کانال 29 سنگر دلار؟

دیروز قیمت غیررسمی دلار برای سیزدهمین روز متوالی در کانال 29 هزار تومان معامله شد. به گفته بسیاری از فعالان بازار ارز، با توجه به حمایت و مقاومت شدیدی که در برابر خروج دلار از کانال 29 هزار تومانی مشاهده شد، سطوح قیمتی این کانال را می‌توان سنگر این روزها برای شاخص ارز دانست.

به گزارش دنیای اقتصاد و بر اساس بررسی های انجام شده از سوی تحلیلگران بازار ارز در تهران، سیگنال های مثبت و منفی منتشر شده از مذاکرات هسته ای وین، باعث ظهور دو نیروی قوی و متضاد در این فضای معاملاتی شده است. بازار. کارشناسان تقابل و اثبات قدرت دو گروه متضاد در بازار را مهم ترین عامل پایداری قیمت دلار در سطوح قیمتی کانال 29 هزار تومان می دانند. این افراد همچنین معتقدند بدنه بازارساز در بانک مرکزی از تقابل دو نیرو در بازار استقبال کرد و توانست از حجم تزریق خود به معاملات بازار بکاهد. در همین راستا قیمت هر اسکناس غیررسمی دلاری با کاهش حدود 70 تومانی نسبت به قیمت روز یکشنبه به 29 هزار و 530 تومان رسید.

روند قیمت غیررسمی دلار در معاملات آزاد بازار تهران در روز سه شنبه هفتم شریور نزولی بود. هر اسکناس آمریکا روز گذشته اولین معاملات خود را با حدود 150 تومان کاهش نسبت به قیمت روز یکشنبه 29 هزار و 450 تومان آغاز کرد. پس از چند ساعت معاملات بازار در روز گذشته، قیمت دلار آزاد به پله ششم کانال 29 بازگشت و در نهایت با کاهش حدود 70 تومانی نسبت به قیمت روز گذشته در 29.530 تومان به فعالیت خود پایان داد. در روزهای گذشته و برخلاف اخبار و سیگنال‌های مختلف درباره نشست‌های هسته‌ای ایران و قدرت‌های جهانی، شاخص ارز افزایش یا کاهش چشمگیری در نرخ نشان نداد، چرا که دیروز سیزدهمین روز متوالی بود که نرخ این ارز در کانال 29 هزار تومان.

به گفته بسیاری از کارشناسان ارزی، تخلیه باری که در اواسط مرداد ماه و در راستای افزایش چشمگیر انتظارات مثبت در بازار تهران صورت گرفت، افت قابل توجهی را در بازار به همراه داشته است. آنها معتقدند معامله گرانی که تا زمان کاهش نرخ ارز صورتحساب های خود را با رقم های پایین فروختند، تمایلی به افزایش سطح دارایی خود نداشتند و به همین دلیل با وقوع روند صعودی در بازار دست به گریبان هستند. این افراد همچنین معتقدند تشکیل نیروی تنزیل کننده قوی و مقابله آن با بازیگران فزاینده بازار به نفع نهادهای بازارساز بوده و بانک مرکزی توانسته از حجم تزریق خود به معاملات بازار ارز بکاهد. که منجر به آن شده است می تواند نقش مهمی در حفظ ذخایر ارزی این موسسه داشته باشد قیمت هر قطعه سکه طلا از ضرب امامی در معاملات دیروز حدود 200 هزار تومان نسبت به میانگین روز یکشنبه 13 میلیون و 680 هزار تومان کاهش یافت.

Dale Mckee

سازمان دهنده Wannabe. معتاد اینترنت متعصب زامبی. علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. دانش پژوه مواد غذایی

تماس با ما