ژاوی نیامد و با آزمون سختی روبرو شد

[ad_1]

به گزارش “ورزش سه”، پس از اینکه اسپانیول یک سال را در لیگ دسته دوم اسپانیا سپری کرد، امسال نیز بار دیگر شاهد دربی کاتالونیا خواهیم بود؛ جایی که تیم های 17 امتیازی بارسلونا و اسپانیول به مصاف هم می روند، یکی از تاریخی ترین تورنمنت های فوتبال اسپانیا در ورزشگاه جی نوکمپ برگزار می شود.

این مسابقه از زمان تشکیل لیگ اسپانیا در سال 1929، به استثنای پنج فصل، به طور مداوم در لالیگا برگزار شده است. اما فصل گذشته یکی از معدود مواردی بود که ما شاهد مسابقه ای بین دو تیم نبودیم زیرا اسپانیول در لالیگا حضور نداشت.

هیچ باشگاهی در تاریخ اسپانیول وجود ندارد که بیشتر از بارسلونا بازی کرده باشد. این صد و هفتاد و سومین بازی آنها در لیگ امشب برابر بارسلونا است. البته آمار کشمکش های دو تیم به نفع بارسلونا قابل توجه است چرا که آنها 100 بار در دربی کاتالونیا پیروز شده اند و اسپانیول در 34 برد و 38 تساوی دو تیم را کسب کرده است.

هواداران اسپانیول از پیروزی در دربی ناامید هستند، زیرا آنها در هیچ یک از 22 بازی اخیر لیگ بین دو تیم طعم پیروزی را نچشیده اند. بارسلونا 17 برد و 5 تساوی کسب کرده است. در واقع، پس از پیروزی 2-1 در 9 اردو در سال 2009، اسپانیول نتوانست سه امتیاز مقابل بارسلونا را کسب کند. اتفاق عجیبی در اولین فصل حضور پپ گواردیولا روی نیمکت بارسا رخ داد و حالا او راه مربی سابق خود را در ژاوی بلوگرانا دنبال می کند.

این اولین دیداری است که این بازیکن 41 ساله هدایت بارسلونا را بر عهده دارد که قطعا آزمون آسانی نخواهد بود. همانطور که گفته شد، هر دو تیم برابر هستند و بارسلونا به دلیل رکورد تاریخی خود به دنبال پیروزی در این بازی است که می تواند آنها را به کورس قهرمانی بازگرداند، در حالی که اسپانیول مانند همیشه می تواند شانس قهرمانی حریف خود را هدف قرار دهد. رفته.

اسپانیول شروع خوبی در این فصل داشته و در واقع به روند عالی خود که با لیگ دسته دوم فوتبال اسپانیا آغاز شده است، ادامه داده است. همچنین اکثر بازیکنان اسپانیول در فصل گذشته در ترکیب ماندند و به همین دلیل کیفیت قابل قبولی دارند و با ستارگانی مانند سرگئی داردر، یانگ هررا، آدریان آمباربا و رائل دی توماس تیم قابل احترامی تشکیل داده اند.

فقط کریم بنزما در این فصل لالیگا بیشتر از رال دی توماس گل زده است. همچنین جالب است بدانید که ستاره اسپانیایی اخیرا اولین بازی خود را برای تیم ملی کشورش انجام داد. دیتوماس در 5 بازی اخیر خود مقابل رئال مادرید 5 گل به ثمر رسانده است.

از سوی دیگر، بارسلونا در نقاط مختلف جهان ستاره هایی را ساخته است، اما در اوایل فصل برای کسب نتایج خوب تلاش کرد که در نهایت منجر به اخراج رونالد کامن شد. از طرفی این دیدار با توجه به مصدومیت بسیاری از بازیکنان بارسلونا می تواند برای آنها سخت باشد.

دو دربی هیجان انگیز فصل 20-2019 برای بارسلونا آسان نبود. اسپانیول در آن فصل مشکل داشت اما در نهایت نتوانست از اخراج جلوگیری کند. در اولین بازی فصل، وو لی در دقیقه 87 بازی را به تساوی کشاند و نتیجه را 2-2 کرد. در دیگر بازی فصل، بارسلونا با یک گل زیر نظر کیک اشتاین پیروز شد، در حالی که در نیمه دوم هر دو تیم 10 نفره بودند. اسپانیول در آن بازی فرصت تساوی داشت، اما در نهایت نتوانست به سقوط سقوط کند.

آخرین بازی بارسلونا و اسپانیول در ابتدای شیوع ویروس کرونا برگزار شد و به همین دلیل هیچ هواداری در ورزشگاه حضور نداشت. بنابراین، دربی آخر هفته با هواداران در ناین کمپ از مارس 2019 اولین دربی بارسلونا خواهد بود. انتظار می رود بسیاری از هواداران این دیدار را از نزدیک تماشا کنند، به خصوص که ژاوی برای اولین بار روی نیمکت بارسا می نشیند.

کاپیتان سابق بارسلونا به دنبال این است که ایده های خود را به سرعت عملی کند. او دوران حرفه ای خود را در لیگ ستارگان قطر و باشگاه السعد انجام داد و اکنون به بارسلونا بازگشته است. کسی که در طول لالیگا 505 بار برای بارسا بازی کرد.

ویسنته مورنو سرمربی اسپانیول تنها چند سال از ژاوی بزرگتر است، اما تجربه زیادی در لالیگا دارد و پیش از این دو بار در مایورکا با باریا بازی کرده و دو شکست را متحمل شده است. با این حال، این اولین دربی مورنو مقابل بارسلونا خواهد بود و او به دنبال پیروزی در یک مسابقه شطرنج با ژاوی است. دو نفری که یک بار در روزهای بازی و زمانی که مورنو در خرز بود با هم بازی کردند.

محتوای ورزشی اختصاصی با همکاری رسمی لالیگا
این محتوا توسط LaLiga با مشارکت ورزش3 ارائه شده است

[ad_2]


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم