کلاهبرداری جدید؛ قطر از فیفا جاسوسی می کرد!

[ad_1]

به گزارش “ورجش سه”، همکاری مقامات سابق اطلاعاتی آمریکا با کشورهایی که سابقه ضعیف حقوق بشری دارند، مایه نگرانی مقامات این سازمان در واشنگتن است.

جام جهانی پرطرفدارترین ورزش در جهان است و قطر یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است که این فرصت را دارد تا قدرت خود را در صحنه جهانی نشان دهد.

تحقیقات آسوشیتدپرس نشان داد که قطر کوین چاکر، افسر سابق سیا را که به عنوان یک مامور اطلاعاتی خصوصی کار می کرد، در سال 2010 استخدام کرد تا دریابد که سایر رقبا چه پیشنهاداتی دارند و شرایط مقامات عالی فیفا چگونه بود.

این خبرگزاری همچنین مدعی شده است که چاکار در سال های اخیر برای کسب اطلاعات از فدراسیون های فوتبال کشورهایی که با میزبانی قطر مخالفت کرده اند به کار خود ادامه داده است.

تحقیقات آسوشیتدپرس بر اساس مصاحبه با همکاران سابق چاکار و بررسی قراردادها، ایمیل ها و اعتبارنامه های او است.

این اقدامات با حضور فردی با لباس عکاس خبری صورت گرفت که سعی داشت از سایر پیشنهادات میزبانی مطلع شود. شخصی نیز به عنوان یک زن جذاب در فیس بوک ظاهر شد تا به هدف نزدیکتر شود و از او اطلاعات بگیرد.

تحقیقات مقامات و دیگر مقامات کشورهای حاشیه خلیج فارس نشان می دهد که قبل از رای گیری در سال 2010 با یکی از مقامات ارشد فیفا تماس تلفنی گرفته شده است.

آسوشیتدپرس همچنین مدعی است که بررسی اسناد داخلی چاکرا نشان می دهد که به مقامات قطری قول داده است که می تواند به کنترل جمعیت قابل توجهی از کارگران خارجی کمک کند.

قطر کشوری با 2.8 میلیون نفر جمعیت است که تنها 300 هزار نفر از آن شهروند هستند. آنها برای ساختن استادیوم ها و سایر زیرساخت های مورد نیاز برای مسابقات به شدت به کارگران خارجی متکی بودند.

مقامات قطری و همچنین مقامات فیفا از اظهار نظر درباره اتهامات مربوط به حضور مقامات سابق سیا در این کشور خودداری کردند.

این خدمتکار که دفتری در دوحه افتتاح کرد و یک حساب ایمیل از دولت قطر دریافت کرد، بیانیه ای صادر کرد و مدعی شد که او و شرکتش هرگز در هیچ فعالیت غیرقانونی شرکت نداشته اند.

این مقام سابق سیا همچنین درخواست مصاحبه یا پرسش درباره همکاری خود با دولت قطر را رد کرد. او همچنین مدعی شد که برخی از اسناد به دست آمده توسط آسوشیتدپرس جعلی بوده است.

این ادعا در حالی مطرح می شود که مقامات قطری اخیراً به مرگ کارگران خارجی هنگام ساخت یک ورزشگاه در شرایط سخت واکنش نشان داده اند.

[ad_2]


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم