چگونه در جوانی ده سال به زندگی خود اضافه کنید!

بعدی- یک مطالعه جدید در آمریکا نشان می دهد که بزرگسالان جوان با کنار گذاشتن رژیم غذایی معمولی غربی می توانند بیش از 10 سال به طول عمر خود اضافه کنند. این رژیم غذایی اصلاح شده شامل حبوبات، غلات کامل و آجیل بیشتر است و در عین حال مصرف گوشت قرمز فرآوری شده را کاهش می دهد. با توجه به اینکه سایر تحقیقات اخیر نشان می دهد که امید به زندگی تا حدی به دلیل شرایط مرتبط با سبک زندگی کاهش می یابد، نیاز به تغییر در مقیاس بزرگ مهم به نظر می رسد.

با توجه به مطالعه فرارو، اگر بزرگسالان جوان رژیم غذایی خود را از سبک غربی به رژیم غذایی حاوی حبوبات، غلات کامل و آجیل تغییر دهند، می توانند به یک دهه زندگی اضافه کنند. محققان همچنین خاطرنشان می کنند که افراد مسن نیز می توانند از این طریق به طور متوسط ​​​​زندگی خود را افزایش دهند.

محققان با استفاده از یک ماشین حساب مدل سازی مواد غذایی که امید به زندگی را با طیف وسیعی از انتخاب های غذایی تخمین می زند، دریافتند که به طور خاص افزودن این غذاها و پرهیز از گوشت قرمز و فرآوری شده بیشترین تأثیر را بر سلامت و طول عمر مردان و زنان دارد.

بزرگترین مزیت از افزایش مصرف حبوبات ناشی می شود که شامل غذاهایی مانند لوبیا، نخود و عدس می شود. این گزینه ها دارای مزایای تغذیه ای مانند فیبر محلول، پروتئین با کیفیت بالا و ریزمغذی هایی مانند روی، کلسیم و آهن هستند. آنها همچنین نشاسته های مقاومی هستند که به تنظیم قند خون کمک می کنند.

طبق تحقیقات قبلی، رژیم غذایی غربی به طور معمول شامل مقادیر کم میوه و سبزیجات، کالری بالا، وعده های زیاد، قند اضافی و مقادیر زیاد چربی های اشباع شده و ترانس است.

در واقع، پیام اصلی این تحقیق این است که تغییرات در رژیم غذایی نه تنها می تواند تأثیر زیادی بر سلامت شما در طول زندگی شما داشته باشد، بلکه می تواند امید به زندگی شما را نیز افزایش دهد و در نتیجه دستاوردهای کوچکتر اما قابل توجهی حتی برای سالمندان به همراه داشته باشد.

با توجه به اینکه به نظر می رسد ایالات متحده در حال حاضر در مسیر اشتباهی قرار دارد، یافتن راه هایی برای افزایش امید به زندگی ضروری است. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری در سال 2020 گزارش داد که امید به زندگی در بدو تولد در ایالات متحده از سال 2019 تا 2020 حدود 1.5 سال کاهش یافته است.

دلایل این کاهش شامل افزایش تصادفات، صدمات غیرعمد، مصرف بیش از حد مواد مخدر، قتل، دیابت، بیماری مزمن کبدی و سیروز بود. کاهش امید به زندگی که در این گزارش ذکر شده است، بزرگترین کاهش از زمان جنگ جهانی دوم است، زمانی که امید به زندگی تقریباً سه سال بین سال‌های 1942 تا 1943 کاهش یافت.

اگرچه تغییر در رژیم غذایی به وضوح بر مسائلی مانند مصرف بیش از حد دارو یا حوادث تأثیر نمی گذارد، تغییر تغذیه می تواند تأثیر قابل توجهی بر بیماری های مزمن مانند دیابت و بیماری کبد داشته باشد.

دیابت و بیماری کبد به عنوان یک بیماری سبک زندگی در نظر گرفته می شوند زیرا اگرچه ممکن است دلایل ژنتیکی داشته باشند، اما قابل کنترل هستند. در برخی موارد، حتی می توان از طریق اصلاحاتی مانند تغذیه مغذی، آن را معکوس کرد.

جف مک اینتایر، مدیر برنامه NASH در موسسه جهانی کبد می گوید، خبر خوب این است که تغییرات سبک زندگی می تواند تفاوت بزرگی برای کسانی که مشکلات کبدی دارند ایجاد کند. ورزش منظم و تغذیه خوب، به ویژه اجتناب از مصرف بیش از حد قند، می تواند برای سلامت کبد مفید باشد.

اگرچه آخرین مطالعه مصرف قند را بررسی نکرد، اما محققان می‌گویند که مصرف بیش از حد قندهای افزوده شده با افزایش بیماری کبد چرب در چند دهه گذشته و همچنین سایر مشکلات متابولیک مرتبط است.

آنها می گویند که مسئله مهم دیگر افزایش عادات بی تحرکی است که یک عامل خطر برای بیماری های متابولیک و مشکلات کبدی است. گزارشی که در سال 2019 منتشر شد اشاره می‌کند که عدم تحرک در بین آمریکایی‌ها به مدت 15 سال بالا بوده است و با افزایش خطر ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها و مرگ زودرس مرتبط است. همه گیری کووید-19 نیز وضعیت را به ویژه در میان جوانان تشدید کرده است.

مک اینتایر بیان می کند که فعالیت بدنی برای محافظت از کبد و همچنین حفظ سلامت به طور کلی بسیار مفید است. ورزش همچنین با بهبود کلی در سلامت روان همراه است، بنابراین سبک زندگی شما برای حفظ این تغییرات صرف نظر از سن شما مهم است.

منبع: verywellfit

Olive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق

تماس با ما