کشف یک کوسه ترسناک و ناشناخته با لبخندی شبیه انسان!

یک کوسه عجیب با چشمانی برآمده و لبخندی ترسناک شبیه انسان از اعماق سواحل استرالیا بیرون کشیده شده است. کارشناسان هنوز دقیقا نمی دانند این موجود متعلق به چه نوع کوسه هایی است که این گزارش را مرموزتر کرده است.

یک ماهیگیر اعماق دریا معروف به “Trpman Permagui” این کوسه عجیب و غریب را از عمق حدود 650 متری در سواحل نیو ساوت ولز در استرالیا بیرون کشیده است. ماهیگیر سپس عکسی از او را در فیس بوک به اشتراک گذاشت. در این عکس، کوسه مرده با پوستی زمخت و سمباده مانند، پوزه نوک تیز بزرگ و چشمان درشت و برآمده دیده می شود.

ویژگی های غیرمعمول این کوسه به سرعت توجه کاربران فیس بوک را به خود جلب کرد و از آن متعجب یا وحشت زده شدند. یکی از کاربران در کامنت های این عکس نوشته که این کوسه شبیه یک “موجود کابوس” است و کاربر دیگری نوشته است که “لبخند شیطانی” او او را “ترس و مضطرب” می کند.

ادعاهایی در مورد این نوع کوسه

بیسکویت برش کوسه

مفسران بحث کرده اند که این کوسه به کدام گونه تعلق دارد. رایج ترین حدس آن ها کوسه پخته شده است (که از نظر علمی با نام Isistius brasiliensis شناخته می شود) که به دلیل آثار گاز گرفتن منحصر به فرد روی حیوانات بزرگتر به این نام خوانده می شود. از دیگر احتمالات می توان به کوسه گابلین یا نوعی کوسه فانوس اشاره کرد.

با این حال، برماگی با چنین ادعاهایی موافق نیست. این شکارچی به نیوزویک توضیح داد:

هیچ راهی وجود ندارد که یک کوسه بیسکویت باشد.» «این یک کوسه پوست خشن است که به عنوان یک کوزه باله کوچک شناخته می شود.

بر اساس اطلاعات موجود در موسسه تحقیقات کوسه، بچه کوسه پرستوی (با نام علمی Centrophorus moluccensis) گونه ای از کوسه پرستو است. گروهی از کوسه ها در اعماق دریا در سراسر جهان یافت می شوند.

کوسه باله بادبادکی

اما برخی از کارشناسان کوسه با ادعای این ماهیگیر قانع نشده اند.

کریستوفر لو، مدیر آزمایشگاه کوسه در دانشگاه ایالتی کالیفرنیا، لانگ بیچ، به نیوزویک گفت.

برای من شبیه کوسه باله کاغذی در اعماق دریا (Dalatias lycha) است که در آب های استرالیا زندگی می کند.

وی همچنین افزود که بدون ذکر تمام اجزای این نمونه نمی توان چنین ادعایی داشت.

لو همچنین پیشنهاد کرد که این کوسه ممکن است متعلق به گونه‌ای باشد که قبلاً دیده نشده بود. او توضیح داد که گونه های جدیدی از کوسه های اعماق آب همیشه در حال کشف هستند و بسیاری از آنها بسیار شبیه به یکدیگر هستند.

Giovanna Yu

گیک بیکن. ماون قهوه. ارتباط ظریف جذاب. متخصص مواد غذایی به طرز خشمگینی فروتن.

تماس با ما