کاخ سفید می گوید سیاست کووید-19 علیرغم اظهارات بایدن مبنی بر اینکه “اپیدمی به پایان رسیده است” بدون تغییر باقی می ماند | سی ان ان سیاستCNN

دولت بایدن اظهارات پرزیدنت جو بایدن مبنی بر پایان یافتن همه‌گیری ویروس کرونا را بسیار کم اهمیت جلوه می‌دهد و نشان می‌دهد که اظهارات وی نشان‌دهنده تداوم نگرش کاخ سفید نسبت به همه‌گیری در چند ماه گذشته است.

اپیدمی تمام شده است. ما هنوز با کووید مشکل داریم. ما هنوز در حال انجام کارهای زیادی روی آن هستیم. بایدن در مصاحبه ای با “60 دقیقه” شبکه سی بی اس که یکشنبه پخش شد، گفت که این – اما همه گیری تمام شده است. مقامات گفتند که این اظهارات برخی از دولت را شگفت زده کرد.

یک روز بعد، یکی از مقامات دولت به سی‌ان‌ان گفت که اظهارات رئیس‌جمهور نشان‌دهنده تغییری در سیاست دولت در برخورد با ویروس نیست و هیچ برنامه‌ای برای لغو وضعیت اضطراری بهداشت عمومی که از ژانویه 2020 برقرار بوده است وجود ندارد. اکنون. در حال حاضر تا 13 اکتبر تمدید شده است.

ماه گذشته، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده دستورالعمل‌های مربوط به کووید-19 خود را اصلاح کرد تا از این کشور بخواهد از اقداماتی مانند قرنطینه و فاصله گذاری اجتماعی دوری کنند و در عوض بر کاهش بیماری شدید ناشی از کووید-19 تمرکز کنند. اما این آژانس می‌گوید که برخی از افراد – از جمله افراد مسن، نقص ایمنی، و کسانی که دارای معلولیت‌های خاص یا شرایط بهداشتی زمینه‌ای هستند – بیشتر در معرض ابتلا به بیماری‌های جدی هستند و ممکن است نیاز به اقدامات احتیاطی بیشتری داشته باشند.

مقامات، از جمله رئیس جمهور، قبلاً در مورد مرحله جدیدی از ویروس صحبت کرده بودند، اما به طور مشخص گفتند که هنوز تمام نشده است. بایدن در ماه مارس تغییر دیدگاه کاخ سفید در مورد ویروس را تشریح کرد و در آن زمان گفت که کووید هنوز تمام نشده است، اما “دیگر زندگی ما را کنترل نمی کند.”

“به دلیل استراتژی که در سال گذشته در مورد واکسیناسیون، آزمایش، درمان و موارد دیگر اجرا کردیم، اکنون در یک لحظه جدید در این بیماری همه گیر هستیم. این به این معنی نیست که Covid-19 تمام شده است. به این معنی است که Covid-19 هیچ او در 30 مارس در کاخ سفید گفت.

و در ماه آوریل، دکتر آنتونی فائوچی، مشاور پزشکی بایدن به PBS NewsHour گفت که ایالات متحده “مطمئناً، اکنون، در این کشور، از مرحله همه گیری خارج شده است.”

اما روز بعد، او به سی‌ان‌ان گفت که برخی از نظرات او به این معناست که همه‌گیری به پایان رسیده است، “این چیزی نیست که من گفتم.”

ما همه‌گیری را تمام نکرده‌ایم. اجازه ندهید کسی تفسیر نادرست کند که همه‌گیری تمام شده است، اما آنچه در آن هستیم مرحله متفاوتی از همه‌گیری است.» “مرحله ای که نمایانگر یک مرحله انتقالی است، امیدوارم به سمت کنترل بیشتر حرکت کنید، جایی که می توانید در واقع بدون ایجاد اختلال کامل در جامعه، از نظر اقتصادی، اجتماعی، تحصیلی و غیره به نوعی از حالت عادی بازگردید.”

تقریباً پنج ماه بعد، اظهارات بایدن مبنی بر اینکه همه‌گیری «به پایان رسیده» می‌تواند مشکلات سیاسی را برای تلاش‌های دولت برای جستجوی بودجه اضافی برای پاسخ به کووید-19 ایجاد کند.

کاخ سفید یک درخواست کمک مالی تکمیلی به کنگره ارسال کرده است که شامل حمایت از اوکراین، پاسخ به کووید-19 و برج جدی و بازیابی بلایای طبیعی برای لایحه بودجه بعدی دولت قبل از مهلت 30 سپتامبر است. این شامل یک درخواست 22.4 میلیارد دلاری است که مقامات می گویند برای آزمایش، درمان و واکسن مورد نیاز است. مذاکره کنندگان کنگره نشان داده اند که بعید است بودجه برای کووید-19 در لایحه بودجه گنجانده شود.

دولت در حال حاضر اقداماتی را برای انتقال بخش‌هایی از واکنش همه‌گیر به سمت بازار تجاری انجام می‌دهد، تلاش‌هایی که احتمالاً در غیاب بودجه فدرال تسریع می‌شوند.

Patrick Hodges

کاوشگر دوستانه استاد موسیقی مغرور. درونگرای افراطی کارشناس سفر. نویسنده. متعصب غذای بی عذرخواهی

تماس با ما