کالیفرنیا با شیوع آبله میمون وضعیت اضطراری اعلام کرد

ساکرامنتو – فرماندار کالیفرنیا، گاوین نیوسام، روز دوشنبه برای مقابله با شیوع آبله میمون وضعیت اضطراری اعلام کرد و آن را به سومین ایالت در چهار روز اخیر تبدیل کرد که پاسخ بهداشت عمومی به این بیماری در حال گسترش را افزایش می‌دهد.

این اعلامیه به دنبال اقدامات مشابهی در نیویورک در روز جمعه، ایلینوی در روز دوشنبه و شهر سانفرانسیسکو در روز پنجشنبه انجام شد. اریک آدامز شهردار نیویورک نیز روز دوشنبه وضعیت اضطراری محلی اعلام کرد.

نیوسام گفت: «کالیفرنیا در تمام سطوح دولتی به سرعت در حال کار است تا شیوع آبله میمون را کاهش دهد، از آزمایش‌های قوی، ردیابی تماس‌ها و مشارکت‌های اجتماعی تقویت شده در طول همه‌گیری برای اطمینان از اینکه تمرکز ما بر واکسن‌ها، درمان و آگاهی بیشتر در معرض خطر است، استفاده می‌کند.» بیانیه.

او افزود: «ما به همکاری با دولت فدرال برای تامین واکسن‌های بیشتر، افزایش آگاهی در مورد کاهش خطر، و ایستادن در کنار جامعه LGBTQ در مبارزه با انگ ادامه خواهیم داد.»

این اقدامات، که به ساده‌سازی و هماهنگ کردن پاسخ به آبله میمون‌ها در میان سطوح مختلف دولت کمک می‌کند، در بحبوحه افزایش جزئی عفونت‌ها و همچنین افزایش شکایت‌ها درباره پاسخ بهداشت عمومی انجام می‌شود.

بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، نزدیک به 6000 مورد آبله میمون در سراسر کشور از ماه می گزارش شده است و حدود نیمی از آنها در کالیفرنیا، ایلینوی و نیویورک گزارش شده است. سازمان بهداشت جهانی قبلاً این ویروس را یک وضعیت اضطراری بهداشت جهانی اعلام کرده است.

هنوز هیچ مورد مرگی در ایالات متحده گزارش نشده است و آبله میمون به ندرت کشنده است، اما بثورات ناشی از این ویروس باعث درد شدید در برخی از بیماران شده است. مقامات بهداشتی می گویند که ویروس عمدتاً از طریق تماس فیزیکی طولانی مدت منتقل می شود، اما می تواند از طریق کتانی و لباس مشترک نیز منتقل شود.

تا کنون، MSM حدود 99 درصد موارد تایید شده را تشکیل داده است. مقامات بهداشت عمومی تاکید می‌کنند که ویروس می‌تواند به هر کسی که تماس طولانی‌مدت پوستی با فردی که بثورات پوستی دارد، سرایت کند.

تعداد مبتلایان در ایالات متحده یکی از بالاترین موارد در جهان است و مقامات بهداشتی می گویند که این تعداد قطعا دست کم گرفته شده است.

مقامات بهداشت فدرال می گویند که هنوز وضعیت اضطراری بهداشت ملی اعلام نکرده اند، تا حدی به این دلیل که آبله میمون یک بیماری شناخته شده است که آزمایش ها، واکسن ها و درمان ها در دسترس هستند.

اما با گسترش ویروس و جمع‌آوری تحقیقات دانشمندان، تصویر در حال ظهور کمی پیچیده‌تر از شیوع‌های قبلی بود و فشار برای اقدامات سخت‌تر تشدید شد.

هفته گذشته، وزیر بهداشت پرزیدنت بایدن از ایالت ها و شهرداری ها خواست تا ابتکارات بیشتری اتخاذ کنند و خاطرنشان کرد که اکثر قدرت های بهداشت عمومی ایالات متحده در سطوح محلی متمرکز هستند.

خاویر بسرا، وزیر بهداشت و خدمات انسانی، در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا این ویروس می‌تواند ریشه‌کن شود، گفت: ما سلامت عمومی را در 50 ایالت، در مناطق و مناطق قبیله‌ای کنترل نمی‌کنیم. ما برای کار با آنها به مشارکت خود وابسته هستیم. آنها باید با ما کار کنند.”

اعلامیه اضطراری کالیفرنیا به کارکنان خدمات پزشکی اورژانس اجازه می دهد تا واکسن های مورد تایید فدرال آبله میمون را تجویز کنند.

کتی هوچول، فرماندار نیویورک روز جمعه اعلامیه اضطراری صادر کرد و گفت که این اقدام مقامات بهداشتی فدرال را تحت فشار قرار می دهد تا واکسن های اضافی آبله میمون را به این ایالت ارسال کنند. روز دوشنبه، جی بی پریتزکر، فرماندار ایلینوی، از این روش پیروی کرد و آبله میمون را “بیماری نادر اما بالقوه جدی که نیازمند بسیج کامل همه منابع بهداشت عمومی موجود است” خواند.

پریتزکر اضافه کرد که این تلاش “تضمین می کند که جامعه LGBTQ+ منابع مورد نیاز برای ایمن ماندن را دارد و در عین حال اطمینان می دهد که اعضا در حین دسترسی به مراقبت های بهداشتی حیاتی مورد انگ ننگند.”

Giovanna Yu

گیک بیکن. ماون قهوه. ارتباط ظریف جذاب. متخصص مواد غذایی به طرز خشمگینی فروتن.

تماس با ما