کلیولند براونز کیو بی دشان واتسون 11 بازی را تعلیق کرد و 5 میلیون دلار جریمه کرد که NFL و NFLPA به توافق رسیدند.

بر اساس این قرارداد، واتسون تحت “ارزیابی حرفه ای توسط کارشناسان رفتاری قرار خواهد گرفت و برنامه درمانی آنها را دنبال خواهد کرد.”

واتسون روز پنجشنبه به رسانه ها گفت: “من در حرفه و زندگی خود به جلو می روم و به دفاع از بی گناهی خود ادامه خواهم داد.” “فقط به این دلیل که شهرک سازی ها و مواردی از این قبیل اتفاق می افتد، به این معنی نیست که آن شخص در هیچ کاری مقصر است.”

وی افزود: احساس می‌کنم فرد فرصت دارد در مقابل بی‌گناهی خود بایستد و آن را ثابت کند، ما این را از نظر قانونی ثابت کرده‌ایم و فقط باید به‌عنوان یک فرد و به‌عنوان یک فرد به جلو برویم.

24 دعوی مدنی علیه واتسون مطرح شد. 23 مخفیانه مستقر شد. دو هیئت منصفه در تگزاس از طرح اتهام جنایی علیه واتسون خودداری کردند.

واتسون خط مشی رفتار شخصی NFL را در جلسات خصوصی با ماساژدرمانگران در حالی که با هیوستون تگزاس بود، نقض کرد. راجر گودل، کمیسر لیگ، رفتار واتسون را “وحشتناک” و “غارتگرانه” توصیف کرد.

دشان واتسون سزاوار یک فرصت دوباره است.

سوزان “دی” حسن، یکی از مالکان براونز، روز پنجشنبه متعهد شد که یک میلیون دلار برای “آموزش جوانان برای افزایش آگاهی در مورد سوءرفتار جنسی” سرمایه گذاری کند.

او به خبرنگاران گفت: ما به عنوان یک سازمان و به عنوان افراد، با زنان شرکت کننده همدلی زیادی داریم و فرصت ایجاد تغییر در این جامعه را داریم.

جیمی حسن، همسر و مالک تیمش گفت: «مردم سزاوار یک فرصت دوباره هستند.

NFL، که خواهان یک ضربه پنالتی سخت‌تر است، می‌گوید که از محرومیت 6 بازی دیشان واتسون مدافع کلیولند براونز درخواست تجدیدنظر خواهد کرد.

او با اشاره به واتسون گفت: “آیا او هرگز نباید دوباره بازی کند؟ آیا هرگز نباید بخشی از جامعه باشد؟ آیا نباید فرصتی برای بازسازی خود پیدا کند؟ این کاری است که ما انجام خواهیم داد.”

وی افزود: «این به این معنا نیست که ما با آسیب‌دیدگان همدردی نمی‌کنیم و به این کار ادامه خواهیم داد». “ما فکر می کنیم دشان واتسون سزاوار یک فرصت دوباره است.”

NFL قبلاً اعلام کرده بود که به تصمیم قاضی فدرال سابق Sue L. Robinson مبنی بر عدم دستمزد واتسون برای شش بازی به دلیل نقض خط مشی رفتار شخصی لیگ در حین حضور در هیوستون تگزاس اعتراض خواهد کرد.

لیگ حداقل برای کل فصل تحت فشار بود تا به جای آن تعلیق شود.

گودل روز پنجشنبه گفت: “دشون متعهد شده است که کار سختی را که برای بازگشت او به NFL ضروری است، انجام دهد.

این حل و فصل مستلزم انطباق با ارزیابی حرفه ای و طرح درمان، جریمه قابل توجه و تعلیق بیشتر است.»

رابینسون در قضاوت کتبی خود از “عدم پشیمانی ابراز شده” واتسون به عنوان عاملی در رشته انتخابی خود نام برد.

براونز کیو بی بیانیه ای را روز پنجشنبه منتشر کرد و در بخشی از آن گفت: «از اینکه روند انضباطی به پایان رسیده است سپاسگزارم و از حمایت فوق العاده ای که در طول مدت کوتاهی که با سازمان براونز داشتم، عمیقا قدردانی می کنم.

من یک بار دیگر به خاطر هر دردی که این وضعیت ایجاد کرده عذرخواهی می کنم. مسئولیت تصمیماتی که گرفته ام را می پذیرم.

دشان واتسون می گوید

قبل از حل و فصل، واتسون منتظر حکم پیتر هاروی، دادستان کل سابق نیوجرسی و دادستان منطقه فدرال بود که به عنوان منصوب گودل برای رسیدگی به درخواست تجدیدنظر نام برده می شد.

واتسون فصل گذشته که عضوی از تگزاسی ها بود، بازی نکرد. واتسون هفته گذشته در اولین بازی پیش فصل براون بازی کرد.

کوین استفانسکی، سرمربی کلیولند روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت که واتسون در دو بازی آخر قبل از شروع فصل بازی نخواهد کرد. پشتیبان جاکوبی بریست به جای واتسون شروع می شود تا زمانی که وی واجد شرایط بازگشت در 4 دسامبر شود.

طبق اعلام NFL، واتسون واجد شرایط بازی در هفته 13 برابر تیم سابق خود، تگزاس خواهد بود.

واتسون در مصاحبه ای قبل از بازی تدارکاتی روز جمعه در فلوریدا مقابل جکسونویل جگوارز گفت: “من می خواهم بگویم واقعا برای همه زنانی که بر این وضعیت تأثیر گذاشته اند متاسفم.” تصمیمات من در زندگی که مرا در این موقعیت قرار داده است، قطعاً دوست دارم برگردم، اما می‌خواهم به حرکت رو به جلو، رشد، یادگیری و نشان دادن اینکه یک فرد واقعی هستم و به جلو بردن ادامه می‌دهم ادامه دهم.»

قبل از مصاحبه کوتاه، واتسون بارها اتهامات مربوط به رفتار نادرست، از جمله تجاوز جنسی و آزار و اذیت بیش از دوجین زن را رد کرد. او در مصاحبه توضیح نداد که منظورش از گفتن «این وضعیت» چیست.

واتسون سه بار در بازی Pro Bowler بازی نکرد، فصل گذشته با تگزاسی ها به دلیل تقاضای تجاری و همچنین تحقیقات در مورد اتهامات.

در اوایل سال جاری، براون سه انتخاب دور اول را برای واتسون عوض کرد و سپس با او قراردادی 5 ساله با تضمین 230 میلیون دلاری امضا کرد که تضمین‌شده‌ترین مبلغ در تاریخ NFL است.

مت فاستر و هومرو د لا فوئنته از CNN در این گزارش مشارکت داشتند.

Aron Trujillo

نرد اینترنتی. ارتباط دوستانه مبشر قهوه. متخصص موسیقی بسیار متواضعانه. مدافع تلویزیون آماتور

تماس با ما