کوسه ها مایک گریر را به عنوان اولین مدیر کل سیاه پوست NHL استخدام می کنند

مایک گریر که 14 فصل را در NHL به عنوان یک وینگر راست شجاع سپری کرد، روز سه شنبه به عنوان مدیر کل سن خوزه شارکز انتخاب شد و به اولین مدیر کل سیاه پوست در تاریخ لیگی تبدیل شد که به تازگی صد و پنجمین فصل خود را به پایان رسانده است.

گریر، 47 ساله، که در سال 2011 به عنوان بازیکن بازنشسته شد، پس از خدمت به عنوان کاوشگر برای شیکاگو و گذراندن دو سال به عنوان کمک مربی با شیاطین به تیم آمد. فصل گذشته، او به عنوان مشاور عملیات هاکی برای رنجرز خدمت می‌کرد و به رئیس و مدیر کل تیم، کریس دروری، که با گریر در دانشگاه بوستون و بافالو سابرز بازی می‌کرد، گزارش می‌داد.

جریر از یک خانواده ورزشکار ماهر است. برادر بزرگ‌تر او، کریس، از سال 2016 مدیر کل دلفین‌های میامی بوده است و پدرش، بابی، یک کالج بازگشته بود و قبل از شروع به کار با پاتریوتز، هیوستون تگزاس، در نیوانگلند پاتریوتز مربیگری می‌کرد. و دلفین ها

مایک گریر در یک کنفرانس مطبوعاتی در سن خوزه کالیفرنیا گفت: “مهمترین چیزی که پدرم به ما القا کرد اخلاق کاری است.” یا زمانی که ما برای خواب آماده بودیم. او تمام ساعت ها را بیدار می ماند.

استخدام یک نقطه عطف در NHL است، با بازیکنان سیاهپوست که اقلیت کوچکی از لیست لیگ را تشکیل می‌دهند و چند پست جلوتر را در اختیار دارند.

گریر گفت که امیدوار است انتصاب او فرصت هایی را برای دیگران ایجاد کند.

او گفت: “از روزهای بازی من، خود لیگ متنوع تر شده است و این چیزی است که از دیدنش خوشحالم.” “وظیفه من این است که تمام تلاشم را برای سازمان سن خوزه انجام دهم و اگر این کار را انجام دهم، امیدوارم در را برای اقلیت های دیگر برای تصدی پست های اداری باز کند.”

هنگامی که گریر در فصل 97-1996 با ادمونتون اویلرز وارد لیگ شد، گزارش شد که او اولین بازیکن آفریقایی-آمریکایی بود که در ایالات متحده متولد و توسعه یافته بود که برای NHL، وال جیمز متولد فلوریدا، بازی می کرد و وارد لیگ شد. در سال 1981، و دونالد براشیر متولد ایندیانا که اولین بار در NHL در سال 1993 ظاهر شد، هر دو هاکی نوجوانان را در کانادا بازی کردند.

گریر که در روزهای بازی خود 6 فوت 1، 225 پوند وزن داشت، هاکی مدرسه راهنمایی را در مدرسه سنت سباستین در نیدهام، ماساچوست بازی کرد و در نهمین دور درفت 1993 انتخاب شد و در رتبه 219 قرار گرفت. سباستین. لویی بلوز. در آن پاییز، زمانی که براشیر اولین بازی‌های خود را برای تیم مونترال کانادا انجام می‌داد، گریر به عنوان یک پارکر وارد دانشگاه بوستون شد.

در سال دوم تحصیلی، گریر بهترین گلزن تیم قهرمانی ملی در دانشگاه بوستون بود و در خط اول بازی می کرد، در حالی که دروری دانشجوی سال اول کلاس چهارم بود. گریر کار خود را با ادمونتون آغاز کرد و در واشنگتن کپیتالز، سابرز و شارکز کار کرده است.

جاناتان بیچر، رئیس Sharks Sports and Entertainment، شرکت مادر فرنچایز، گفت که نظرات Drury نقش مهمی در انتخاب تیم ایفا کرد، همانطور که ریکاوری رنجرز امسال که به فینال کنفرانس شرق رسید.

بیچر گفت: “کریس مدت هاست که مایک را می شناسد و مایک را به عنوان مدیر کل تایید کرده است.” “مایک این قدرت شخصیت را دارد. مایک یک رهبر است.”

دروری در بیانیه ای گفت: “من طی سه دهه از این افتخار برخوردار بودم که مایک را بشناسم و برای او به عنوان یک فرد، بازیکن و مربی نهایت احترام قائل هستم.” “من مشتاقانه منتظرم ببینم او با کوسه ها چه می کند.”

گریر به یک فرنچایز در حال انتقال می‌پیوندد: سن خوزه در سال 2019 به فینال کنفرانس غرب رسید، اما از آن زمان سه سال متوالی بازی‌های پلی آف را از دست داده است که طولانی‌ترین خشکسالی در تاریخ 30 ساله این فرنچایز است.

باب بوگنر مربی کوسه ها هفته گذشته اخراج شد. گریر جایگزین جو ویل می شود که پس از کناره گیری داگ ویلسون در آوریل به عنوان مدیر کل موقت خدمت می کرد.

گریر گفت که هیچ جدول زمانی برای معرفی مربی ندارد و بلافاصله روی پیش نویس لیگ ملی هاکی که از پنجشنبه در مونترال آغاز می شود، متمرکز شد. سن خوزه انتخاب کلی شماره 11 را دارد. کوسه ها فهرستی پر از ستاره های سالخورده دارند – از جمله مدافع اریک کارلسون، برنت برنز و مارک ادوارد ولاسیک – که قراردادهای بزرگی دارند که می تواند توانایی سن خوزه را برای جذب بازیکنان آزاد محدود کند.

بهترین گلزنان این تیم در فصل گذشته تیمو مایر و توماس هرتل بودند که 35 گل و 30 گل به ثمر رساندند. مایر 25 ساله و هرتل 27 ساله است.

گریر گفت که او به دنبال تغییر اساسی در تیم نیست.

او گفت: «من قصد ندارم فهرست را پاره کنم. برای ما، ممکن است دست اندازها در مسیر پیش رو وجود داشته باشد، اما ما سعی خواهیم کرد هر روز فهرست را بهبود بخشیم و بهبود دهیم.”

Reece Bryant

ایجاد کننده. شیطون عاشق تلویزیون حل کننده مشکلات مادام العمر نویسنده. تحلیلگر. نینجا فرهنگ پاپ. عاشق اینترنت معتبر. کاوشگر کل کارآفرین لاعلاج

تماس با ما