کدام گلف باز در مسابقات آزاد بریتانیا مورد استقبال قرار نمی گیرد؟ گرگ نورمن.

لندن – همین بهار امسال، گرگ نورمن که دو بار پارچ کلارت را بلند کرد تا بریتیش اوپن را برد، به دنبال معافیت ویژه برای بازی در تورنمنت این هفته در سنت اندروز اسکاتلند بود.

پاسخ صریح بود: نه.

و فقط این نیست که نورمن، که نقشش در سری جدید LIV Golf او را در برخی از محافل گلف طرد کرده است، جایی برای نورمن در زمین بازی ندارد، معلوم است که نورمن حتی به شام ​​هم دعوت نشده است.

R&A که مسابقات اوپن را سازماندهی می‌کند، در آخر هفته به آخرین گوشه گلف تبدیل شد که می‌گویند نورمن را به تبعید می‌کشاند و او را به طور موقت حتی از گردهمایی سنتی قهرمانان سابق مسابقات قهرمانی آزاد در وقت شام حذف می‌کند. این حرکت باعث شد که تورنمنت این هفته، آخرین مورد از چهار تورنمنت بزرگ گلف امسال، آخرین نقطه عطف درگیری علنی بازیکنان و مدیران بر روی LIV Golf، لیگ شورشیان تحت حمایت عربستان سعودی باشد که زمانی ورزش نورمن را قاطعانه بر آن حاکم می کرد.

در یک بیانیه مودبانه اما محکم، R&A روشن کرد که طرفی را انتخاب کرده است. او گفت که با نورمن تماس گرفت “تا به او اطلاع دهد که تصمیم گرفته ایم از او برای شرکت در این مراسم دعوت نکنیم.”

R&A گفت: “150th Open نقطه عطف بسیار مهمی برای گلف است و ما می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که تمرکز بر جشن گرفتن این مسابقات و میراث آن باقی می ماند.” “متاسفانه، ما فکر نمی کنیم در صورت حضور گرگ چنین باشد. ما امیدواریم که وقتی شرایط فراهم شود، گرگ بتواند دوباره در آینده شرکت کند.”

لیف گلف، حامی مالی اصلی صندوق سرمایه گذاری دولتی عربستان سعودی، بلافاصله به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد. اما نورمن، مدیر اجرایی LIV، به استرالیا گلف دایجست گفت که “ناامید” است و فکر می کند این تصمیم “بی اهمیت” است.

نورمن که در سال 1986 در تورنبری و در سال 1993 در رویال سنت جورج در مسابقات گرند اسلم برنده شد، گفت: «فکر می‌کردم تیم R&A به دلیل موقعیتش در گلف جهانی بالاتر از همه باشد.

درگیری عمومی بین نورمن 67 ساله و R&A در آوریل آغاز شد، زمانی که او در رسانه های خبری استرالیا ابراز اطمینان کرد که می تواند از قوانین اوپن معاف شود – که به قهرمانان سابق اجازه می دهد در صورتی که 60 سال دارند به تنهایی وارد این دوره شوند. یا کمتر — و در دور صد و پنجاهم این مسابقات که قرار است روز پنجشنبه در ورزشگاه اولد در سنت اندروز، اسکاتلند آغاز شود، بازی کنید.

به زودی خبر بازگشت که R&A چنین معافیتی را به نورمن ارائه نخواهد کرد. (هیئت مدیره انعطاف پذیر است: با پذیرش مارک کالکاویکا، حرفه ای 62 ساله که در سال 1989 قهرمانی رویال ترون را به دست آورد، موافقت کرده است، زیرا مسابقات قهرمانی آزاد که انتظار می رفت خداحافظی او در سال 2020 باشد، به دلیل همه گیری ویروس کرونا لغو شد. او تابستان گذشته پس از عمل جراحی در حال نقاهت بود.)

اما علاقه به نورمن – و بررسی دقیق – فقط در ماه‌هایی که او میانجی‌گری کرد، افزایش یافت و قهرمانان بزرگی مانند داستین جانسون، فیل میکلسون و پاتریک رید را به سری LIV جذب کرد، روابط آنها را با تور PGA قطع کرد و گلف را به دیگ تیزی تبدیل کرد. اظهارات او در ماه مه، امتناع از کشتن عربستان سعودی و تکه تکه کردن یک روزنامه نگار واشنگتن پست، با گفتن «ببینید، همه ما اشتباه کرده ایم»، انتقادات جدیدی را برانگیخت.

نورمن اولین قهرمان بزرگی نیست که تعداد انگشت شماری از برندگان قبلی را امسال به دلیل خشم مرتبط با عربستان سعودی از دست داده است. میکلسون، قهرمان سه دوره مسابقات مسترز، پس از محکوم کردن “کارنامه وحشتناک حقوق بشر” عربستان سعودی، رویداد باشگاه ملی گلف آگوستا را در آوریل از دست داد، اما گفت که LIV “فرصتی است که یک بار در زندگی برای تغییر شکل تور PGA” آثار”.

انتظار می رود میکلسون این هفته در سنت اندروز بازی کند.

Giovanna Yu

گیک بیکن. ماون قهوه. ارتباط ظریف جذاب. متخصص مواد غذایی به طرز خشمگینی فروتن.

تماس با ما