کمک های مالی بشردوستانه هنوز برای وضعیت “کاملا فاجعه بار” در افغانستان مورد نیاز است

بهترین توصیف از وضعیت این است فاجعه محضداکتر رامز الکبروف، معاون نماینده ویژه سازمان ملل متحد در افغانستان که مقیم و هماهنگ کننده امور بشردوستانه در این کشور نیز می باشد، گفت.

وی که از کابل، پایتخت صحبت می کرد، افزود که زندگی میلیون ها نفر تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

عملیات نجات جان

داکتر الکباروف به روز رسانی در مورد چگونگی کمک سازمان ملل متحد و شرکای آن به نزدیک به 23 میلیون افغان در طول سال گذشته پس از تسلط طالبان توسط طالبان ارائه کرده است.

آنها را نگه داشتند “شاید بزرگتر و تحویل بی‌سابقه‌ی راه نجات انسان برای مردم افغانستان.”

در حال حاضر، حدود 25 میلیون افغان در فقر زندگی می کنند و برای مقابله با افزایش قیمت مواد غذایی ناشی از بحران جهانی غذا و کاهش اقتصادی کشور، “توجه فوری و فوری” لازم است.

داکتر الکبروف در پاسخ به این سوال که اگر بودجه تامین نشود، چه اتفاقی می افتد، در مورد بازدید اخیر خود از یک شفاخانه در کابل که به صورت زنده در یک برنامه خبری بین المللی انجام شد، صحبت کرد. او کودکانی را که دچار سوءتغذیه بودند دید و آن را “دلخراش” توصیف کرد.

مجبور به فروش کودکان

وی گفت که متأسفانه این کودکان در زمستان سخت زنده نمی مانند، فصلی که زندگی را به ویژه برای افرادی که در مناطق دور افتاده زندگی می کنند بسیار دشوار می کند.

در حالی که افغان‌ها به انعطاف‌پذیری و توانایی‌شان برای بقا معروف هستند، برخی از آنها به استراتژی‌های مقابله‌ای منفی متوسل شده‌اند.

من افرادی را دیده ام که اعضای بدن می فروشند، افرادی را دیده ام که نوزادان می فروشند. این به طور گسترده در رسانه ها پوشش داده شده است، و این همان چیزی است که در صورت عدم پشتیبانی دوباره شاهد آن خواهیم بود،” او گفت.

نیازهای در حال ظهور

کمک‌های بشردوستانه از طریق تلاش‌های خود به جلوگیری از قحطی کمک کردند، بیمارستان‌ها را باز و کار کردند و از پرداخت حقوق کارکنان پزشکی و معلمان اطمینان حاصل کردند. آنها همچنین به حمایت از مناطق آسیب دیده توسط سیل یا زلزله مرگبار در ژوئن شتافتند.

با این حال، صدها هزار دختر هنوز از تحصیل در دبیرستان محروم هستند، در حالی که وبا گسترش یافته و سایر بیماری ها از جمله بیماری هایی که دام ها را تحت تأثیر قرار می دهند افزایش یافته است.

در ادامه، نیازهای انسان همچنان زیاد خواهد بود، اما کمک های بشردوستانه به تنهایی کافی نیستدکتر الکباروف گفت: «با تاکید بر نیاز به مقابله با تغییرات آب و هوایی، فقر و عدم توسعه، به ویژه در بخش کشاورزی.

«بدون بازار کار، بدون (الف) یک سکتور بانکی کارآمد، بدون سرمایه گذاری در مشاغل اصلی، ما نمی توانیم روندی را که اکنون در افغانستان مشاهده می کنیم، معکوس کنیم. ما نمی توانیم مردم را از زنده ماندن به وضعیت مرفه برسانیم.

Mara Gomez

کارشناس توییتر متعصب موسیقی. جنرال الکل ماون. علاقه مندان به تلویزیون

تماس با ما