کالیفرنیا DMV تسلا را به تبلیغات دروغین متهم کرد

وزارت وسایل نقلیه موتوری کالیفرنیا تسلا را متهم کرد یک شرکت

TSLA -6.63٪

از تبلیغات دروغین وسایل نقلیه خود به عنوان مستقل.

در دو شکایتی که هفته گذشته ارائه شد، آژانس دولتی گفت که سازنده خودروهای برقی داده های نادرستی ارائه کرده است که نشان می دهد خودروهای خود قادر به کار مستقل هستند.

تسلاس مجهز به سیستم کمک راننده پیشرفته یا ADAS است که می تواند به رانندگان کمک کند. سیستم تسلا که به عنوان خلبان خودکار شناخته می شود، به کارهایی مانند هدایت در یک خط در بزرگراه کمک می کند. مشتریان همچنین می توانند 12000 دلار برای مجموعه ای از ویژگی های پیشرفته به نام “رانندگی خودکار کامل” بپردازند.

نام‌گذاری‌ها و توضیحات «خلبان خودکار» و «رانندگی کاملاً خودمختار» نشان می‌دهد که وسایل نقلیه مجهز به ویژگی‌های ADAS به عنوان یک وسیله نقلیه خودران عمل می‌کنند، اما وسایل نقلیه مجهز به این ویژگی‌های ADAS در زمان اعلام این اطلاعیه‌ها قادر نبودند و اکنون نمی‌توانند، DMV در شکایات ثبت شده به اداره امور استماع در کالیفرنیا گفت.

تسلا به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد. لس آنجلس تایمز قبلاً در مورد شکایات DMV گزارش داده بود.

این شکایت اولین بار نیست که تسلا با چنین انتقاداتی روبرو می شود. دو سال پیش، دادگاهی در آلمان متوجه شد که برخی از تبلیغات تسلا در مورد اصطلاح خلبان خودکار گمراه کننده بودند.

سناتورهای آمریکایی ریچارد بلومنتال از کانکتیکات و اد مارکی از ماساچوست سال گذشته از کمیسیون تجارت فدرال خواستند تا تحقیقاتی را در مورد اینکه آیا تسلا از شیوه‌های بازاریابی فریبنده مربوط به فناوری کمک راننده استفاده کرده است یا خیر آغاز کند. کمیسیون تجارت فدرال که وظیفه حمایت از مصرف کننده را دارد و می تواند از شرکت هایی که ادعای تبلیغات نادرست دارند شکایت کند، دریافت نامه را تأیید کرد و در آن زمان از ارائه توضیحات بیشتر خودداری کرد.

اقدام در کالیفرنیا می تواند منجر به تعلیق یا لغو برخی از مجوزهای تسلا در این ایالت، بزرگترین بازار خودروهای الکتریکی این کشور شود. با این حال، یک سخنگوی DMV نشان داد که آژانس به دنبال درمان های کمتر شدید خواهد بود. او گفت که این شامل الزام تسلا به ارائه هشدارهای احتیاطی در مورد محدودیت‌های ویژگی‌هایش است.

تسلا در حال حاضر از رانندگان می‌خواهد در حالی که از ویژگی‌های پیشرفته کمک راننده استفاده می‌کنند، با دست روی فرمان، هوشیار بمانند. این شرکت در وب سایت خود می گوید که این سیستم ها “نیازمند نظارت فعال از جانب راننده هستند و خودرو را مستقل نمی کنند.”

DMV گفت این سلب مسئولیت ناکافی و گمراه کننده است با توجه به اینکه چگونه تسلا فناوری خود را در جاهای دیگر توصیف می کند.

تسلا همچنین برای فناوری پیشرفته کمک راننده خود با نظارت قانونی فدرال مواجه است. اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه اخیراً تحقیقات خود را در مورد Autopilot افزایش داده است، حرکتی که می تواند به احضاریه منجر شود. آژانس فدرال تابستان گذشته پس از یک سری تصادفات مربوط به خودروهای تسلا با استفاده از خودروهای خلبان خودکار و اولین واکنش‌دهنده در مکان‌های اضطراری، تحقیقات را آغاز کرد.

تسلا می‌گوید رانندگی با اتوپایلوت روشن‌تر از رانندگی بدون آن است. او به داده‌های داخلی اشاره می‌کند که نشان می‌دهد هنگام رانندگی رانندگان در خلبان خودکار تصادفات کمتر اتفاق می‌افتد، اگرچه برخی از محققان روش‌شناسی شرکت را مورد انتقاد قرار داده‌اند.

نوشتن به ربکا الیوت در [email protected]

حق چاپ © 2022 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق حفظ شده است 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

در نسخه چاپی 6 آگوست 2022 با عنوان «تسلا با شکایت از تبلیغات خودکار پایلوت مواجه می شود» ظاهر شد.

Charlie Ray

نرد سفر. علاقه مند به موسیقی. بشارت دهنده توییتر. متعصب بیکن کاوشگر Wannabe. دانشجو. گیک وب دوستانه. تمرین کننده آبجو آماتور. ارتباط دهنده.

تماس با ما