کلافگی گیج کننده نمایش خودرو در بورس کالا

بعدی- در حالی که اختلاف بین وزارت حراست و بورس کالا برای فروش خودرو در تالار نقره ادامه دارد، وزارت صنعت در آخرین شرط خود برای فروش خودرو در بورس اعلام کرد که 20 درصد ظرفیت تولید باید برای سایز بزرگ قرار گیرد. خودرو و 50 درصد ظرفیت خودروهای بالای 500 میلیون تومان در بورس کالا که با مخالفت بورس مواجه شد.

بر اساس گزارش فراری، چنین شرایطی به معنای محدودتر شدن عرضه خودرو در بورس نسبت به قرعه کشی خودروسازان، در مواجهه با سیل تقاضا است که عملا عرضه خودرو را برای آن زمان منجمد کرده است. بودن. در همین زمینه، مجید عشقی، رئیس سازمان بورس گفت: طی روزهای گذشته مذاکراتی را با مسئولان حاضر در وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام دادیم و در خصوص عرضه خودرو در بورس کالا به توافق رسیدیم. “

وی با اشاره به مشکلات بر سر راه اجرای این طرح گفت: در حال حاضر در حال رایزنی برای نحوه فروش خودرو در بورس کالا هستیم. وزارت حراست در حال بررسی شرایط فروش خودرو در بورس است که از سوی بورس مطرح شده و اکنون در حال مذاکره برای حل این اختلافات هستیم.

و رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: در این راستا وزارت صمت مبلغی را برای عرضه خودرو در بورس کالا در نظر گرفت که ما به آن اعتراض کردیم و اعلام کردیم که میزان عرضه باید بیشتر از رقم در نظر گرفته شده توسط وزارت صمت در حال حاضر در حال رایزنی در این زمینه هستیم و به محض رفع مشکل عرضه خودرو در بورس کالا، مجدداً آغاز می شود.

عاشقی با اشاره به نوع خودروهایی که در بورس کالا عرضه می شود، گفت: عرضه در بورس کالا را از خودروهایی که قبلا مشمول قیمت گذاری نبودند آغاز می کنیم و به تدریج تلاش می کنیم همه خودروها را وارد آن کنیم. این بازار

درهم تنیدگی گیج کننده عرضه خودرو در بورس کالا؛  چه اتفاقی خواهد افتاد؟با عرضه خودرو در بورس، قیمت ها متعادل می شود
حجت الله فیروز عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفتگو با فرارو وی با اشاره به اینکه از ابتدای جلسه یازدهم مجلس، نمایندگان طرح فروش خودرو در بورس کالا را تدوین کردند، گفت: به نظر من باید خودرو از طریق مکانیزم بورس کالا فروخته شود. بر این اساس با عرضه خودرو در بورس کالا، قیمت نهایی خودرو اعلام می شود و به تدریج چالش هایی که در این صنعت وجود دارد برطرف می شود.

وی ادامه داد: وزارت حراست از ابتدای کار وزیر جدید برنامه هایی در این زمینه ارائه کرده است اما تاکنون موفق نبوده است، زیرا در شرایط فعلی عرضه و تقاضا با یکدیگر همخوانی ندارد و دولت باید اجازه عرضه و تقاضا در بازار سهام را بدهد.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه استدلال برخی افراد مبنی بر اینکه فروش خودرو در بورس کالا به نتیجه نمی رسد منطقی نیست، تصریح کرد: اینکه برخی می گویند این طرح در کشورهای دیگر اجرا نشده است. دنیا دلیل نمی شود که این تجارت در کشور ما هم انجام می شود، بنابراین این استدلال نادرست است، اما در این زمینه باید سرمایه های سرگردان جامعه را وارد بورس کنیم تا بتوانیم عرضه را متعادل کنیم. و وضعیت تقاضا در بازار خودرو.

فیروزی با تاکید بر اینکه عرضه خودرو در بورس کالا می تواند قیمت ها را در بازار متعادل کند، گفت: در حال حاضر بر اساس مکانیزم فروش خودرو تنها یک نوع رانت توزیع می شود و عملاً مشتری واقعی که نیاز فوری به خودرو دارد بله. با توجه به تعداد مشترکین زیاد، شانس زیادی برای برنده شدن در قرعه کشی وجود ندارد، زیرا با چنین فاصله ای در قیمت خودرو در درب کارخانه و بازار آزاد، سود زیادی به همراه دارد و بسیاری از مردم با در نظر گرفتن تورمی که در جامعه وجود دارد، برای حفظ ارزش دارایی خود، به پیش فروش خودرو می پردازند.

وی افزود: با فروش خودرو در بورس کالا، قیمت به صورت واقعی و رقابتی بر اساس عرضه و تقاضا کشف می شود که این امر هم برای مشتریان و هم برای خودروسازان حائز اهمیت است، زیرا از یک سو خریداران قطعا قدردانی خواهند کرد. خودرو در بازار بورس که می توانند کالایی را با قیمتی کمتر از قیمت فعلی در بازار آزاد خریداری کنند، از سوی دیگر خودروسازان محصولات خود را با قیمتی بالاتر از قیمت تحمیلی به فروش خواهند رساند.

درهم تنیدگی گیج کننده عرضه خودرو در بورس کالا؛  چه اتفاقی خواهد افتاد؟عرضه خودرو در بورس باعث افزایش میزان سفته بازی می شود
لافولا سیاکولی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفتگو با فرارو وی با اشاره به اینکه ساز و کار عرضه خودرو باید در بورس کالا فراهم شود، گفت: در این راستا باید با افزایش تولید زمینه افزایش عرضه را فراهم کنیم و در چنین شرایطی مسلم است که از طریق نمایش خودرو. در بورس کالا، قیمت به مکانیزم عرضه و تقاضایی بستگی دارد که مشخص می شود و دیگر شاهد سفته بازی در این بازار نخواهیم بود و از سوی دیگر، بازی دلال در بازار خودرو که در زمان این سالها نیز ناپدید خواهند شد.

وی تاکید کرد: بازار خودرو نیز از شفافیت برخوردار است که این موضوع از طریق عرضه خودرو در بورس کالا محقق می شود و از سوی دیگر دولت باید بتواند عرضه و تقاضا را در بازار خودرو تنظیم کند و در این راستا بورس کالا می تواند راه حل مناسبی باشد، زیرا در صورت فعالیت عرضه خودرو در بورس کالا، این مشکل نیز می تواند نقش مهمی در افزایش عرضه خودرو داشته باشد.

البته باید توجه داشت که عرضه خودرو در بورس کالا تنها راه حلی نیست که می تواند این بازار را سامان دهد، بلکه در کنار این اقدام، اقدامات دیگری نیز باید به صورت زنجیره ای اجرا شود که در صورت بروز مشکل تغییر وضعیت در صنعت خودرو از سوی دیگر باید اقداماتی مانند افزایش کیفیت تولیدات داخلی نیز انجام شود تا شاهد رضایت مردم از این صنعت باشیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: باید در بازار داخلی خودرو رقابت وجود داشته باشد که این امر از طریق واردات محقق می شود در حالی که واردات خودروهای خارجی احساس رقابت را در بازار خودرو افزایش می دهد و انحصار بازار خودرو باعث می شود. افزایش می یابد و شکسته می شود چند اقدام با هم برای اصلاح وضعیت فعلی بازار خودرو انجام دهید تا بازار از این وضعیت خارج شود.

Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.

تماس با ما