کارشناسان حقوق از بسته شدن فضای مدنی در نیکاراگوئه انتقاد می کنند

کلمنت فول، گزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد آزادی اجتماعات و تشکل، و پدرو واکا ویارئال، گزارشگر ویژه کمیسیون بین آمریکایی حقوق بشر در مورد آزادی بیان، نامه های متعددی به دولت نوشته اند و علت لغو این قانون قانونی را توضیح داده اند. وضعیت صدها انجمن “نشان دهنده الگوی روشنی از سرکوب فضای مدنی است.”

آنها گفتند که از آوریل 2018، نیکاراگوئه “استراتژی سانسور” را اتخاذ کرده و “الگوی روشنی برای سرکوب فضای مدنی” ایجاد کرده است.

نقطه بحرانی

صداهای مخالف از جمله روزنامه نگاران، مدافعان حقوق بشر، نمایندگان جامعه مدنی، دانشگاهیان، دانشجویان، اعضای کلیسای کاتولیک، احزاب سیاسی و مخالفان دولت هدف قرار گرفته اند.

با توجه به تعطیلی و همکاری دولت در فضاهای مدنی و مشارکت دموکراتیک، آنها ترس از افزایش محدودیت ها بر آزادی های اساسی بیان، اجتماعات مسالمت آمیز و انجمن ها اکنون به نقطه بحرانی رسیده اند.

نیکاراگوئه باید فوراً تعقیب قضایی همه صداهای مخالف را متوقف کنیدآزادی افرادی که به دلایل سیاسی زندانی شده‌اند و اطمینان از تحقیقات سریع، بی‌طرفانه و کامل در مورد ادعاهای نقض حقوق بشر، که منجر به پاسخگویی مسئولین و ارائه راه‌حل‌های مؤثر برای قربانیان می‌شود.»

تاثیر انسانی

اعلامیه مشترک آنها گام های اساسی برای ترویج و دفاع از احیای حقوق آزادی اجتماعات مسالمت آمیز، تشکل و بیان ارائه می کند.

کارشناسان حقوق بشر تأکید کردند که محدودیت‌های آزادی‌های اساسی نه تنها به منزله نقض حقوق بشر است، بلکه تأثیرات انسانی نیز دارد.

آنها گفتند که در حال حاضر بیش از 200 زندانی سیاسی در نیکاراگوئه وجود دارد و بسیاری از آنها در شرایط غیربهداشتی “بدون مراقبت های پزشکی کافی، مشمول رژیم های سلول انفرادی، محرومیت از ملاقات خانواده ها و از جمله رفتار غیرانسانی و تحقیرآمیز” نگهداری می شوند. ”

آنها خاطرنشان کردند که همه افراد محروم از آزادی حق حیات دارند و با آنها با انسانیت و احترام رفتار شود، و از دولت خواستند که از آنها پیروی کند.

درخواست تجدید نظر به ایالت ها

آنها همچنین از جامعه بین المللی خواستند تا اقداماتی از جمله اقدامات حمایتی بشردوستانه “در راستای شدت اتهامات دریافت شده” انجام دهد.

کارشناسان همچنین نسبت به ادامه آزار و شکنجه اعضای مختلف جامعه مدنی که مجبور به فرار از نیکاراگوئه و نیازمند کمک های بشردوستانه هستند ابراز نگرانی کردند.

بر اساس قوانین بین‌المللی حقوق بشر، حقوق پناهندگان و حقوق بین‌الملل بشردوستانه، از دولت‌ها خواسته می‌شود تا مرزهای خود را باز کرده و ورود اضطراری به خاک خود را برای بازیگران جامعه مدنی که به دنبال حمایت بین‌المللی یا نیازهای فوری بشردوستانه هستند، از جمله به رسمیت شناختن وضعیت پناهندگی، تضمین کنند. گفت.

درباره کارشناسان سازمان ملل

آقای فاول به عنوان گزارشگر ویژه سازمان ملل بخشی از آنچه به عنوان رویه های ویژه شورای حقوق بشر شناخته می شود، که مقر آن در ژنو است، می باشد.

کارشناسان رویه‌های ویژه بر موقعیت‌های خاص کشور یا موضوعات موضوعی، مانند حقوق آزادی تجمع و تشکل، نظارت می‌کنند و گزارش می‌دهند.

کارشناسان به صورت داوطلبانه کار می کنند و مستقل از هر دولت یا سازمانی هستند و در ظرفیت فردی خود خدمت می کنند.

آنها کارکنان سازمان ملل نیستند و برای کارشان دستمزد دریافت نمی کنند.

Reece Bryant

ایجاد کننده. شیطون عاشق تلویزیون حل کننده مشکلات مادام العمر نویسنده. تحلیلگر. نینجا فرهنگ پاپ. عاشق اینترنت معتبر. کاوشگر کل کارآفرین لاعلاج

تماس با ما