کپسول انتحاری سارکو برای استفاده در سوئیس – زومیت تایید شده است


طبق توصیه های Exit International، کپسول های طراحی شده توسط این سازمان در قالب چاپ سه بعدی با هدف کمک به خودکشی (مرگ داوطلبانه) ممکن است به صورت قانونی در سوئیس استفاده شود. کپسول “سارکو” نامیده می شود.

SARCO در بسیاری از رویدادهای هنری و طراحی در سراسر اروپا به نمایش گذاشته شده است

در سال 2020، حدود 1300 نفر در سوئیس با استفاده از خدمات Exit (غیر وابسته به Exit International) و Dignitas، دو بزرگترین سازمان کمک به خودکشی در سوئیس جان خود را از دست دادند. روش فعلی استفاده از پنتوباربیتال سدیم مایع است. پس از مصرف این دارو، فرد قبل از رفتن به کمای عمیق، دو تا پنج دقیقه می خوابد و سپس زود می میرد.

SAARC رویکرد متفاوتی برای مرگ آرام و بدون نیاز به مواد کنترل شده ارائه می دهد. در وب سایت خبری SWI swissinfo.ch، دکتر. فیلیپ نیکبنیانگذار Exit International در مورد کپسول سارکو و مکانی که انتظار می رود در زمینه کمک به مرگ در سوئیس کاوش شود صحبت کرد. خلاصه این گفتگو را در ادامه می خوانید.

کپسول سارکو / سارکو برای کمک به خودکشی

سارکو توسط یک چاپگر سه بعدی ساخته شده است

SWI swissinfo.ch: SARCO چیست و چگونه کار می کند؟

فیلیپ نیچه: سارکور ساختاری کپسول مانند است که توسط پرینت سه بعدی ایجاد شده و توسط شخصی که قصد مرگ دارد از درون فعال می شود. این دستگاه را می توان در هر جایی برای مرگ حمل کرد. به عنوان مثال، خودکشی ممکن است در یک محیط آرام در فضای باز یا در یک مکان خاص در سازمان رخ دهد. فرد وارد کپسول می شود و به خواب می رود. این دستگاه بسیار راحت است. از آنها چند سوال پرسیده می شود و پس از پاسخ می توانند دکمه ای را در داخل کپسول فشار دهند که مکانیسم آن فعال می شود.

این کپسول روی قطعه ای از تجهیزات قرار می گیرد که داخل آن را با نیتروژن پر می کند و در 30 ثانیه سطح اکسیژن را به 21 تا 1 درصد افزایش می دهد. ممکن است فرد قبل از از دست دادن هوشیاری کمی احساس گیجی کند و کمی احساس شادی کند. مرگ به دلیل هیپوکسی (کمبود اکسیژن) و هیپوکاپانی (کمبود دی اکسید کربن) رخ می دهد. بدون وحشت و خفگی. در محیط هایی که میزان اکسیژن کمتر از 1 درصد است، از دست دادن هوشیاری پس از تقریباً 5 تا 10 دقیقه رخ می دهد.

در چه مرحله ای در حال توسعه دستگاه و در دسترس قرار دادن آن برای استفاده هستید؟

فیلیپ نیچه: سال گذشته، پس از قانونی شدن استفاده از SARCO در سوئیس برای مرگ کمکی، مشاوره ارشد دریافت کردیم و نتیجه مثبت بود و هیچ مشکل قانونی وجود نداشت. دو نمونه اولیه از تابوت در حال حاضر موجود است و سومین تابوت در هلند در حال چاپ است. اگر همه چیز خوب پیش برود، دستگاه سوم در سال 2022 برای استفاده در سوئیس آماده خواهد شد. اولین تابوت از سپتامبر 2021 تا آگوست 2022 در موزه فرهنگ مقبره در قلعه آلمان به نمایش گذاشته خواهد شد. مورد دوم از نظر زیبایی شناختی خوشایند نیست. به این دلایل و دلایل دیگر، بهترین گزینه برای استفاده نیست.

تولد کووید 19 بسیاری از پروژه های اضافی سارکو را به تاخیر انداخته است. به عنوان مثال، ایجاد دوربینی که به فرد اجازه می دهد با افراد خارجی ارتباط برقرار کند. در انجام این کار، رضایت مندرج فرد باید ثبت شود.

هدف شما این است که روند مرگ را غیرپزشکی کنید. چه چیزی برای این مورد نیاز است؟

فیلیپ نیچه: در حال حاضر برای تجویز پنتوباربیتال سدیم و بررسی توانایی ذهنی فرد، حضور پزشک الزامی است. ما می خواهیم هر نوع نظارت ذهنی را از این فرآیند حذف کنیم و به شخص اجازه دهیم که خودش این فرآیند را کنترل کند. هدف ما ایجاد یک سیستم غربالگری هوش مصنوعی برای تعیین ظرفیت ذهنی افراد است. طبیعتاً شبهات زیادی به خصوص از جانب روان پزشکان وجود دارد. اما ایده اصلی ما این است که فرد باید به صورت آنلاین در آزمون شرکت کند و کد ورود به سارکو را دریافت کند.

با توجه به اینکه در هلند هستید، چگونه وارد بازار سوئیس می شوید؟

فیلیپ نیچه: ما با گروه‌های مختلفی در سوئیس که قبلاً در زمینه افکار خودکشی کار کرده‌ایم صحبت کرده‌ایم تا بتوانیم SARCO را برای استفاده در این کشور معرفی کنیم. این کار با همکاری سازمان محلی انجام خواهد شد. ما امیدواریم که SARCO را بدون مشکل خاصی در سال آینده برای استفاده در سوئیس در دسترس قرار دهیم. این پروژه تا کنون بسیار گران بوده است. اما فکر نمی کنم از اجرای آن عقب مانده باشید.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم