چگونه فیس بوک و گوگل برای اطلاعات غلط جهانی پرداخت می کنند

[ad_1]

صدها مورد، هزاران نامزدی و صدها هزار بازدید وجود داشت. در اوایل نوامبر، MIT Technology Review ده ها ویدیوی زنده جعلی تکراری را در این بازه زمانی پیدا کرد. یک دوتایی تکراری با بیش از 200000 و 160000 بازدید به ترتیب در برمه اعلام کردند: “من تنها کسی هستم که از سراسر کشور به صورت زنده برنامه پخش می کنم.” فیس بوک بسیاری از آنها را پس از یادآوری ما حذف کرد، اما هنوز ده ها مورد دیگر و همچنین صفحاتی برای آنها پست شده است. آزبورن گفت که این شرکت از این مشکل آگاه است و در طول سال گذشته به میزان قابل توجهی از پخش زنده و توزیع آنها کاسته است.

از قضا، ریو معتقد است که این ویدئوها ممکن است از فیلم بحران آپلود شده در یوتیوب به عنوان مدرکی بر حقوق بشر پاره شده باشند. به عبارت دیگر، صحنه ها در واقع از میانمار هستند – اما همه آنها از ویتنام و کامبوج ارسال می شدند.

طی نیم سال گذشته، ریو چندین خوشه صفحه را که از ویتنام و کامبوج پدید آمده بودند، ردیابی و شناسایی کرده است. بسیاری از آنها از ویدیوهای لایو جعلی برای ایجاد سریع فالوورهای خود و جذب بینندگان برای پیوستن به گروه‌های فیسبوکی که به عنوان جوامع طرفدار دموکراسی ظاهر می‌شوند، استفاده کردند. ریو اکنون نگران است که آخرین عرضه تبلیغات درون جریانی فیس بوک در ویدیوهای زنده هنرمندان کلیک بت را تشویق به جعلی کند. یک خوشه کامبوجی با 18 صفحه شروع به ارسال اطلاعات نادرست سیاسی بسیار مضر کرد و در چهار ماه در مجموع به 16 میلیون تعامل و 1.6 میلیون بیننده رسید. فیس بوک تمام 18 صفحه را در ماه مارس حذف کرد، اما خوشه های جدید همچنان در گردش بودند و سایرین باقی ماندند.

ریو می داند که این هنرمندان ویتنامی و کامبوجیایی برمه ای صحبت نمی کنند. آنها فرهنگ برمه یا سیاست این کشور را درک نمی کنند. نکته اصلی این است که آنها به آن نیاز ندارند. نه وقتی که وسایلشان را می دزدند.

ریو از آن زمان تعدادی از گروه‌های خصوصی فیسبوک و تلگرام کامبوج (با بیش از 3000 نفر) را پیدا کرده است، جایی که آنها ابزارها و نکاتی را در مورد بهترین استراتژی‌های کسب درآمد معامله می‌کنند. MIT Technology Review اسناد، تصاویر و ویدیوهایی را که جمع آوری کرده بود بررسی کرد و یک مترجم خمری را برای تفسیر ویدیوی آموزشی استخدام کرد و بینندگان را گام به گام از طریق گردش کار ClickBet راهنمایی کرد.

محتوا نشان می‌دهد که چگونه اپراتورهای کامبوج تحقیقاتی را در مورد محتوای با بهترین عملکرد در هر کشور جمع‌آوری می‌کنند و آن را برای وب‌سایت ClickBet خود می‌دزدند. یک پوشه Google Drive که با انجمن به اشتراک گذاشته شده است حاوی دوجین صفحه گسترده از پیوندها به محبوب ترین گروه های فیس بوک در 20 کشور از جمله ایالات متحده، بریتانیا، استرالیا، هند، فرانسه، آلمان، مکزیک و برزیل است.

ویدیوی آموزشی همچنین به شما نشان می دهد که چگونه ویروسی ترین ویدیوهای YouTube را به زبان های مختلف پیدا کنید و چگونه از ابزارهای خودکار برای تبدیل هر یک به مقاله برای سایت خود استفاده می کنند. ما 29 کانال یوتیوب را پیدا کردیم که اطلاعات نادرست سیاسی در مورد وضعیت سیاسی فعلی میانمار منتشر می کردند، به عنوان مثال، ClickBet در حال تبدیل به مقاله و توزیع مجدد برای مخاطبان جدید در فیس بوک بود.

یک کانال یوتیوب که اطلاعات نادرست سیاسی را در میانمار منتشر می کند. گوگل در نهایت آن را حذف کرد.

پس از اینکه توجه کانال را به خود جلب کردیم، YouTube همه آنها را به دلیل نقض دستورالعمل‌های انجمن خود خاتمه داد، که 7 مورد از آنها بخشی از یک عملیات تأثیر هماهنگ مربوط به میانمار بود. چوی خاطرنشان کرد که یوتیوب قبلاً تبلیغات روی تقریباً 2000 ویدیو در این کانال را متوقف کرده بود. او گفت: “ما به طور فعال نظارت می کنیم تا از تلاش بازیگران بد برای سوء استفاده از شبکه ما به نفع پلتفرم های ما جلوگیری کنیم.”

به دنبال آن ابزارهای دیگری وجود دارد که به یک ویدیوی از پیش ضبط شده اجازه می دهد تا به عنوان یک ویدیوی زنده فیس بوک جعلی ظاهر شود. یکی دیگر به صورت تصادفی جزئیات نمایه مردان ایالات متحده را تولید می کند، از جمله تصاویر، نام، تولد، شماره امنیت اجتماعی، شماره تلفن و آدرس، بنابراین ابزار دیگری می تواند با استفاده از برخی از این اطلاعات تعداد زیادی حساب فیس بوک جعلی ایجاد کند.

اکنون این کار آنقدر آسان شده است که بسیاری از هنرمندان کامبوجی به تنهایی کار می کنند. ریو آنها را کارآفرینان خرد می نامد. در موارد شدید، او دیده است که افراد 11000 حساب فیس بوک را به تنهایی مدیریت می کنند.

کارآفرینان خرد موفق به دیگران آموزش می دهند تا در جامعه خود همین کار را انجام دهند. او می گوید: “این بدتر خواهد شد.” هر کسی در جهان می‌تواند بر محیط اطلاعاتی شما تأثیر بگذارد بدون اینکه شما بدانید.»

[ad_2]

Walker Jimenez

طرفدار تلویزیون آزاد. علاقه مندان به سفر نرد وب. گیمر. علاقه مندان به الکل ارتباط دهنده. نینجا غذا. پیشگام آبجو.

تماس با ما