چگونه می توانم به یک کالای غیر اصل خریداری شده از دیجی کالا مراجعه کنم و آن را گزارش کنم؟ – زومیت

[ad_1]

فروشگاه دیجیکالا این امکان را برای خرده فروشان فراهم می کند تا محصولات خود را از طریق این پلتفرم به فروش برسانند. اما فروشندگان باید ابتدا مشخص کنند که کالا اصل است یا خیر. دیجی کالا از این ابزار نظارتی برای تشخیص دقیق موضوع استفاده می کند تا در صورت مشاهده مغایرت با آنچه فروشندگان اعلام می کنند، فروش کالاهای محقق نشده با اصل علامت گذاری شود.

با توجه به شرایط حاکم، بازار مملو از کالاهای غیرواقعی است و احتمالاً این کالاهای تقلبی هستند که با نام تجاری اصلی به فروش می رسند. بنابراین لازم است پس از کشف کالا به صورت دقیق و با استفاده از برخی از روش هایی که در مقاله به تعداد آن ها به عنوان شناسایی کالای اصلی یا محقق نشده خریداری شده از کالای دیجیتالی داده ایم، آن ها را بررسی کرد.

با این حال، اگر پس از بررسی دقیق، جعلی بودن کالا مشخص شد، باید بلافاصله به آن مراجعه کرده و آن را به صورت دیجیتالی گزارش دهید. گام به گام با ما همراه باشید تا با تکنیک های امروزی که از دیجیکالا آمده است آشنا شوید.

نحو به چیزی اشاره دارد که اصلی نیست

در مجموع پس از خرید هر کالایی از دیجی کالا، ظرف مدت هفت روز کالا به شما بازگردانده می شود و در این مدت می توانید به هر دلیلی به کالای خود مراجعه کنید. اگر مورد واقعی تشخیص داده شود، ممکن است بتوانید درخواست خود را در منطقه مرجع ثبت کنید. چندین راه وجود دارد که می توانید این کار را انجام دهید.

 • وب سایت دیجیکالا

. اکانت به صورت خودکار ایجاد شده است و طبق تصویر بالا قسمت import شده پیشنهاد می شود.

مراحل مراجعه به کالاهای غیر اصل در سایت دیجی کالا

. در قسمت Recommendations بر روی Delivery کلیک کنید و توصیه ای را که کالای اصلی را به بهترین شکل ممکن دریافت کرده است انتخاب کنید.

مراحل مراجعه به کالاهای غیر اصل در سایت دیجی کالا

. روی برنامه ارجاع کلیک کنید.

مراحل مراجعه به کالاهای غیر اصل در سایت دیجی کالا

. موردی را که قصد مراجعه به آن را دارید از لیست انتخاب کنید و روی Continue کلیک کنید.

مراحل مراجعه به کالاهای غیر اصل در سایت دیجی کالا

. در این صفحه اگر چند مورد از این محصول خریداری کرده اید، تعداد هر کالا را به تقلبی تغییر دهید و دلیل مرجع را ذکر کنید. ما حقیقت را کشف کردیم تغییر دهید، سپس به ارائه دلایل خود توضیحی برای نداشتن توضیح کامل از محصول ادامه دهید و تصویر یا سندی را برای موضوع ارسال کنید.

مراحل مراجعه به کالاهای غیر اصل در سایت دیجی کالا

. در این مرحله اگر بسته خود را به همراه پک درخواست می‌کنید، آدرسی را انتخاب کنید که بسته برای فرستنده شما ارسال می‌شود و ساعت و روز ارسال بسته به آدرس شما را انتخاب کنید و کالا را استعلام کنید. در غیر این صورت Send with Tipax یا Mail را انتخاب کنید و درخواست خود را ثبت کنید. لطفاً توجه داشته باشید که باید منتظر بمانید تا پیام تأیید شود و قبل از ادامه، برای فرستنده پست یا پست نکنید.

مراحل مراجعه به کالاهای غیر اصل در سایت دیجی کالا

 • نرم افزار دیجیتال است

از پایین صفحه وارد بخش دیجیتال شوید. در صفحه بعد از قسمت Recommendations گزینه Deliver را انتخاب کنید. از منوی بالای صفحه، برنامه مرجع را به طور کامل یا جزئی انتخاب کنید و مراحل زیر را در شماره 3 دنبال کنید.

مراحل مراجعه به تماس غیر اصلی در اپلیکیشن دیجیتال موبایل

پس از کشف کالا توسط دیجیکالا، معادل مبلغ کالا به خریدار پرداخت می شود.

اگر پس از گذشت هفت روز در برگشت مشخص شد که کالا تقلبی است، چگونه می توانیم به آن مراجعه کنیم؟

تشخیص هر چند وقت یک محصول دشوار است. مهلت هفت روزه برای آزمایش محصولی که بعداً تقلبی شناخته شد، منجر به از بین رفتن حقوق خریدار خواهد شد. اما پس از بزرگنمایی فروشگاه مذکور، مدت مراجعه کالاهای تقلبی به 3 روز افزایش یافت.

مشتریان این فرصت را دارند که اقلام تقلبی خریداری شده از دیجیکالا را به مدت 3 روز (3 ماه) ارجاع دهند.

با این حال، با در نظر گرفتن این استدلال، در حال حاضر امکان ثبت درخواست در حوزه عملیاتی وجود ندارد. برای این کار باید به صورت رسمی با کارشناسان دیجی کالا تماس گرفته و با ارائه مدرک و مدرک این موضوع را به اطلاع کارشناسان برسانید. برای دنبال کردن این لینک می توانید وارد لینک زیر شوید:

 • فرم تماس: به شکلی که سلف شما مطابق تصویر زیر موضوع است خدمات پس از فروش مشخصات فردی از جمله نام خانوادگی، ایمیل و شماره تماس را انتخاب کرده و سپس وارد کنید. سپس شماره توصیه را وارد کرده و در متن پیام دلیل بر عدم وجود کالا بیاورید. یک اسب فقیر بهتر از بی اسبی است یک عکس یا ویدیو اضافه کنید کامل. در پایان بر روی ثبت نام و ارسال کلیک کنید.

مخاطب

 • مخاطب: با اعداد با شماره 1-3 تماس بگیرید، شماره اولیه 2 و سپس شماره 3 را وارد کنید تا به سرویس خرده فروش متصل شود، سپس از شما درخواست می کنیم شماره توصیه را وارد کرده و منتظر پاسخ اپراتور باشید.
 • ایمیل بفرست: می توانید شکایات خود را به صورت کامل به سازمان دیجی مالا به آدرس [email protected] ارسال کنید. لطفا توجه داشته باشید که کلیه اطلاعات مهم اعم از مشخصات و اطلاعات فردی و تعداد توصیه ها در ایمیل ذکر شده است تا در اسرع وقت اقدامات لازم انجام شود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد آماده سازی گرامری لطفا به سایت خود و نحوه ارسال آن برگردید، حتما این صفحه را مطالعه کنید

از کجا می توانم یک شماره توصیه پیدا کنم؟

تعداد توصیه‌ها را می‌توانید از طریق بخش توصیه‌ها در سایت یا برنامه دیجیتال موبایل پیدا کنید. همچنین پس از ثبت توصیه از طریق مشتری، پیامی حاوی شماره توصیه برای شما ارسال می شود.

نکات مهم به ویژه در مورد کالاهای محقق نشده

اگر تقلبی بودن مدارک مستند به اندازه کافی ثابت شود، کشف خودکشی به شرح زیر است:

 • دیجی کالا موظف است پیگیری های لازم به ویژه پیگیری موارد غیر واقعی را انجام دهد تا موضوع را جدی بگیرد.
 • هر تصویر یا سندی که ممکن است تقلبی باشد نشان دهنده یک محصول است یا تشخیص آن را آسان‌تر می‌کند، حتماً فرم‌های تماس یا ایمیل را همراه داشته باشید.
 • حتما با دیجیکالا تماس بگیرید و نارضایتی خود را به طور کامل از آنها اعلام کنید.
 • اگر مهلت استرداد کالا هفت روز باشد، استرداد حق بدون قید و شرط و شرط کالا غیرواقعی است.
 • اگر درخواست را نپذیرفتید، با یک شاکی تماس بگیرید یا شکایت خود را در قالب یک ایمیل یا حساب قتل عمد به صورت دیجیتالی در شبکه های اجتماعی ارسال کنید.
 • در صورتی که دیجیکالا از عدم تمایل به پذیرش آن شکایت کرد یا به آن پاسخ نداد، آن را با ما در میان بگذارید.
مقالات مرتبط:

گزارش نحوی تماس غیراصلی به دیجیتال

علاوه بر اقداماتی که باید برای رسیدگی خاص به موارد محقق نشده انجام شود، گزارش آن به دیجیکالا. چندین راه وجود دارد که می توانید این کار را انجام دهید. همچنین می توانید به این موضوع در قسمت نظرات مراجعه کنید و همچنین مدارک تماس خود را برای فرم دیجیتال ارسال کنید. روشی که خود دیجیکالا پیشنهاد استفاده از “گزارش مشخصات نادرست” را در مورد کالا داد این است که علامت اصلی نیست بلکه تقلبی است یا برعکس.

به ویژه، لازم نیست کالاهایی را که باید خریداری کرده اید گزارش دهید. هر کاربر می تواند یک تصویر مشکوک را در تصویر یا محصول فنی تشخیص دهد و فروشنده دیجیتال را در مورد موضوع به فروشندگانی که بر اساس نظارت عمل می کنند مطلع کند. در داخل این تصویر مطابق تصویر صفحه محصول به صورت دیجیتالی و در زیر نوار لغزنده محصول نمایش داده می شود. گزارش اطلاعات نادرست روی Continue کلیک کنید کالاها غیر واقعی هستند کلیک کنید، بنویسید و توضیحات خود را ارسال کنید.

گزارش کالاهای غیر ضروری به دیجیتال

تیم نظارت پس از بررسی گزارش، در ابتدا مبنی بر وصول یا رد ادعای مذکور، پیامی مبنی بر واقعی بودن ادعا برای کاربر ارسال کرد و در صورت اثبات تخلف از جرم طبقه بندی شده، فروشنده کالای معوق معامله خواهد کرد. با فروشنده البته شرایط درمان و جریمه هر از چند گاهی متفاوت خواهد بود.

[ad_2]

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم