کارلوس آلکاراز و کاسپر رود هر دو برای تاریخ در فینال یو اس اوپن رقابت می کنند

رویارویی با ریسک بالا باعث شد که راد در دومین فینال بزرگ خود و آلکاراز ابتدا رقابت کنند. نفر پنجم نروژی در فینال اوپن فرانسه امسال توسط رافائل نادال شکست خورد، اما بازی یکشنبه نوید می دهد که حتی نزدیک تر باشد – به ویژه به این دلیل که به نظر می رسد آلکاراز به دویدن ماراتن پنج ست عادت کرده است.
این بازیکن 19 ساله در راه رسیدن به فینال سه مسابقه 5 ست متوالی انجام داد، از جمله دومین مسابقه طولانی در تاریخ اوپن آمریکا که در ساعت 2:50 بامداد در مرحله یک چهارم نهایی یانیک سنر را شکست داد – آخرین پایان بازی قهرمانی. .

آلکاراز پس از شکست دادن فرانسیس تیافو در مرحله یک چهارم نهایی به خبرنگاران گفت: “این فینال یک گرند اسلم است و من برای شماره یک جهان می جنگم – چیزی که از کودکی آرزویش را داشتم.”

شکست دادن رود و آلکاراز به جوانترین شماره 1 تاریخ رده بندی ATP تبدیل خواهد شد – جایزه ای که در حال حاضر متعلق به لیتون هویت است که در 20 سالگی در سال 2001 به شهرت رسید.

سرمربی اسپانیایی این هفته با سرعت، ورزش و شوت های وحشتناک خود تماشاگران را شگفت زده کرد و این برد می تواند اولین قهرمانی از بسیاری از عناوین گرند اسلم در دوران حرفه ای او باشد.

آلکاراز پس از شکست دادن فرانسیس تیافو در نیمه نهایی یو اس اوپن به زمین سقوط کرد.

حداقل این انتظار تیافو بود که بعد از نیمه نهایی آلکاراز را تمجید کرد و حریفش را “جهنم بازیکن” و “جهنم یک نفر” خواند.

آلکاراز، متخصص زمین های خاکی که با هموطنش و قهرمان 22 گرند اسلم، نادال مقایسه شده است، دومین نوجوانی است که پس از پیت سامپراس، در دوره اوپن، جواز حضور در فینال اوپن آمریکا را کسب می کند. صرف نظر از نتیجه یکشنبه، آینده او روشن به نظر می رسد.

ایگا سویاتک در مقابل اونس جابور: برخورد نیروهای غالب در تنیس زنان در فینال اوپن آمریکا

الکاراز در ساعات اولیه صبح شنبه به خبرنگاران گفت: «در حال حاضر، می بینید که تمام زحماتی که هر روز انجام می دهم، نتیجه می دهد.

در همین حال، راد با شانس تبدیل شدن به اولین بازیکن نروژی که یک عنوان گرند اسلم را به دست می آورد، به دنبال تاریخ نهایی تیمش است.

او در تورنمنت امسال نسبت به آلکاراز زمان کمتری را در زمین سپری کرده است و تنها با یک بازی از پنج بازی – مقابل تامی پول در دور سوم وارد زمین شد.

در مورد تورنمنت های بزرگ، سال بسیار خوبی برای راد بود، با این که این بازیکن 23 ساله از دور چهارم قبل از مسابقات آزاد فرانسه امسال فراتر نرفت.

او روز جمعه به خبرنگاران گفت: “وقتی در گرند اسلم ها به موفقیت می رسید یا موفقیت را تجربه می کنید، به نوعی چیزی در ذهن شما ایجاد می شود.” دانستن اینکه می‌توانم به مراحل دیگری برسم، بر باور شما نسبت به خودتان تأثیر می‌گذارد.»

راد شکست دادن کارن خاچانوف را در US Open جشن گرفت.

راد و آلکاراز در دو نوبت قبلی با یکدیگر روبرو شده اند که دومی هر دو را برد، آخرین مورد در فینال اوپن میامی امسال.

راد گفت: “ما در مسابقات بازی می کنیم و شماره یک جهان نیز همینطور است.” “البته اعصاب وجود خواهد داشت و هر دوی ما آن را احساس خواهیم کرد.”

هر اعصابی قابل درک است: برای سومین سال متوالی در US Open، قهرمان گرند اسلم برای اولین بار در مسابقات انفرادی مردان تاج گذاری می شود.

Shirley Bond

خواننده Wannabe. ماون غذا. طرفدار فرهنگ پاپ علاقه مندان به تلویزیون درونگرا. تنظیم کننده. پیشگام موسیقی. متفکر معتبر.

تماس با ما