کارشناس سازمان ملل: حقوق لزبین ها، همجنس گرایان، دوجنس گرایان و تراجنسیتی ها به عمد تضعیف شده است، در برخی ایالت های آمریکا

با وجود پنج دهه پیشرفت، برابری در دسترس نیست، اغلب در معرض دید نیستویکتور مادریگال بورلوس، کارشناس مستقل سازمان ملل متحد در زمینه حفاظت در برابر خشونت و تبعیض بر اساس گرایش جنسی و هویت جنسی، گفت:

آقای مادریگال بورلوس معرفی کرد نتیجه گیری پس از یک بازدید 10 روزه از واشنگتن، دی سی، بیرمنگام، آلاباما؛ میامی، فلوریدا؛ و سن دیگو، کالیفرنیا.

بر اساس بیانیه مطبوعاتی دفتر حقوق بشر، در حالی که در آنجا بود، با مقامات هر کشور، اعضای جامعه مدنی و دیگران که تجربیات خود را به اشتراک گذاشتند، ملاقات کرد.

او گفت که افراد جامعه دگرباش جنسی، به ویژه افراد رنگین پوست، همچنان با تفاوت های قابل توجهی در بهداشت، آموزش، اشتغال و مسکن مواجه هستند و همچنین به طور نامتناسبی تحت تأثیر خشونت قرار می گیرند.

اگرچه دولت بایدن اقدامات مهمی را برای مقابله با این چالش ها انجام داده است، اما همچنان “تحت حمله هماهنگ” قرار دارد.

“جریان منفی”

او گفت: «من عمیقاً از رگرسیون منفی گسترده ناشی از اقدامات عمدی برای عقب انداختن حقوق بشر دگرباشان جنسی در سطح ایالتی ناراحت هستم،» و خاطرنشان کرد که این اقدامات شامل اقدامات بسیار تبعیض آمیز است که به دنبال آن است. بازسازی ننگ علیه لزبین ها و همجنس گرایان، آموزش جامع جنسی و جنسی را محدود کنید برای همه و دسترسی به درمان تایید کننده جنسیت، امکانات ورزشی، و امکانات تک جنسیتی برای افراد تراجنسیتی.

شواهد نشان می دهد که بدون استثنا، این اقدامات مبتنی بر دیدگاه‌های جانبدارانه و انگ زدن به دگرباشان جنسی، به‌ویژه کودکان و جوانان تراجنسیتی است.و به دنبال استفاده از زندگی خود به عنوان ابزاری برای منافع سیاسی هستند.

آقای مادریگال بورلوس همچنین با مقامات در یک بازداشتگاه که پناهجویان در آن نگهداری می شوند و در بندر ورودی سان یسیدرو در مرز با مکزیک ملاقات کرد و ابراز نگرانی کرد که پناهجویان و پناهندگان همجنسگرا هستند.ادامه رنج بردن از عواقب چارچوب های تبعیض آمیز اتخاذ شده توسط دولت قبلی که هنوز برچیده نشده است.بر اساس یک بیانیه مطبوعاتی.

وی خاطرنشان کرد که ایالات متحده نقش اساسی در طراحی و پذیرش داشت اعلامیه جهانی حقوق بشر، “که قطب نمائی به سوی جهانی ارائه کرد که در آن همه افراد کرامت خود را محترم بشمارند و آزاد و برابر زندگی کنند.”

استراتژی عمدی

دولت بایدن هریس اقدامات قدرتمند و معنی‌داری را پذیرفته است که با قوانین بین‌المللی حقوق بشر سازگار است، راهبردی متفکرانه ایجاد شده از طریق رویکردهای مشارکتی را نشان می‌دهد و ظرفیت کافی برای اجرا فراهم می‌کند. دقیقاً این ترکیبی از ارزش‌ها، دانش و عضله است می تواند باعث تغییر اجتماعی شود.»

“در پرتو یک یک حمله هماهنگ برای تضعیف این اقدامات، و من به دولت توصیه می کنم که تلاش های خود را برای حمایت از حقوق بشر مضاعف کند. از همه همجنس‌بازانی که تحت صلاحیت آن زندگی می‌کنند و به آنها کمک کنید آب سالم داشته باشند.»

گزارشگران ویژه و کارشناسان مستقل توسط شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد مستقر در ژنو برای بررسی و گزارش در مورد یک موضوع خاص حقوق بشر یا وضعیت یک کشور منصوب می شوند. مناصب تشریفاتی هستند و کارشناسان برای کارشان پولی دریافت نمی کنند.

سنت کیتس و نویس رابطه جنسی همجنس گرایان را جرم زدایی کرده است

آژانس سازمان ملل متحد که برای پایان دادن به همه گیری ایدز کار می کند، برنامه مشترک سازمان ملل متحد برای مبارزه با ایدز، روز سه شنبه از این حکم استقبال کرد. دادگاه عالی سنت کیتس و نویس که قوانینی که همجنس گرایان را جرم انگاری می کند، خلاف قانون اساسی است.

این تصمیم مهم به این معنی بود که قوانین بلافاصله از اساسنامه کارائیب که پس از استقلال از بریتانیا در سال 1983 به قوت خود باقی ماند، لغو شد.

دادگاه ادعای شاکیان مبنی بر اینکه مواد 56 و 57 قانون جرایم علیه اشخاص ناقض حق حریم خصوصی و آزادی بیان است را تایید کرد.

“همه سود می برند”

لویزا کاباله، مدیر منطقه ای UNAIDS برای آمریکای لاتین و دریای کارائیب و کل کارائیب، گفت: «این حکم تاریخی گام مهمی به جلو در تضمین برابری و کرامت برای جامعه LGBTI در سنت کیتس و نویس است.

امروز سنت کیتس و نویس به A فهرست رو به رشدی از کشورهای کارائیب که قوانین دوران استعمار را که حقوق بشر مردم را رد کرده اند لغو کرده اند. و توقف پاسخ به اپیدمی HIV. همه از جرم زدایی سود می برند.»

قوانین مجازات روابط جنسی توافقی و همچنین نقض حقوق بشر دگرباشان جنسی یک مانع بزرگ برای بهبود نتایج سلامتبرنامه مشترک سازمان ملل متحد در مورد اچ آی وی/ایدز، از جمله در پاسخ به HIV، گفت.

چنین قوانینی صرفاً انگ و تبعیض علیه دگرباشان جنسی را تقویت می‌کند و موانعی را برای دگرباشان ایجاد می‌کند که از ترس مجازات یا بازداشت به دنبال مراقبت‌های بهداشتی هستند و از آنها مراقبت می‌کنند.

جرم زدایی زندگی را نجات می دهد و تغییر می دهداین آژانس در یک بیانیه مطبوعاتی اشاره کرد.

Brendon Rice

نادر موسیقی لاعلاج. خالق تایید شده متعصب تلویزیون پیشگام غذا. یک قهوه ساز به طرز خشمگینی فروتن.

تماس با ما