چگونه نان پانرا با کووید، بازار کار، تورم و موارد دیگر ارتباط برقرار می کند

در حالی که Panera Bread اغلب در مراکز خرید در کنار سایر رستوران های فست فود قرار دارد، این شرکت مدت هاست که در استفاده از با کیفیت ترین مواد اولیه و تبلیغ گزینه های سالم پیشگام بوده است. این یکی از اولین شرکت‌هایی بود که تعدادی کالری به منوهای خود اضافه کرد و بیش از 150 مورد از جمله شربت ذرت با فروکتوز بالا و آسپارتام را که نمی‌توانید در دستور پخت‌هایش استفاده کنید، “بدون منو” دارد. .

Niren Chowdhury، مدیرعامل این شرکت از سال 2019، کار خود را با شرکت هایی با همان تمرکز انجام نداده است. او 23 سال را با یام برندز گذراند و زنجیره‌های فست فود مانند KFC را در زادگاهش هند تأسیس کرد، سپس به مدت شش سال مدیر ارشد اجرایی در Krispy Kreme بود تا اینکه به Panera ملحق شد که شامل Caribou Coffee و Einstein Bagels نیز می‌شود.

اما از زمان روی کار آمدن آقای چودری، این ماموریت را پذیرفت و پانرا را تحت فشار قرار داد تا راه هایی برای کمک به مبارزه با تغییرات آب و هوایی بیابد. این شرکت تجزیه و تحلیلی انجام داده است تا بفهمد کدام یک از مواد تشکیل دهنده آن بیشترین تأثیر را بر آب و هوا داشته است و در تلاش است تا از محصولات پایدارتر استفاده کند. انرژی تجدیدپذیر بیشتری را برای عملیات شرکت فراهم می کند. من متعهد شده ام که تا سال 2050 کربن منفی شوم. شروع کردم به فاش کردن میزان مصرف کربن هر یک از موارد موجود در لیست.

آقای چودری گفت: «25 تا 30 درصد انتشار گازهای گلخانه ای از مواد غذایی ناشی می شود. ما به عنوان یک صنعت به مشکل کمک زیادی می کنیم، بنابراین ما به عنوان یک صنعت غذایی باید کاری در مورد آن انجام دهیم.»

این مصاحبه برای وضوح کوتاه شده و ویرایش شده است.


دوران کودکی شما در هند چه تاثیری بر روی کار شما در طول سال ها داشته است؟

هند کشور روح من است و به نوعی به من شکل داده و قلبم را سخت کرده است. فلسفه من این است که بهترین راه برای تمرین معنویت این است که فقط یک انسان خوب باشیم و انسان خوب بودن بهترین شکل دین است. این به این معنی است که روی اقدامات خود تمرکز کنید و در نتیجه گرفتار نشوید. اگر در هدف صداقت وجود داشته باشد، نتیجه صحیح حاصل می شود. این واقعاً در رشد من شکل گرفت.

رابطه شما با غذا در طول مدتی که در رستوران هستید چگونه تغییر کرده است؟

غذا یک بیان احساسی و یک تجربه زندگی است. این تبدیل به یک کاتالیزور برای گرد هم آوردن مردم و ایجاد خاطرات فوق العاده می شود.

من 30 سال است که در تجارت رستوران هستم و همیشه به سمت مارک های باکیفیت کشیده شده ام که در دسته بندی های خود پیشتاز هستند و بر انجام کارهای سخت برای دنبال کردن ارزش های اصلی خود متمرکز هستند. آنچه برای من مهم است این است که آنها نشان دهنده بالاترین کیفیت بیان کاری هستند که می توانند در بخش های مربوطه انجام دهند.

آیا فکر می‌کنید که گسترش جهانی رژیم غذایی آمریکایی تأثیر مخربی بر سلامت جهانی به طور کلی داشته است؟

در بازارهای در حال توسعه و کشوری مانند هند، که در آن خرده‌فروشی منظم مواد غذایی وجود ندارد، فرصت بزرگی برای ایجاد تجربه‌های غذایی با کیفیت بالا و سازگار برای توده‌ها وجود دارد. این فقط وجود ندارد. یکی دیگر از تأثیرات چند برابری بهبود بخش پشتی زنجیره تامین، ایجاد مشاغل بیشتر و فرصت های آموزشی بیشتر برای جوانان است. بنابراین فکر می‌کنم که نقش بسیار ویژه و نهایی دارد.

البته، برندها باید مسئولیت پذیر باشند، برنامه تاثیرگذاری داشته باشند، به جوامع خدمت کنند، مسئولیت پذیر باشند و چیزهایی مانند رژیم غذایی، محیط زیست و غیره را هدایت کنند. اگر در آن جهت حرکت نکنید، ماندگاری محدودی خواهید داشت.

و آیا فکر می کنید ورود رستوران های زنجیره ای برای سلامتی، رژیم غذایی، آشپزی و فرهنگ هند به ویژه چیز خوبی بود؟

بدون تردید می گویم بله. بستگی به این دارد که این برندهای جهانی چگونه ظاهر شوند، اما آنهایی که با احترام زیادی برای جوامع محلی، فرهنگ محلی به وجود می آیند و پل ارتباطی با کشور میزبان محلی ایجاد می کنند، موفق خواهند بود، زیرا شما به نیاز مصرف کننده پاسخ می دهید. در کشوری مانند هند تأثیرات چند برابری مهم دیگری برای کل اقتصاد وجود دارد. پس حتما میگم

Panera به خوبی در دسته فست فود یا فست فود قرار نمی گیرد. تفاوت این شرکت با سایر رستوران های زنجیره ای را چگونه توضیح می دهید؟

ما می خواهیم به دلیل کیفیت مواد تشکیل دهنده خود، این جهان را شادتر و سالم تر کنیم. نحوه سرو غذا برای شما هم خوب و خوب است و از خوردن احساس خوبی دارید.

تعداد زیادی بانرا در خارج از مراکز عمده شهری وجود دارد. آیا متوجه می‌شوید که آنچه که من توضیح دادم – غذایی که برای شما مفید است و مواد اولیه تازه – چیزی است که اکنون واقعاً برای مخاطبان ملی اجرا می‌شود؟

بی شک. به ویژه با تثبیت بیماری همه گیر، این به یک انتظار کلیدی برای مصرف کنندگانی که بیرون غذا می خورند تبدیل شده است. مصرف کنندگان در مورد آنچه در بدن خود می گذارند و همچنین در مورد تأثیر غذایشان بر محیط اطراف ما و سیاره زمین آگاه تر می شوند.

ده سال پیش، ما اولین برندی بودیم که ارزش حرارتی غذای خود را شفاف کردیم و سپس همه افراد دیگر از آن پیروی کردند. اخیراً، ما اولین برندی بودیم که ردپای کربن مواد غذایی خود را شفاف کردیم و امیدواریم دیگران نیز از آن پیروی کنند.

چگونه می‌خواهید غذایی را که مردم میل می‌کنند درست کنید که در واقع هنوز سالم باشد و حاوی مواد خوب باشد؟ این دو اولویت اغلب با یکدیگر در تضاد بوده اند.

ما تعهد عمیق و محکمی نسبت به کیفیت موادی که استفاده می کنیم داریم و هرگز در آینده از آن دور نمی شویم. بنابراین هر کاری که ما انجام می دهیم باید تمیز باشد، باید معتبر باشد، باید مسئولیت پذیر باشد، باید شفاف باشد، باید با ارزش های مواد اولیه با بالاترین کیفیت مطابقت داشته باشد. این هرگز تغییر نخواهد کرد.

این کار آسانی نیست. اما ما فکر می‌کنیم که می‌توانیم آن را انجام دهیم، و اینجاست که تردید داریم، زیرا این یک ایده بزرگ است. مردم دیگر نیازی به سازش ندارند. بدون امتیازات کاذب

پشت برچسب گذاری اثر انگشت کربنی آیتم های منو چیست؟ من نمی توانم تصور کنم که بسیاری از مشتریان در مورد آن سؤال کنند.

من واقعاً فکر می کنم تغییرات آب و هوایی بزرگترین تهدیدی است که همه ما با آن روبرو هستیم. و من فکر می کنم ما نمی توانیم انتظار داشته باشیم که دولت ها و مردم اطراف ما مشکل را حل کنند. و من فکر می کنم زمان آن فرا رسیده است که همه رهبران شرکت ها و شرکت ها این طرز فکر را بپذیرند و بسیاری از آنها نیز همین کار را می کنند. اینگونه است که ما شروع به پیشرفت معنادار می کنیم. نه اینکه از کسی انتظار داشته باشیم که بیاید و چوب جادو را تکان دهد و به نحوی آن را بهتر کند.

همه ما می دانیم که پشت اهداف توافق پاریس هستیم. زمان ما در حال اتمام است و این یک چالش بزرگ است. به همین دلیل است که فکر می کنیم اگر شرکتی مانند ما در این زمینه پیشتاز نباشد، اشتباه است.

آیا اصلاً تأثیرات تغییرات آب و هوایی بر تجارت را دیده اید؟

این به وضوح یک باد مخالف و یک خطر است. این چیزی است که ما به دقت در سمت زنجیره تامین نظارت می کنیم، زیرا ما بالاترین کیفیت را داریم. بنابراین من فکر می کنم تاثیر تغییرات آب و هوایی بر محصولات و برداشت قطعا یک تهدید قریب الوقوع است. این به روش هایی آشکار می شود که نمی توان تصور کرد.

شرکت چگونه با بازار کار فشرده کنار می آید؟

جنگ برای استعدادها یک باد مخالف و یک چالش برای صنعت خواهد بود. اما من فکر می کنم یک عنصر ساختاری در آن با پیشرفت شما وجود دارد، به خصوص در فضای رستوران. با توجه به گزینه های دیگری که مردم به دنبال آن هستند، مانند اقتصاد شغلی موقت یا کارآفرین شدن، استخدام رهبران با کیفیت در کسب و کار رستوران سخت تر خواهد شد. مردم دوباره ارزیابی می کنند و می پرسند: “من می خواهم زندگی خود را چگونه بگذرانم و چگونه ظاهر شوم؟”

ما سرمایه گذاری زیادی در ظرفیت سازی، آموزش، حفظ و شناسایی کرده ایم. اما بزرگترین چالش بلندمدت این است که چگونه افراد بیشتری را به سمت کسب و کار رستوران جذب کنیم؟ و سپس در آن، چگونه Panera به کارفرمای انتخابی شماره 1 شما تبدیل می شود؟

آیا اختلالات زنجیره تأمین بر تجارت تأثیر گذاشته است؟

مطمئناً اختلال قابل توجهی در سمت عرضه وجود دارد. درباره اون هیچ شکی نیست. این به نوبه خود منجر به تورم و هر چیز دیگری می شود. ما تامین‌کنندگان استراتژیک زیادی برای ما کار می‌کنند و به لطف ماهیت طولانی مدت قراردادهایمان، توانسته‌ایم کمبودهای زنجیره تامین را در همه‌گیری به خوبی پشت سر بگذاریم، به جز مواردی مانند بسته‌بندی که بسیار خوب بوده است. دمدمی مزاج. همچنین، قرار است خریدهای ما کاملاً در داخل ایالات متحده باشد، بنابراین با توجه به آشفتگی جهانی، نوسانات کمتری وجود دارد. بنابراین من مطمئن هستم که با بازگشت زنجیره تامین به حالت عادی، شاهد کاهش بخشی از مولفه تورم خواهیم بود.

فقط دستمزد چطور؟ برخی از حقوق اولیه برای کارگران پایه هنوز نزدیک به حداقل دستمزد است.

برای کارگران خط مقدم، فلسفه ما این است که می خواهیم بالاتر از رقابت محلی باشیم. بنابراین محیط رقابتی محلی هر چه باشد، ما می‌خواهیم بهتر از آنچه در خارج وجود دارد باشیم و بر این اساس رقابت کنیم. اما ما بین فرهنگ خود، فرصت های رشد و آموزش خود تفاوت قائل خواهیم شد. زیرا محدود به معاملات مالی نیست. این بیشتر از آن است. نحوه برخورد با آن، احترام به آن، نحوه رشد آن، آنچه که نام تجاری نشان می دهد، مواردی مانند دستور کار نفوذ است. مردم می خواهند برای شرکت هایی کار کنند که طرفدار چیزی هستند و معنی دارند.

Sam Mcknight

دانشجوی آماتور. مجموع ماون سفر. کارشناس مواد غذایی بیکن نرد. کارآفرین. فن آبجو. عاشق فرهنگ پاپ

تماس با ما