده‌های ذخیره شده در سرویس‌های Google (مانند Gmail، YouTube، Google Photos)، Maps Travel، YouTube و سابقه جستجو را از دست خواهید داد و حساب‌های ایجاد شده در وب‌سایت‌های شخص ثالث را با حساب Google خود بازیابی خواهید کرد. نمی تواند به Play Store دسترسی پیدا کند.

نام کاربری گوگل شما برای همیشه از بین خواهد رفت و تقریبا غیرممکن است که از تجربه کامل اندروید لذت ببرید مگر اینکه به منابع شخص ثالث تکیه کنید.

گوگل

چگونه یک نسخه پشتیبان از اکانت گوگل قبل از حذف آن تهیه کنیم؟
گوگل یک ابزار بسیار قدیمی به نام Google Takeout دارد که به شما امکان می دهد از اطلاعات گذشته خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. این ابزار به شما این امکان را می دهد که داده ها را از تمام برنامه ها و سرویس های Google به طور همزمان دانلود کنید. مزیت این ابزار این است که می توانید به جای پیمایش در چندین برنامه، تمام داده های گوگل خود را از یک مکان دانلود کنید. با این ابزار می‌توانید مخاطبین، عکس‌ها، یادداشت‌ها، تاریخچه نقشه، ایمیل‌ها و هر چیزی که مربوط به گوگل باشد را دانلود کنید. برای انجام این کار مراحل بعدی را دنبال کنید:

1- ابتدا وارد این لینک شوید. با این کار، لیستی از تمام سرویس های گوگل که استفاده می کنید را مشاهده خواهید کرد.
2- سرویس هایی که نمی خواهید بک آپ بگیرید را غیرفعال کنید و روی دکمه مرحله بعدی کلیک کنید.
3- روش پشتیبان گیری را انتخاب کنید. می‌توانید لینک دانلود را از طریق ایمیل دریافت کنید یا آن را در سرویس‌های ابری مانند Drive، OneDrive، Box و Dropbox ذخیره کنید. بدیهی است که وقتی می خواهید اکانت گوگل خود را حذف کنید، انتقال فایل ها به دراپ باکس بی معنی است.
4- روی Export و Continue کلیک کنید. بسته به تعداد فایل‌هایی که می‌خواهید دانلود کنید، ممکن است مدتی طول بکشد. در نهایت گوگل یک لینک برای شما ارسال می کند.

چگونه حساب گوگل خود را حذف می کنید؟
اکنون که مراحل بالا را انجام دادید، وقت آن است که حساب Google خود را حذف کنید:

1- ابتدا وارد این لینک شوید.
2- داده ها و حریم خصوصی و سپس گزینه های بیشتر را وارد کنید.
3- روی Delete your Google Account کلیک کنید و سپس رمز عبور حساب خود را وارد کنید.
4- موارد را تایید کرده و به حذف ادامه دهید.
5- پس از کلیک بر روی delete، اکانت گوگل شما برای همیشه پاک می شود.

منبع: JIZCHINA

Reece Bryant

ایجاد کننده. شیطون عاشق تلویزیون حل کننده مشکلات مادام العمر نویسنده. تحلیلگر. نینجا فرهنگ پاپ. عاشق اینترنت معتبر. کاوشگر کل کارآفرین لاعلاج

تماس با ما