کودکان متاثر از تعارض نمی توانند منتظر آموزش باشند

ECW به کودکان و جوانان آسیب دیده فرصتی برای یادگیری رایگان – در ایمنی و بدون ترس – برای رشد و دستیابی به پتانسیل کامل خود ارائه می دهد.

سفر و رویا


در سن نه سالگی، Bchiote Moorice برای امنیت خود از جمهوری دموکراتیک کنگو در محاصره گریخت.

یونیسف اتیوپی / اورشلیم اتنا

در سن نه سالگی، Bchiote Moorice برای امنیت خود از جمهوری دموکراتیک کنگو در محاصره گریخت.

بچیوت موریس و سه خواهر و برادر کوچکترش در تنها 9 سالگی از جمهوری دموکراتیک کنگو جنگ زده فرار کردند – بدون غذا، آب یا مایحتاج اولیه.

پس از یک فرار دلخراش، Bchiote و خواهر و برادرش دوباره با والدین خود ملاقات می کنند و تمام خانواده به یک اردوگاه پناهندگان در غرب اتیوپی نقل مکان می کنند.

در آنجا، Bchiote و خواهران و برادرانش سرانجام توانستند از طریق یک برنامه با بودجه ECW که توسط یونیسف اتیوپی ارائه شده بود، بر آموزش خود تمرکز کنند.

او با لبخند بزرگی گفت: “امیدوارم یک سال بعد به دانشگاه بروم و در یک بانک بزرگ شرکتی کار کنم.”

عزم برای آموزش


شهد، 11 ساله، با معلمانش در مدرسه الحم در بیمارستان آگوستا ویکتوریا، فلسطین.

جاناتان کوندو / دولت فلسطین

شهد، 11 ساله، با معلمانش در مدرسه الحم در بیمارستان آگوستا ویکتوریا، فلسطین.

ECW که برای تغییر سیستم کمکی که میلیون‌ها کودک و نوجوان آسیب‌پذیر را نادیده می‌گیرد، راه‌اندازی شده است، توانسته است به تعداد پسران و دختران بچیوت کمک کند.

شاهد (نام مستعار) مانند بسیاری از نوجوانان 11 ساله، آرزوهای بزرگی دارد. او می خواهد رئیس جمهور، پزشک یا حتی اولین فضانورد فلسطینی شود.

اما، پس از آن که او مجبور شد بیشتر روزها را در بیمارستان آگوستا ویکتوریا تحت درمان بگذراند، بیماری مزمن کلیوی او مانند یک ابر بارانی تیره بر سر او ظاهر شده بود.

با این حال، شهد موفق به ادامه تحصیل در مدرسه العظم شده است – و بیش از هر زمان دیگری به تبدیل رویاهای خود به واقعیت نزدیک است.

بودجه ECW وزارت آموزش و پرورش فلسطین را قادر می سازد تا چهار مدرسه شناسایی ایجاد کند که آموزش انعطاف پذیری را برای کودکانی که به دلیل بیماری های مزمن و درمان طولانی مدت قادر به شرکت در کلاس های عادی نیستند، ارائه می دهد.

در حال حاضر به حدود 150 دانش آموز در فلسطین برنامه های فردی، حمایت روانی اجتماعی و آموزش جامع ارائه می شود تا اطمینان حاصل شود که از تحصیل خود عقب نمانند.

شاهاد گفت: «من ترجیح می دهم با بچه های دیگر به مدرسه عادی بروم، اما معلمان و پرستاران بیمارستان بسیار مهربان هستند و باید این کار را به خوبی انجام دهند.

پشتکار، دوستی و پتانسیل


حاجی، آشتا و نگولیرام زیر درختی در چاد نشسته اند و از سایه و هوای تازه دریاچه لذت می برند.

یونیسف چاد / نانسی نادالله

حاجی، آشتا و نگولیرام زیر درختی در چاد نشسته اند و از سایه و هوای تازه دریاچه لذت می برند.

در آخرین روز مدرسه قبل از تعطیلات، سه دوست جدانشدنی در چاد پیوندی از آوارگی و انعطاف پذیری دارند.

حاجی الحاج، آشتا دوگو و نگولیرام آبکار به مدرسه ابتدایی کایا در استان لاک چاد می روند و در محلی زندگی می کنند که به دلیل خشونت های مداوم در منطقه دریاچه چاد آواره شده است.

در سال 2015 پس از حملات گروه تروریستی بوکوحرام ایجاد شد. اعمال مکرر خشونت و تهدید بیش از 450000 آواره داخلی و پناهنده را مجبور به فرار به شهرستان لاک کرده است.

حاج تنها پنج سال داشت که خانواده اش از کشور همسایه به آنجا نقل مکان کردند. اکنون در 11 سالگی از طریق این برنامه توانسته است به همراه 500 دانش آموز دیگر از کایا بر تحصیلات خود تمرکز کند و پیشرفت کند.

این جوانان و سایر جوانان در مدرسه ابتدایی کایا در شهرستان لاک به محیط های آموزشی ایمن و با کیفیت دسترسی دارند – رویاها و آینده خود را زنده نگه می دارند.

برای سایر حساب های شخصی کار ECW، اینجا را کلیک کنید.

اطلاعات بیشتر در مورد ECW

  • آموزش و پرورش نمی تواند صبر کند (ECW) صندوق یک میلیارد دلاری سازمان ملل برای آموزش در مواقع اضطراری و بحران های طولانی مدت است.

  • برنامه تاب آوری چند ساله در اتیوپی توسط ECW تامین مالی شده و توسط یونیسف در اتیوپی اجرا می شود.

  • 222 میلیون کودک آسیب دیده از بحران نیاز به حمایت آموزشی فوری دارند.

  • مدارس قاطعیت در فلسطین توسط ECW، وزارت آموزش و پرورش فلسطین و شرکای استراتژیک از جمله Save the Children، UNDP، یونیسف و UNRWA حمایت می شوند. این برنامه در کرانه باختری اجرا می شود و توسط وزارت آموزش و پرورش به عنوان بخشی از برنامه تاب آوری چند ساله ECW اداره می شود.

  • در مدرسه ابتدایی کایا در چاد، 798 کیف مدرسه و 36831 کوله پشتی بین 36831 دانش آموز (شامل 16932 دختر) در ممدی توزیع شد. علاوه بر این، 452 معلم مواد آموزشی دریافت کردند.

  • این مدرسه توسط ECW با مشارکت یونیسف و سرویس پناهندگان یسوعی پشتیبانی می شود.

Gabriel Osborne

شیطان متعصب توییتر. حشره پرشور اینترنت. مبشر وب. ماون آبجو. پیشگام موسیقی.

تماس با ما