چگونه کاربران توهین آمیز را در دیوار چت گزارش می کنید؟

با گسترش فناوری، شرکت ها در حال دیجیتالی شدن هستند و روزانه میلیون ها تراکنش در شرکت ها به خصوص پلتفرم هایی که بستری برای تراکنش های فضای مجازی ایجاد کرده اند، انجام می شود. کاربران و خود پلتفرم ها از طریق خرید و فروش به دنبال تجربه خوبی در این پلتفرم ها هستند.

این فضا علاوه بر افزایش رضایت و درآمد کاربران، با ایجاد محیطی امن برای معاملات روزانه خریداران و فروشندگان لذت بیشتری خواهد داشت. با گسترش تکنولوژی و با توجه به فضای مجازی، صاحبان پلتفرم‌ها و شرکت‌ها ترجیح داده‌اند از ابزاری برای گفت‌وگو بین خریداران و فروشندگان استفاده کنند که نیازی به تماس حضوری یا مکالمه تلفنی نداشته باشد. به همین دلیل استفاده از ابزار چت در نرم افزار این پلتفرم ها از جمله دیوار گنجانده شده است.

695 میلیون مکالمه متنی

استفاده از ابزار چت دیواری مزایای زیادی دارد. معمولاً تبلیغ کنندگان روی دیوار باید شماره تلفن خود را ثبت کنند و این شماره تماس قابل نمایش است. در این بین برخی از کاربران با هدف ایجاد مشکل با این شماره ها تماس می گیرند. علاوه بر مزایای مختلف، امکان چت از طریق چت می تواند تا حد زیادی از اختلالات احتمالی جلوگیری کند.

چت روی پلتفرم برای ارتباط تراکنشی است و فضایی برای ارتباط خصوصی و شخصی نیست. اما اگرچه سکوی دیواری همه شرایط را برای برقراری گفت‌وگو بین خریداران و فروشندگان فراهم می‌کند، اما کارها همیشه آنطور که می‌خواهید پیش نمی‌رود، زیرا برخی از کاربران غیرواقعی (که قصد معامله ندارند) در مواقعی در سکوها سرگردان هستند و هدفشان ایجاد رفتارهای آزاردهنده و آزاردهنده است. آزار و اذیت . البته در صورت مشاهده کارشناسان فایروال و مانیتورها یا گزارشات کاربران با آنها برخورد می شود.

در واقع، بخش نظارت می تواند به سرعت کاربران متخلف را با استفاده از الگوریتم های هوشمندی که در ابزار چت قرار داده اند شناسایی کند. پس از شناسایی، تبلیغ حذف می شود و کاربر به طور موقت یا دائم تعلیق یا ممنوع می شود.

طبق آخرین آمار درج شده بر روی دیوار، روزانه بیش از هزار شماره مسدود می شود. در سال 1400، بیش از 695 میلیون مکالمه متنی روی دیوار انجام شد که 8 درصد بیشتر از سال 1999 است. در همان سال، بیش از 769000 کاربر به طور موقت از سرویس چت خود به حالت تعلیق در آمدند یا از سرویس چت خود محروم شدند که در مقایسه با این رقم بیش از دو برابر است. 1999. این تغییر در آمار به دلیل نظارت هوشمند برای ارائه فضای امن تر سکوی دیواری است.

دیوار همیشه به دنبال فضای گفتگوی امن است به همین دلیل دیوار یکی از قدرتمندترین ابزارها برای ایجاد امنیت و نظارت را فراهم کرده است. برای تیم Wall مهم است که کاربران مکالمات مشکل دار را گزارش کنند زیرا تنها با مشارکت همه کاربرانی که از ابزار چت استفاده می کنند می توانیم محیط امن تری را فراهم کنیم.

چگونه یک مکالمه نامناسب را گزارش می کنید؟

به عنوان مثال، تبلیغ کننده در چت با بیننده صحبت می کند. هنگامی که در حین مکالمه مشکلی پیش می آید و با یکی از رفتارهای نادرست مانند آزار و اذیت، تبلیغات، پیام های اسپم، پیام های غیرمعامله، تراکنش های غیرقانونی، آزار و اذیت، توهین، تهدید، فحاشی، فعالیت های غیراخلاقی و غیره مواجه می شوید، کاربر می تواند این رفتار را به مقامات دیوار گزارش دهید. برای گزارش کافی است بر روی گزینه تنظیمات چت بین خود و کاربر دیگر کلیک کنید، سپس بسته به کلاهبرداری، رفتار غیراخلاقی، ارائه اطلاعات نادرست یا هر رفتار غیرعادی دیگری روی گزینه گزارش و مسدود کردن کلیک کنید. ، می توانید یکی از گزینه ها را انتخاب کنید. آهسته با این کار مقامات دیوار با بررسی گزارش و اطلاع کاربر از نتیجه، حساب کاربری یا امکان چت او را می بندند. این جریمه به نوع و میزان تخلفات کاربر متخلف بستگی دارد و می تواند منجر به معلق ماندن دائمی کاربر از دیوار شود.

یکی دیگر از ویژگی های دیوار چت پستچی است. وقتی دیوار حاوی کلمه، نامه یا پیام کاربر باشد، پیام خود را در پیامی منتقل می کند که رنگ صفحه گفتگو همیشه با بقیه چت ها متفاوت است. بنابراین، هنگام استفاده از ابزار چت، کاربر باید مراقب کلاهبردارانی باشد که ممکن است پیوندی برای خالی کردن حساب خود ارسال کنند. این کلاهبرداران معمولاً خود را به عنوان دیوار نشان می دهند، اگر دیوار فقط با پستچی ارتباط برقرار کند. با این حال، در صورت مواجهه با چنین شرایطی، حتما باید به تیم دیوار اطلاع دهند.

چگونه کاربران توهین آمیز را در دیوار چت گزارش می کنید؟

چگونه چت را فعال کنیم

برخی از تبلیغ کنندگان و بینندگان ممکن است هنوز ندانند چگونه از ابزار چت استفاده کنند. برای استفاده از قابلیت چت دیواری، کاربران می توانند از منوی پایین صفحه وارد قسمت Chats شوند. هنگام ورود به قسمت چت برای اولین بار باید شماره تماس خود را وارد کنند تا سایت دیوار کد تاییدیه را از طریق پیامک برای کاربر ارسال کند. در تبلیغاتی که قابلیت چت فعال است، پرچم چت یا نماد پیام روی تبلیغ ظاهر می شود. با ورود به این صفحه تبلیغات می توانید از گزینه چت برای چت با تبلیغ کننده در داخل اپلیکیشن دیوار استفاده کنید. با ورود به قسمت چت می توانید لیست چت ها را مشاهده کنید. مکالمات مشاهده شده با برچسب “تبلیغ من” به تبلیغاتی که کاربر روی دیوار پست می کند پیوند داده می شود و سایر کاربران چت را برای برقراری ارتباط با تبلیغ کننده شروع می کنند. همچنین در صورتی که شخص دیگری در مورد آگهی با ایشان صحبت کرده باشد و آگهی درخواستی حذف شده باشد، کلمه «حذف شده» در قسمت چت کاربر درج می شود.

می توانید شماره تماس خود را پنهان کنید!

در برنامه دیوار، آگهی دهنده می تواند برای ارتباط با متقاضیانی که قصد خرید دارند، شماره تماس خود را در آگهی قرار دهد. اگر کاربر دوست ندارد شماره وی نمایش داده شود، پس از ثبت آگهی، می تواند چت را فعال کرده و گزینه پنهان کردن شماره تلفن را انتخاب کند. برای این کار ابتدا باید چک باکس “Enable wall chat option” را در صفحه مدیریت تبلیغات فعال کنید. پس از انجام این کار، تبلیغات با برچسب چت یا نماد پیام در لیست تبلیغات به همه کاربران نشان داده می شود. گزینه چت با تبلیغ کننده در قسمت تماس به کاربر پیشنهاد می شود. با استفاده از این گزینه، کاربران می توانند شماره تماس تبلیغ کننده را ببینند و با چت یا تلفن ارتباط برقرار کنند. در صورتی که کاربر به هر دلیلی تمایلی به نمایش شماره در آگهی نداشته باشد، باید گزینه «عدم نمایش شماره تلفن در آگهی» را انتخاب کند. با انتخاب این گزینه شماره نمایش داده نمی شود و کاربران فقط می توانند از طریق چت روی دیوار با کاربران تماس بگیرند. به این ترتیب، تبلیغ‌کننده می‌تواند از اختلالات احتمالی در تماس‌ها، پیام‌های متنی و شبکه‌های اجتماعی دور بماند.

می توانید عکس، صدا و مکان را در چت روی دیوار ارسال کنید!

ابزار چت پلتفرم دیوار تنها به مکالمه متنی ختم نمی شود، امکان ارسال پیام صوتی، عکس، موقعیت مکانی برای کاربران وجود دارد و حتی به زودی پخش ویدئو نیز به چت اضافه خواهد شد. کاربرانی که به دنبال خرید و فروش مطمئن در محیطی آرام و بدون مزاحمت هستند، مکالمه را در ابزار چت داخل پلت فرم دیواری انجام دهند و این مکالمه را به خارج از این فضا نبرند، زیرا در صورت مشاهده هرگونه تخلفی مانند کلاهبرداری باعث می شود. ناراحتی، رفتار مخرب و… این پلتفرم چت ها را با استفاده از الگوریتم های هوشمند نظارت می کند و کاربر متخلف را می توان شناسایی کرد. بنابراین تبلیغ کنندگان و بینندگان تبلیغات باید در این زمینه فعالیت کنند تا تخلفات احتمالی قابل پیگیری باشد.

اگر کاربر در چت روی دیوار با اختلال مواجه شود، می تواند خیلی راحت و سریع تخلف را به دیوار گزارش دهد. در صورت گزارش تخلف، کاربر از 1 تا 30 روز یا برای همیشه محروم می شود. این امکان در مکالمات تلفنی وجود ندارد.

تجربیات کاربر

اما تجربه کاربران از استفاده از ویجت چت دیواری چگونه است؟ امیرعلی هدایتی یکی از آگهی دهندگان روی دیوار است. هدایتی می‌گوید: «از آنجایی که معمولاً آگهی‌هایی را که با موبایلم از محل کارم ارسال می‌کنم چک می‌کنم، نمی‌خواهم همکارانم از کارم باخبر شوند؛ بنابراین برای ارتباط با خریداران، ابزار چت را فعال کردم و شماره موبایلم را مخفی کردم. من از این کار راضی هستم و می توانم در زمان استراحت به تبلیغات بینندگان یا مشتریان پاسخ دهم. البته او تجربه تلخی هم از یک هکر چت روی پلتفرم دیوار داشت. هدایتی در این باره می‌گوید: شخصی از طریق اپلیکیشن چت روی دیوار پیام داد و من فکر کردم تبلیغ است، اما حرف‌های نامربوط و حتی توهین‌آمیز می‌زند، نه تنها به اداره تخلفات چت گزارش دادم، بلکه دنبال کردم. با شکایت قانونی از آن شخص.»

البته بسیاری از کاربران با وجود مواجه شدن با مکالمات مخرب، به سادگی از کنار آن ها می گذرند و در هنگام صحبت با آن ها دلایل مختلفی را بیان می کنند. سحر رمضانی می گوید: من کاربری هستم که دوست نداشتم شماره ام به دست کسی بیفتد و حوصله پاسخگویی به صحبت های پشت سر هم کاربرانی که معمولاً خریدار واقعی نیستند را نداشتم. ابزار چت را با استفاده از قابلیت پوشاندن شماره تلفن فعال کردم و می افزاید: «البته در محیط چت هولیگان ها و کلاهبرداران وجود دارند. من شخصاً رفتارهای مخربی را در این مکان تجربه کرده‌ام، اما سعی کرده‌ام تا حد امکان آن را به تیم Wall Watch گزارش دهم.»

مریم کبری یکی از آگهی دهندگان روی دیوار است. وی همچنین مورد آزار و اذیت برخی از کاربران تلفنی قرار گرفت و به توصیه دوستانش ابزار چت را فعال و شماره موبایل خود را مخفی کرد. اما گهگاه با رفتارهای خرابکارانه در چت مواجه می شد اما از آنجایی که به صورت چت بود، نیازی به گزارش آن نمی دید.

دلیل عدم گزارش این کاربر به این دلیل بود که نمی دانستیم چنین امکانی در قسمت مانیتورینگ سکوی دیوار وجود دارد. به همین دلیل او معتقد است که وال باید کاربران را بیشتر در این زمینه آگاه کند و این اطمینان را بدهد که اگر از چنین احتمالی اطلاع داشت و قابل پیگیری بود، این رفتار مخرب را گزارش می کرد.

البته برخی از کاربران یا چیزی در مورد گزارش تیم نظارت بر دیوار نمی دانند یا با بی دقتی گزارش تخلفات چت کاربران را نادیده می گیرند. برخی از کاربران حتی مکالمات خود را خارج از ابزار چت دیواری انجام می دهند که خطراتی را برای آنها به همراه دارد و نه تنها امنیت آنها را به خطر می اندازد بلکه پیگیری، شکایت و غیره را غیرممکن می کند. در واقع، کاربران دیوار نباید کوچکترین رفتار آزاردهنده را نادیده بگیرند.

رضایت مشتری اولویت اول است

شرکت های آنلاین باید انتظارات فنی لازم را در محصولی که ارائه می دهند برای جلوگیری از انواع تخلفات و اتفاقات ناخوشایند قرار دهند و پس از تخلف پیگیری کنند. حقیقت این است که این اقدام به نفع پلتفرم ها و شرکت ها است. به همین دلیل، اولویت اول دیوار افزایش استراتژیک اعتماد کاربران است. افزایش تعداد کاربرانی که به دیوار مراجعه می‌کنند نشان می‌دهد که کاربران به دیوار اعتماد دارند و برای انجام تراکنش‌ها از سوی قانون و بستر حمایت می‌شوند. اعتماد بیشتر منجر به استفاده بیشتر از محصول می شود و از طرف دیگر رضایت کاربر منجر به درآمد بیشتر پلتفرم می شود. پلتفرم های آنلاین تا حد زیادی از سلامت محیط کسب و کار بهره می برند و حتی برای ایجاد محیطی سالم نیز نیازی به الزامات قانونی نیست. خود پلتفرم ها باید این شرایط را در اختیار کاربران قرار دهند. اگر کسب و کار آنلاین دارای قابلیتی است که به کاربر کمک می کند، پس کاربر باید مفید بودن این ویژگی را درک کند.بنابراین ابزار چت دیوار این اطمینان و آرامش را به مشتری می دهد که همیشه یک همراه قابل اعتماد و پشتیبانی قوی از سوی خود دارد.

Nylah Rasmussen

قادر به تایپ با دستکش بوکس نیست. گیک الکل. دانشجوی بی عذرخواهی ایجاد کننده. کاوشگر بسیار جذاب تلویزیون نینجا. علاقه مند به وب معمولی معتاد آبجو

تماس با ما