کشورهای کمتر توسعه یافته تحت تأثیر “خوشه ای از بحران های به هم پیوسته” – رئیس مجمع

چاپا کروز گفت: «حتی قبل از همه‌گیری، بسیاری از کشورهای LDC در مسیر دستیابی به اهداف توسعه پایدار (SDGs) قرار نداشتند و ظرفیت محدودی برای مقابله با چالش‌های پیچیده مانند تغییرات آب و هوایی یا ناامنی غذایی داشتند.

با این حال، نشست وزیران در سال جاری از اهمیت خاصی برخوردار است، زیرا در میان طیف گسترده ای از بحران های به هم پیوسته ای که جهان ما را فراگرفته است، برگزار می شود.

‘هیچ زمانی برای هدر دادن وجود ندارد’

او ضمن اشاره به این که آن شوک‌های خارجی «زندگی مردم را وارونه کرد، چندین دهه دستاوردهای توسعه را معکوس کرد و دولت‌ها را در سراسر جهان بی‌ثبات کرد»، همچنین به این «خبر خوب» اشاره کرد که ما ابزارهایی را برای تشویق تحول در اختیار داریم.

آقای کوروسی گفت که برنامه کاری دوحه – که در ماه مارس در اولین بخش از پنجمین کنفرانس “محور” سازمان ملل متحد در مورد کشورهای کمتر توسعه یافته به تصویب رسید – طرح مهمی را برای آنها فراهم می کند تا بر اثرات بحران های جهانی غلبه کنند.

وی ادامه داد: «این مسیری را برای کشورهای LDC ترسیم می‌کند تا انعطاف‌پذیری را ایجاد کنند و به اهداف توسعه پایدار دست یابند، اما «برای رسیدن به این هدف – ما باید با هم همکاری کنیم تا از اجرای برنامه کاری دوحه اطمینان حاصل کنیم.»

وی افزود: زمانی برای از دست دادن وجود ندارد.

همه باید مشارکت داشته باشند

وی در ادامه گفت که کشورهای LDC باید سهم خود را انجام دهند و شرکای توسعه نیز به نوبه خود باید تعهد صریح خود را نسبت به برنامه کاری دوحه انجام دهند.

این مقام ارشد گفت: در حالی که آسیب‌پذیرترین کشورها برای مقابله با مشکلات جهانی که مربوط به آنها نیست، تلاش می‌کنند:اکنون زمان همبستگی و حمایت است“.

چرخه هفتاد و هفتم برای شکل دادن به آینده ای که می خواهیم کلید خواهد خورد.

آقای کوروسی به نوبه خود متعهد شد که دستور کار کشورهای کمتر توسعه یافته در اولویت ریاست جمهوری وی باقی بماند.

تشدید و گسترش یابد

در ابتدا، رئیس مجمع قصد خود را برای تشکیل مجدد شورای مشاوران کشورهای کمتر توسعه یافته، کشورهای در حال توسعه محصور در خشکی و کشورهای در حال توسعه جزایر کوچک برای ارائه نظرات اساسی در مورد نیازها و اولویت های آن کشورها در چارچوب مجمع عمومی بیان کرد. عملیات مونتاژ و رویدادها.

وی همچنین به رایزنی های آتی برای آمادگی برای نشست اهداف توسعه پایدار در سپتامبر 2023 و اجلاس آینده در سال 2024 اشاره کرد.

علاوه بر این، مجمع هدف 6 توسعه پایدار در مورد آب پاک و بهداشت را در اولین کنفرانس سازمان ملل متحد در مورد آب که از سال 1977 برگزار می شود، ارزیابی خواهد کرد.

علاوه بر این، بر چارچوب سندای برای «ایجاد سیاره ای انعطاف پذیرتر در برابر بلایا» تمرکز خواهد کرد.

در تمام این تلاش ها، ارزیابی یکپارچه ریسک، دانش و مدیریت ضروری استاو متعهد شد “تا جایی که می تواند حمایت کند” تا اطمینان حاصل شود که این رویدادها به خوبی آماده شده و به نتایج ملموس منجر می شود.

لحظه خطر جهانی

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در پیامی ویدیویی اذعان کرد که این نشست «در لحظه‌ای از خطر جهانی» برگزار می‌شود که بیشترین بار را کشورهای LDC متحمل می‌شوند.

او گفت، از درگیری‌ها گرفته تا بلایای آب و هوایی، فقر کنترل‌نشده تا افزایش نابرابری‌ها و سیستم مالی جهانی در برابر کشورهای کمتر توسعه‌یافته، «برنامه کاری دوحه به ما یادآوری می‌کند که بهبود جهانی به این کشورها بستگی دارد که حمایت‌های مورد نیاز خود را دریافت کنند».

دبیرکل سازمان ملل متحد خواستار “سرمایه گذاری جسورانه” در سیستم های بهداشت، آموزش و حمایت اجتماعی شده است. اصلاح ساختار مالی؛ ایجاد شغل، به ویژه در اقتصادهای دیجیتال، رفاه و اقتصاد سبز؛ برابری جنسیتی برای دختران و زنان؛ و حمایت برای پایان دادن به وابستگی به سوخت های فسیلی و شروع گذار به انرژی های تجدیدپذیر.

توسعه پایدار نمی تواند صبر کند“، اشاره.


کشاورزان در شمال هائیتی در حال کار بر روی اقداماتی برای جلوگیری از فرسایش زمین های کشاورزی خود هستند.

© WFP Haiti / Teresa Pure

کشاورزان در شمال هائیتی در حال کار بر روی اقداماتی برای جلوگیری از فرسایش زمین های کشاورزی خود هستند.

Kellen Odom

مدافع رسانه های اجتماعی گیک غذا. کاوشگر. علاقه مندان به تلویزیون پیشگام بیکن افراطی. کل نینجا اینترنت. تنظیم کننده.

تماس با ما