کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل هشدار داد که هائیتی در آستانه است

کمیساریای عالی گفت که دولت هائیتی همچنین باید تعهدی قاطع به پاسخگویی و حاکمیت قانون داشته باشد، پس از دهه ها “فساد سیستماتیک و معافیت از مجازات گسترده” که این کشور را در حال حاضر فلج کرده است.

او هشدار داد که هائیتی به بدترین وضعیت حقوق بشر و بشردوستانه در دهه‌های اخیر دچار شده است. وی بر ضرورت یافتن راه حل های فوری برای این “بحران طولانی و چند وجهی” تاکید کرد.

ناامنی ویرانگر

“مردم با سلاح گرم کشته می شوند، به دلیل دسترسی نداشتن به آب آشامیدنی سالم، غذا و مراقبت های بهداشتی می میرند، و زنان بدون مجازات مورد تجاوز گروهی قرار می گیرند. سطوح ناامنی و وضعیت وخیم بشردوستانه برای مردم هائیتی ویرانگر بوده است. آقای ترک گفت.

در دو ماه گذشته گروه های مسلح دسترسی به پمپ بنزین و بنادر اصلی کشور را مسدود کرده و دسترسی به آب آشامیدنی، غذا و دارو را به شدت با مشکل مواجه کرده اند.

ناامنی غذایی در حال افزایش است و 4.7 میلیون نفر – تقریبا نیمی از جمعیت – با گرسنگی حاد مواجه هستند. بهداشت نامناسب و کمبود منابع آب سالم منجر به شیوع وبا شده است که تاکنون از کنترل خارج شده است.

تاکنون 2600 مورد مشکوک به وبا گزارش شده است که نیمی از آنها کودک بوده و ده ها نفر جان خود را از دست داده اند.

خشونت گروهی همچنان در سرتاسر پایتخت و سایر نقاط کشور گسترش می یابد.

ده ها کشته

بیش از یک هفته در اواسط اکتبر، بیش از 71 نفر کشته شدند، ده ها زن مورد تجاوز جنسی قرار گرفتند و صدها نفر از ساکنان مجبور به ترک خانه های خود شدند، در نتیجه جنگ های نفوذ بین باندهای رقیب در Croix-de-Bouquet. ، یکی از شهرداری های اصلی در منطقه شهری پورتو پرنس، طبق منطقه شهری پورتو پرنس. دفتر یکپارچه حقوق بشر سازمان ملل در هائیتی (BINUH).

کمیساریای عالی گفت: آدم ربایی و خشونت جنسی توسط اعضای باند به عنوان سلاح برای ایجاد درد شدید و ایجاد ترس در بین مردم استفاده می شود.

“نیاز فوری برای رسیدگی به علل اصلی نابرابری و خشونت، از جمله دلایلی که توسعه کشور را برای چندین دهه فلج کرده است، وجود دارد.”

آقای ترک گفت که قطعنامه اخیر شورای امنیت 2653 (2022) که ماه گذشته تصویب شد، که رژیم تحریمی را برای هدف قرار دادن افراد و نهادهایی که درگیر یا حمایت از فعالیت‌های جنایی و خشونت هستند – همراه با تحریم تسلیحاتی هدفمند – ایجاد کرد، گام مهمی است..

واکنش خشونت آمیز به اعتراضات

دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد با اشاره به اینکه صدها هزار نفر از اواخر ماه اوت در اعتراض به سیاست های دولت، هزینه های بالای زندگی و ناامنی فزاینده تظاهرات کرده اند، افزود که بر اساس اطلاعات دریافتی، حداقل 54 نفر در جریان این تظاهرات کشته شده اند. اعتراضات که گفته می شود بیشتر آنها به دلیل استفاده نامتناسب از زور توسط افسران پلیس است.

خشونت سیاسی نیز با کشتن رهبران برجسته سیاسی و روزنامه نگاران ثبت شده است.

آقای تورک گفت: “پلیس باید اصول احتیاط، ضرورت و تناسب را در تمام مواقعی که از زور استفاده می شود، رعایت کند.” تحقیقات سریع، کامل و مؤثر باید انجام شود و مسئولین استفاده غیرضروری یا نامتناسب از زور باید پاسخگو باشند.»

توقف بازگشت اجباری: گراندی از UNHCR

با توجه به این بحران، کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان، روز پنجشنبه از کشورهای منطقه و فراتر از آن خواست تا بازگشت اجباری هائیتی ها به کشورشان را متوقف کنند.

با توجه به وضعیت فعلی، کمیساریای عالی پناهندگان، فیلیپو گراندی، گفت: “من از همه کشورها می خواهم که با هائیتی همبستگی کنند و از آنها می خواهم که هائیتی ها را به کشوری بسیار شکننده بازنگردانند.”

زنان، کودکان و مردان هائیتی که در خارج از کشور هستند و به کشور بازگشته اند ممکن است با خطرات تهدید کننده امنیت و سلامتی و آوارگی بیشتر در داخل کشور مواجه شوند.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل، آژانس پناهندگان سازمان ملل، گفته است که انتقال اجباری افراد به مکانی که در معرض خطر آزار و اذیت، شکنجه یا سایر آسیب های جدی یا غیرقابل جبران قرار می گیرند، ممکن است به منزله «بازگشت» باشد که صراحتاً در پناهندگان و انسان های بین المللی ممنوع است. قانون حقوق . .

قوانین بین المللی همچنین اخراج دسته جمعی و بازداشت خودسرانه مرتبط را ممنوع می کند.

گروه مشورتی شورای اقتصادی و اجتماعی «بسیار نگران»

گروه مشورتی موقت در هائیتی، که زیر چتر شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد (ECOSOC) تشکیل جلسه می‌دهد، همچنین با صدور بیانیه‌ای از جامعه بین‌المللی خواست فورا از تلاش‌های این کشور برای ارائه کمک‌های حیاتی به نیازمندان حمایت کند. .

این گروه گفت: «ما نگران هستیم که ادامه محاصره جاده‌ها، بنادر و پایانه نفتی توسط گروه‌های مسلح، منجر به مرگ و میرهای قابل اجتناب بسیاری به دلیل عدم دسترسی به آب سالم، بهداشت مناسب، مراقبت‌های اولیه بهداشتی و غذا شود». . از 21 کشور درگیر

“زنان باردار و نوزادان تازه متولد شده آنها در معرض خطر بزرگی هستند. بیشتر خانواده های فقیر که قبلاً به دلیل تورم و مشاغل کم دستمزد ضعیف شده اند، هنوز به طور نامتناسبی رنج می برند. این نگران کننده است که گرسنگی در منطقه سیته سولیل پایتخت به سطح فاجعه باری رسیده است. ”

این گروه گفت که از تلاش‌های دولت با حمایت سازمان ملل متحد و همچنین جامعه مدنی بین‌المللی، ملی و محلی برای پاسخگویی به نیازهای بشردوستانه مردم و سازماندهی یک واکنش موثر وبا بر اساس تجربه و تخصص ملی استقبال می‌کند. مسئولین.”

اعضا خواستار همبستگی بیشتر با مردم هائیتی و حمایت از واکنش بشردوستانه و وبا در هائیتی شدند، از جمله با مشارکت در طرح واکنش بشردوستانه هائیتی 2022 که تنها 36 درصد از نیازهای 373.2 میلیون دلاری خود را دریافت کرد.

Braylon Mccoy

محقق حرفه ای وب. پیشگام الکل متعصب تلویزیون دوست حیوانات در همه جا.

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین مشاور کنکوردانشگاهGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما