کارلوس کی روش: متشکرم دراگان اسکوچیچ

کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال پیش از آغاز تمرین امروز به سوالات خبرنگاران و رسانه ها پاسخ داد و اولین نشست خبری خود را پس از بازگشت به ایران برگزار کرد.

کروس در ابتدا گفت؛ همانطور که می دانید در روز دوم اردوی کوتاه مدت هستیم و امیدوارم بعد از تمرین امروز اسامی را اعلام کنم. عملکرد تمامی بازیکنان داخلی و خارجی را از نزدیک دنبال می کنیم و فردا بعدازظهر لیست نهایی بازیکنانی که در اردوی اتریش همراه ما خواهند بود را اعلام می کنیم. این اولین قدم ما به برنامه قبل از جام جهانی است. ما سعی می کنیم بهترین کار را انجام دهیم. در همه دپارتمان ها داخل و خارج از زمین، اما امروز نمی توانم این صحبت های اولیه را بدون اشاره به دو مورد تمام کنم.

وی افزود: ابتدا از شما و کادرفنی ام به خاطر فرصتی که برای حضور دوباره در کنار تیم ملی به دست آمد تا آرزوی هواداران فوتبال ایران را در کنار هم محقق کنیم تشکر می کنم. به هیچ وجه فکر نمی‌کنم این یک جایزه از گذشته با یک مقاله به راحتی قابل دستیابی باشد. نظر من این است که این مسئولیت بزرگی بر دوش من است. با یک نگاه مقدماتی کامل، این مقاله را ارائه می کنم که در آن باید به اهداف شما پایبند باشیم. به خصوص که از منظر بسیار مهمی به این موضوع نگاه می کنیم تا در خدمت فوتبال دوستان ایرانی باشیم و مایه خوشحالی آنها باشیم.

این مربی ادامه داد: آخرین نکته این است که احترام و تشکر خود را از بازیکنانی که اکنون در راه رسیدن به جام جهانی قطر به ما کمک کردند، ابراز کنم. من می خواهم از دراگان اسکوچیچ سرمربی و کادر مربیگری اش برای حضور در جام جهانی قطر تشکر کنم. اکنون مسئولیت ما تغییر شرایط و پیشرفت است.

کی روش درباره برنامه های خود برای جام جهانی آینده گفت: در حال تنظیم یک برنامه کامل هستیم و زمانی که فدراسیون تایید کرد آن را در اختیار رسانه ها قرار می دهیم.

وی درباره شناختش از انگلیس و ولز گفت: البته به عنوان یک مربی حرفه ای پیشرفت همه تیم ها را می دانم. همه تیم ها رشد می کنند. به خصوص که لیگ برتر تماماً با کیفیت بالا و بهبود مستمر است. تلاش می کنیم با آمادگی کامل در جام جهانی شرکت کنیم.

سرمربی تیم ملی و در مورد حضورش در ایران به منابع رسانه های انگلیسی اشاره کرد و گفت: باید بگویم که آنها همان چیزی است که من گفتم و خدا را شکر با انگلیس بازی می کنیم. انگلیس جزو بهترین تیم های اروپا و ایران جزو بهترین های آسیا هستند. این دلیلی است که ما اینجا هستیم. ما می خواهیم بهترین بازی را به نمایش بگذاریم.

کی روش درباره انتخاب دستیار ایرانی نیز گفت: مسائل زیادی وجود دارد که همچنان روی آن کار می کنیم. به غیر از دستیاران، امکانات را هم برنامه ریزی می کنیم. من انتخاب اول، دوم و سوم را ندارم. من یک انتخاب دارم. همانطور که گفته شد انتخاب من جواد نکونام است و چاره دیگری ندارم. من به صراحت می گویم که جواد نکونام در حال حاضر مربی باشگاه است و مسئولیت های سنگینی بر عهده دارد و در نهایت باید اتفاقی بیفتد که به نفع همه باشد. چگونه می توانم بگویم که داریم روی این موضوع کار می کنیم. هنوز چیزی گزارش نشده است. اما من اطمینان زیادی دارم که بهترین راه حل را برای هر دو طرف پیدا خواهیم کرد.

Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.

تماس با ما